Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozna odbudowac punkty lutownicze na płytce?

wojtekkie 18 Kwi 2009 16:15 1414 8
  • #1 18 Kwi 2009 16:15
    wojtekkie
    Poziom 17  

Witam, zastanawiam się czy jest jakiś sposób na odbudowę zerwanych pinów, ścieżek, punktów lutowniczych na płytce? Jeżeli tak to proszę o jakiś opis itp.

0 8
  • #2 18 Kwi 2009 16:59
    shadow0013
    Poziom 34  

Robiłem to parę razy - odgrzewając lutownicą podobne ścieżki ze starej płytki i przyklejając je do reperowanej, a jeśli był tylko wstawiany fragment całą ścieżkę pocynować (wskazane jest też przylutowanie rozklepanego cienkiego drucika na miejsca połączeń fragmentów ścieżki). Jeśli komuś by bardzo zależało to można wytrawić ścieżki na nowej płytce (kształt) i przenieść na regenerowaną - w tym przypadku im gorszy podkład pod miedzią tym lepiej.

0
  • #3 18 Kwi 2009 17:47
    r0cq
    Poziom 15  

Cytat:
    wskazane jest też przylutowanie rozklepanego cienkiego drucika na miejsca połączeń fragmentów ścieżki

Nie zafajnie to wygląda ale się z tobą zgodzę :)

0
  • #4 18 Kwi 2009 18:40
    wojtekkie
    Poziom 17  

Bo mam taka płytkę od kineskopu w której jest dużo powyrywanych tym ścieżek a kupić się chyba nie da i nie wiem jak ją odbudować itd. A mógłbym zrobic kopie takiej płytki w jakiś sposób ?

0
  • #5 18 Kwi 2009 19:09
    foxik000000
    Poziom 28  

Mi udało się odbudować zniszczoną płytkę w następujący sposób:

1. Dobrym(!) aparatem cyfrowym wykonałem zdjęcie płytki umieszczonej pod światło. Zdjęcie robiłem od strony ścieżek.

2. Następie otrzymany obraz przeniosłem na komputer, gdzie programem graficznym (w moim przypadku Photoshop) usunąłem "tło" oraz uzupełniłem zerwane ścieżki i punkty lutownicze.

Jest z tym trochę roboty, ale efekt wychodzi na prawdę niesamowity.
    Poniżej wzór płytki uzyskany tą właśnie metodą :)

Mozna odbudowac punkty lutownicze na płytce?

0
  • #6 18 Kwi 2009 19:18
    r0cq
    Poziom 15  

foxik000000 naprawdę bardzo ładni Ci to wyszło !. wojtekkie Możesz zrobić kopię takiej płytki np tym sposobem ci Ci napisał foxik, a jak nie to nazwa tego kineskopu i może znajdziemy jakiś schemacik :D

0
  • #7 18 Kwi 2009 20:21
    wojtekkie
    Poziom 17  

A nie ma gdzieś jakiejś uniwersalnej płytki do kineskopu czy czegoś w tym stylu ? Bo oryginału nie da się dokupić ?? Model tv to Philips21PT166C/58P A co na kineskopie pisze to podam później.

0
  • #8 18 Kwi 2009 20:48
    r0cq
    Poziom 15  

Na pewno można kupić taką płytkę ! :D Tylko trzeba jak zawsze poszukać. Pamiętaj teraz chyba już wszystko dostaniesz w sklepie. Jakbyś mógł to wrzuć jakieś foto tego kineskopu.

0