Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC5510A423 nie działa zawór przesterowania i

DJKK 18 Kwi 2009 16:37 3647 6
  • #1 18 Kwi 2009 16:37
    DJKK
    Poziom 2  

Mam problem jak wyżej napisane. Oczywiście chodzi o zawór przesterowania ( pralka pobiera i wylewa wodę ). Po sprawdzeniu wiem, że zawór padł. Po rozmontowaniu panela i wyjęciu płytki elektroniki widać uszkodzenie ( odpryśnięta część ) na elemencie lutowanym powierzchniowo ( z jednej strony trzy nóżki i po drugiej stronie mała blaszka też przylutowana do płytki )o symbolu Z7MY329 (taki jest tam napis). Czy to jest triak? A jeśli tak to jaki zamiennik o takiej samej obudowie można zastosować tak żeby nóżki pasowały i nie trzeba było dokonywać z nimi żadnych sztuczek i co jeszcze należy ewentualnie wymienić żeby pralka zaczęła prawidłowo pracować. Proszę o pomoc i podpowiedź.

1 6
  • #3 20 Kwi 2009 11:40
    Dobromir
    Poziom 17  

Sama wymiana triaka nie załatwi problemu.
    Zawór przesterowania i drabinki rezystorowe 331 i 103 do wymiany pod warunkiem, że reszta sprawna.
    Powodzenia

0
  • #4 20 Kwi 2009 15:03
    wyntech
    Poziom 15  

Pewnie aquaspray mozna wyłaczyć w pamieci konfiguracji...

A czy ktos moze ma rozgryziona pamieć konfiguracji do tej pralki i mogłby sie nią podzielić ?

Ja rozgryzłem do PA i umiesciłem na elektrodzie w bazie wsadów oraz na swoje stronie www.pralkoporadnik.pol.pl/wsady waraz z opisem programowania.

0
  • #5 20 Kwi 2009 20:23
    DJKK
    Poziom 2  

Wielkie dzięki za podpowiedź :)

Dodano po 4 [minuty]:

Dobromir napisał:
    Sama wymiana triaka nie załatwi problemu.
    Zawór przesterowania i drabinki rezystorowe 331 i 103 do wymiany pod warunkiem, że reszta sprawna.
    Powodzenia

A o co chodzi z tymi drabinkami i jak one wyglądają?

0
  • #6 20 Kwi 2009 21:18
    bolczyk13
    Poziom 18  

To są miniaturowe rezystory 331 i 103 na panelu sterującym.

0
  • #7 23 Kwi 2009 20:32
    wyntech
    Poziom 15  

A co z programowym wyłączeniem układu AS?
    W serii PA to wystarczy jeden z bitów zmienić w pamięci konfiguracji.
    W serii PC zawartość pamięci jest chroniona sumą kontrolną wiec pewnie trudniej, ale może któryś z kolegów już to rozpracował i podzieli się swoimi doświadczeniami, lub zamieści wsad od wersji bez sterowania zaworem przesterowania.

0