Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark X3550, nie drukuje po nabiciu tuszu

18 Kwi 2009 15:52 7663 6
  • Poziom 2  
    Jakiś czas temu kupiłam drukarkę Lexmark X3550, kiedy skończyły się oba tusze (oba skończyły się jednego dnia) nabiłam je tuszem przeznaczonym do właśnie tej drukarki, kupionym w sklepie komputerowym. Niestety, kiedy chcę skalibrować naboje wyskakuje mi komunikat: "wymagana wymiana nabojów czarnego i kolorowego", a bez kalibracji też nie da się niczego wydrukować. Przeinstalowywałam nawet drukarkę, żeby "odinstalować" te naboje, ale to nic nie dało. Czy naprawdę jedynym rozwiązaniem jest kupić nowe naboje?

Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję
  • Poziom 26  
    Witam, należy wykonać reset kardridża. Przeinstalowanie sterowników nic nie da. Drukarka ma swoją pamięć, nie wiem dokładnie ilu, ale mogą to być dwa ostatnie tusze, lub 5.
  • Poziom 2  
    Hmm....więc mam kupić specjalnie nowe kartridże? Nie ma innego sposobu żeby zresetować tą pamięć?
  • Poziom 26  
    Poszukaj w google, ja od roku czasu jadę na próbnych kartridżach, które są gratis przy drukarkach itp, napełniając i resetując ich stan. Nie wiem jakie tam są tusze. Sąsiadka do swojego Canona kupiła jakieś małe urządzonko za 100zł specjalnie do resetowania poziomu tuszu.
  • Poziom 1  
    Mam tą sama drukarkę a raczej ten sam problem. Od kiedy skończyły mi sie oryginalne tusze drukarka robi za półkę i tylko miejsce zajmuje. Zamienników nie ma, oryginały kosztują min 250, czyli więcej od całej drukarki, po za tym nie są uzupełniane do pełna, te co były razem z drukarka wystarczyły może na 150 stron.

Miałam nadzieję, że pamięć sie zresetuje po włożeniu po kolei 2 pustych i pełnych ale jednak pamięta ma na więcej, niestety.

Nie mogę w sieci znaleźć żadnej instrukcji regeneracji cardrige, możesz mi pomóc?
  • Poziom 26  
    Do tego sprzętu jeszcze nikt jak na tę chwilę nie wpadł na pomysł aby rozpracować problem z tuszami. Niestety.
  • Poziom 10  
    Witam może TU coś się znajdzie
    http://www.fixyourownprinter.com/forums/printer/51393

Interesujące jest to:
    "To the guy with the Lexmark X3550 go into the lx_cats folder and opening the files with notepad (my file had an extension of "A00" it might be different in your configuration im not sure). This file should show you the last 8 color and B/W cartridges installed into the printer and all the info about them such as remaining ink, serial number, even the number of ink drops that have gone though the printhead!"