Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestratory Cyfrowe 4 kanalowe do 1200zl

18 Kwi 2009 15:40 3356 21
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie

Chcialem zalozyc maly monitoring w mieszkaniu. 4 kamery w zupelnosci wystarcza. Przegladalem siec i jest sporo do wyboru ale w sumie nie jest to latwe. Tanie modele AVC jak wiadomo jest tania ale za niska cena idzie niska jakosc... Szukalem szperalem dzwonilem i udalo mi sie wyodrebnic trzy modele ktore sa godne zainteresowania w relacji jakosc/cena. Sa to:

1. KDP 604
    2. DG0412
    i calkiem ciekawa oferta dla modelu AVC-792 H.264 --> http://www.cctvdirect.co.uk/CCTV+Recorders/4+...Resolution+DVR+%25252B+LAN%2C+USB%2C+VGA.html

Mam nadzieje ze nowym poszukiwaczom rejestratora ten post bedzie pomocny w dokonaniu wyboru a starych wyjadaczy prosze o opinie i rade gdyz podobne a czasem identyczne opisy techniczne nie zawsze sa tak samo podobne do wrarzen po zainstalowaniu urzadzenia...

pozdrawiam
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Pamiętaj że nawet przy identycznych parametrach zapisu (rozdzielczość, ilość klatek) przy różnych rejestratorach, nagrania są różne, gorsze i lepsze. Ja w tej cenie nie widzę nic innego jak PDR-S1004. Nie wiem jak wypada w konfrontacji z wyżej wymienionym sprzętem Volty. Jednak kamerki zdecydowanie wolę Aper niż Optiva.
  • Moderator Zabezpieczeń
    crunky napisał:
    Pamiętaj że nawet przy identycznych parametrach zapisu (rozdzielczość, ilość klatek) przy różnych rejestratorach, nagrania są różne, gorsze i lepsze. Ja w tej cenie nie widzę nic innego jak PDR-S1004. Nie wiem jak wypada w konfrontacji z wyżej wymienionym sprzętem Volty. Jednak kamerki zdecydowanie wolę Aper niż Optiva.

Gdy sięgałem po optive 2004 instalowałem juz wczesniej kamery apera i optivy jak i S1004. Mając podobne spostrzeżenia jak Ty odnośnie kamer spodziewałem się że i rejestrator bedzie nieco gorszy. Ale nic z tych rzeczy. Optiva ma kilka wad ( brak panela sterującego, jest głosna, dyski ata) ale jakość zapisanego materiału w moim odczuciu jest lepsza.
    Pozdrawiam

ps. generalnie cieszy mnie fakt że kilka osób wskazuje własnie te a nie inne rejestratory , a więć utwierdza mnie w przekonaniu że wstawiłem klientom przyzwoity sprzęt ( oczywiście na miarę kwoty jaka mogli przeznaczyć)
    suworow napisał:

Gdy sięgałem po optive 2004 instalowałem juz wczesniej kamery apera i optivy jak i S1004. Mając podobne spostrzeżenia jak Ty odnośnie kamer spodziewałem się że i rejestrator bedzie nieco gorszy. Ale nic z tych rzeczy. Optiva ma kilka wad ( brak panela sterującego, jest głosna, dyski ata) ale jakość zapisanego materiału w moim odczuciu jest lepsza.
    Pozdrawiam

Mam pytanie, pod jakim względem jakość jest lepsza? Kompresja? kolory? pojedyncza klatka? ostrość? Czy wiadome w jakiej rozdzielczości ( TVL ) ten sprzęt zapisuje? I jak wygląda nagranie z nocy, bardzo niszczy sygnał? Być może zainteresuję się w celu porównania bo cena przystępna.
    A i jeszcze jedno, czy przy detekcji ruchu z jednej kamery rejestruje wszystkie cztery czy tylko tą na której zadziałała detekcja?
  • Moderator Zabezpieczeń
    Zapisany obraz wydaje sie ostrzejszy i stabilniejszy. parametry zapisu identyczne jak dla Apera, w przypadku wykrycia ruchu rejestruje z kamery/kamer które tej detekcji dokonały. Co do ceny to porównywalna z aperem.
  • Poziom 12  
    Witam
    Mierzyłem ten rejestrator - zmierzyłem go na 540 TVL i zapisywał poprawnie wszystkie linie przy prędkości 25 klatek (sporadycznie raz na ok tysiąca klatek następował przeplot kadru - część klatki z poprzedniego, część z aktualnego), odwzorowanie kolorów bardzo dobre - na poziomie 98% dla spektrum 8 barw - na tyle go badałem. Jeżeli chodzi o Apera - nieznacznie gorsze parametry, zaletą apera jest równoczesna obsługa wyjścia composite i VGA, a w 2004 możemy korzystać tylko z jednego. Ja osobiście kupuje 2004 - bo mam większe rabaty :) i obraz jest nieco lepszy.
    Skoro to ma być w Anglii to lepiej poszukaj coś lokalnie, niekoniecznie AVtecha. Szkoda będzie przerzucać sprzęt, problem w razie gwarancji. A co do h264 (odtwarzałem na BCSach) to wolę MPEG4 w wydaniu PDR-S1004. Owszem h264 mniej zajmuje ale na MPEGu lepszy obraz. Nie wiem jak wygląda h264 w wydaniu AVC ale rewelacji bym się po ich sprzęcie nie spodziewał.
  • Poziom 9  
    No wlasnie niestety tylko avc spotkalem co mozna coe cos dowiedziec wiecej na ten temat... Patrzylem na Google i ebay ale tylko nakies sprzety NO NAME w stylu Killer HD4 :?: niestety.......
  • Poziom 14  
    Witam

Stanę po stronie Apera S. Sprzedajemy tego sporo i klienci są zadowoleni. Oprócz parametrów dostajesz też ładny polski i zrozumiały interfejs oraz świetny program do obsługi po sieci. AVC 760 to sprzęt, który mnie zadziwia. Cena jest super niska sam rejestrator bez szału ale działa.
  • Poziom 18  
    Popieram Aper-a interfejs ok, obsluga minimalnie gorzej ... moze przez to ze do novusa sie przyzwyczailem bardziej... A same kamery apera najtansze kolory w porownaniu z novusem to juz koniec swiata... aper wymiata duzo drozsze novusy jesli chodzi o odwzorowanie kolorow i jakosc obrazu... moje prywatne zdanie :P przepraszam a odbieganie od tematu
  • Poziom 10  
    Witam,
    kolego dankan81 a rozważałeś może możliwość zrobienia monitoringu w oparciu o PC i karte DVR? Przykładowo karta GV-650/4? Pod wzgledem jakości i możliwości bije na głowe każdy rejestrator. Przykładowo karta GV na allegro kosztuje o wiele mniej a możliwości i przede wszystkim jakość bez porownania. Jeżeli koniecznie ma być rejestrator to w spokojnie wystarczy KPD 604...parametry ok a rożnica miedzy tym a innymi w tym przedziale praktycznie żadna.

Moderowany przez sharp:

Raz już zwracałem uwagę na linki do allegro, które w tym dziale nie są dozwolone. Ostatni raz upominam.

• Poziom 18  
    Ok KArta moze ma i wieksze mozliwosci ale do 1200 wraz z karta nie zlozysz stabilnego sprzetu (komp) pod ta karte...
  • Poziom 10  
    Składając PC pod karte DVR wcale nie potrzeba czegoś kosmicznego. Wystarczy "stare" Pentium 2.0, 512MB RAM, grafika obsługująca DirectX 9.0C i dysk minimum 80GB. Na chwile obecną są to wymagania sprzed kilku lat także sprzet tej klasy kupujemy/skladamy za dosłownie grosze. Natomiast skoro nie ma szansy na PC to naprawde wystarczy KPD 604 bo w tej cenie to i tak nie ma "rodzynkow" znacząco odbiegających od reszty a tylko marketingowy krzyk handlowcow :D
  • Poziom 18  
    i tak wszytko made in China :P
    Karta GV - 450 zł, Windows 350zł to już 8 stów. Do tego jakiś komputer z dobrym zasilaczem... Pozostaje jeszcze kwestia awaryjności i dwa razy większego poboru prądu przez PCta. Chyba za dużo jak na monitoring na BT878.
  • Poziom 10  
    Kolego crunky,
    a co oprocz rejestracji poleca PDR-S1004??? W czym jest lepszy od karty GV??? Komp + Win + GV ok. 300zł wiecej ale + 300% wiecej mozliwości...PDR-S1004 jakie ma możliwości oprocz rejestracji? Jakość, możliwości, gwarancja, aktualizacjie?? Awaryjność?? Albo szukamy rozwiązania do monitoringu i tylko tego albo do pasjansa w XP...
  • Poziom 18  
    Rejestratory Cyfrowe 4 kanalowe do 1200zl - tytuł tematu . pan szuka rejstratora - widocznie chce cos malego i zgrabnego a nie kompa specjalnie . Po drugie Crunky napisal kart 450 + winda 350 = 800 i masz tylko 400 zl na komputer ... no i wiadomo koszt zuzycia energii elektrycznej wyzszy... pan nie szuka sprzetu do rozbudowy na monitornig calego osiedla
    Wracając do tematu dyskusji odnoszę wrażenie że autor szuka rejestratora autonomicznego a nie karty DVR. To po pierwsze. Po drugie w ogóle nie zależy mi żeby ktokolwiek kupił Apera, nie mam z tego żadnych profitów. Polecam go bo uważam że nagrany materiał jest lepszy chociażby ze względu na mniejszą poklatkowość, jakość klatek jest niczego sobie. Kolega north pisał że jest w stanie zarejestrować około 540 linii (nieznacznie mniej), a ile zapisze GV? jak się usytuujesz do tej wypowiedzi? sprawdziłeś? I po trzecie autor szuka sprzętu do 1200, coś mi się wydaje że się nie zmieścisz
    I byłbym zapomniał...
    Czy karty GV są dostępne w Anglii?
    Sama karta wspomniana przez Ciebie kosztuje 900zł
  • Poziom 10  
    Ok,
    to wracamy do tematu. Jeżeli chodzi o rejestrator to wedlug mnie KPD604 wystarczy. O niebo lepsza praca w sieci niż AVtech. Co do ilości klatek zapisanych to wszystkie te rejestratory ofertują ten sam przedział czyli 25kl/s w D1 i 100kl/s w CIF. Proponowałem karte GV ze wzgledu na możliwości/konfiguracje ktore o głowe biją każdy rejestrator z tej połki. Co do ilości linii zapisanych TVL to sam nie robiłem takich testow ale też z rezerwą odnosze sie do tego co napisał kolega north bo też bym tak mogł teraz napisać i musielibyście mi wierzyć na słowo jak wyroczni...:D
  • Poziom 9  
    wytam serdecznie :D
    Widze ze temat rozwinal sie bardzo ladnie i mozna juz z tego wyciagnac jakies wnioski... Nawet amator taki jak ja :D Nasuwa mi sie tylko jedno pytanie jeszcze na tema ttwardych dyskow do rejestratorow... A mianowicie:
    1. Jak rozumie HDD sa dokladnie takie same jak do kompa ??

2. Czy przed instalacja nowego HDD nalezy fo formatowac przy uzyciu kompa czy rejestrator robi to automatycznie ?

3. Znalazlem kpd604 na angielskiej stronie lecz bez PL menu. Czy wie ktos moze czy jak byla by potrzeba zainstalowania PL menu bedzie to mozliwe bez utraty gwarancji ??

pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie... :D
  • Poziom 23  
    crunky napisał:
    Wracając do tematu dyskusji odnoszę wrażenie że autor szuka rejestratora autonomicznego a nie karty DVR. To po pierwsze. Po drugie w ogóle nie zależy mi żeby ktokolwiek kupił Apera, nie mam z tego żadnych profitów. Polecam go bo uważam że nagrany materiał jest lepszy chociażby ze względu na mniejszą poklatkowość, jakość klatek jest niczego sobie. Kolega north pisał że jest w stanie zarejestrować około 540 linii (nieznacznie mniej), a ile zapisze GV? jak się usytuujesz do tej wypowiedzi? sprawdziłeś? I po trzecie autor szuka sprzętu do 1200, coś mi się wydaje że się nie zmieścisz
    I byłbym zapomniał...
    Czy karty GV są dostępne w Anglii?
    Sama karta wspomniana przez Ciebie kosztuje 900zł

kolega akurat mówił o rejestratorze Optiva VODVR2004 :)

Dodano po 4 [minuty]:

dankan81 napisał:
    wytam serdecznie :D
    Widze ze temat rozwinal sie bardzo ladnie i mozna juz z tego wyciagnac jakies wnioski... Nawet amator taki jak ja :D Nasuwa mi sie tylko jedno pytanie jeszcze na tema ttwardych dyskow do rejestratorow... A mianowicie:
    1. Jak rozumie HDD sa dokladnie takie same jak do kompa ??

2. Czy przed instalacja nowego HDD nalezy fo formatowac przy uzyciu kompa czy rejestrator robi to automatycznie ?

3. Znalazlem kpd604 na angielskiej stronie lecz bez PL menu. Czy wie ktos moze czy jak byla by potrzeba zainstalowania PL menu bedzie to mozliwe bez utraty gwarancji ??

pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie... :D

1. generalnie są takie same, ale lepiej zainwestować jakieś porządne (zdecydowanie bardziej są eksploatowane)

2. Chyba wszystkie rejestratory radzą sobie z formatem dysku.

3. Musiałbyś poszukać oprogramowania do tego rejestratora ale obawiam się, że możesz stracić gwarancję