Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych usunietych z kosza

18 Kwi 2009 13:28 25311 8
  • Poziom 13  
    Witam, przez przypadek usunąłem FOLDER z plikami i opróżniłem kosz. Problem polega na tym że wiem jaka była część plików w tym folderze (głównie pliki wideo od 300MB>) i chciałbym odzyskać cały folder z zawartością.
    I tu pytanie, dane były na partycji D to jak je usunąłem je do kosza, to one nadal się znajdywały fizycznie na partycji D? czy na przeniosły się na C w co raczej wątpię ale zapytać nie zaszkodzi.
    Używam teraz programu EasyRecovery Professional do odzysku tego folderu ale o dziwo prawie nic nie znajduje (w ogóle żadnych plików ostatnio usuniętych) a nie robiłem żadnej defragmentacji ani operacji typu zgranie kilku giga danych na dysk.
    Skoro ten folder co usunąłem znajdował się najpierw w koszu to powinien teraz być w folderze RECYCLER na partycji D lecz ona jest pusta (program do odzysku danych nic tam nie znalazł).

Moderowany przez Mery84:

• Poziom 12  
    Kiedyś używałem do przywracania plików programu Recover4all. Pliki/foldery możesz odzyskać tylko wtedy jeśli te dane nie zostały nadpisane, np.: usuwasz plik 300MB i wgrywasz plik 20MB może się tak nieszczęśliwie złożyć, że te 20MB uniemożliwi odzyskanie pliku 300MB.
    Musisz przeszukiwać partycję D.
  • Poziom 32  
    Uzyj opcji zaawansowane odzyskiwanie. EASy Recovery chyba nie bardzo chce odzyskac dane z partycji na której sie znajduje, czy moze sie myle, bo kiedys cos takiego mi sie obiło o uszy. I support Easy Recovery sie kłania, bo zakładam ze program masz legalny
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1118407.html

Na tej podstawie proszę o przedstawienie nam co odpowiedział koledze support programu:
    gulek5 napisał:
    EasyRecovery Professional

Pozostałych chętnych do dyskusji proszę o powstrzymanie swoich chęci do czasu otrzymania odpowiedzi od autora wątku.
  • Poziom 13  
    Najpierw szukałem w google jaki program dobry i polecili ten z linkiem do niego ściągnąłem i zainstalowałem a żadnego cracka ani seriala nie wpisywałem po prostu od tak działa widocznie to trial jakiś albo demo. Jeżeli nie dowierzacie to polećcie jakiś inny program to jego zainstaluję, mi tam rybka jaki to aby tylko odzyskał dane.
  • Specjalista HDD Recovery
    Kolega słyszał o DMDE o PC INSPECTOR File Recovery 4.x w podwieszonych tematach ?

Czy kolega działa na dysku z którego odzyskuje ?
  • Poziom 13  
    migol21 napisał:
    Kolega słyszał o DMDE o PC INSPECTOR File Recovery 4.x w podwieszonych tematach ?

Czy kolega działa na dysku z którego odzyskuje ?

o DMDE nie, a o PC INSPECTOR tak i nawet go używałem lecz nic z tego znalazł jakieś tysiące folderów o identycznej nazwie, a jak dałem wyszukaj to nie znalazł plików które usunąłem, jedynie pliki od subedit'a w których są zapisane ustawienia do filmów które utraciłem, jedynie recover4all znalazł folder w którym były te pliki (jako jedyny program) lecz folder był pusty.
    Niestety tak pracuję na tym dysku bo innego nie mam, lecz nie korzystam z partycji na której zostały utracone pliki.
    Dla eksperymentu usunąłem inny niepotrzebny film (z innej partycji) i chciałem go od razu przywrócić 4 różnymi programami i żaden nie podołał, więc zaczynam wątpić w te magiczne zastosowania tych programów. Do małych plików może dobre ale powyżej 300MB to już nie bardzo.
  • Poziom 13  
    pidar napisał:
    Coś nie bardzo w to wierzę co kolega tu wypisuje

A jaki cel bym miał w tym aby pisać jakieś wymysły
    pidar napisał:
    nawet taki program jak Recuva powinien sobie z tym poradzić.

Recuva o dziwo poradził sobie najlepiej z odzyskiwaniem dużych plików (ok 700MB), odnalazł i odzyskał plik który usunąłem dla eksperymentu i też jakieś stare pliki po kilka set MB ale po tych co chciałem to odzyskać to śladu nie ma.
    Mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego programy do odzyskiwania plików zazwyczaj zmieniają nazwy plików? Np na Dd200 albo [000256] i jeszcze inne. Zawartość pliku może odzyskać a nazwy już nie?