Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z monitorem LG Flatron T710BH i komputerem

18 Kwi 2009 16:54 1491 11
  • Poziom 9  
    Konfiguracja komputera kolegi:
    AMD Athlon 1.1 Ghz (nie pamiętam modelu)
    Płyta główna MSI kt4av
    2x DDR 256 mb
    Dysk Samsung 80GB 7200obr
    Zasilacz 400W (ma miesiąc)
    Monitor LG Flatron T710BH

Gdy kolega pogra w jakąś grę 3D np. Counter Strike 1.6 to po kilkunastu minutach komputer się zawiesza, monitor się wyłącza. Komputer nie reaguje na komendy alt+ctrl+del i inne. Pomaga tylko reset albo wyłączenie go i włączenie.

Gdy zawiózł komputer do naprawy, aby sprawdzili co się dzieje to powiedziano mu że monitor jest wadliwy(chociaż nie chce mi się zbytnio w to wieżyć, bo przecież monitor tylko "wyświetla").

Pamięci Ram są sprawne, dysk , zasilacz, procesor nie kręcony,karta wydaje się być sprawna też nie kręcona. Temperatury w normie.

Monitor stoi teraz u mnie bo zamieniliśmy się na pare godzin.
    Gdy włączam grę na swoim z jego monitorem to mam tylko czarny ekran. (Pewnie nie dostosowane rozdzielczości i odświeżanie, więc nie wnikałem w to za bardzo).

Ale gdy jakieś 10min temu włączyłem grę 3D dość wymagającą (jak na 4 letni komputer :P)to monitor nie pokazywał nic, przełączył się tak jak by w tryb oszczędzania energii. Komputer działał lecz nie reagował, musiałem go zrestartować.

Wiecie co może być przyczyną takiego zachowania komputera i monitora?
    Pozdrawiam
  • Admin grupy komputery
    Po pierwsze sprawdź czy podobnie zachowuje się na innym monitorze ten kolegi komputer .
    Być może faktycznie monitor jest uszkodzony - jednak nie powinno to zawieszać komputera . Jeśli jednak tak się dzieje to w pierwszej kolejności sprawdź kabel od monitora , może jest uszkodzony i robi zwarcie , to nie wpływa dobrze na reakcje karty graficznej .
  • Poziom 9  
    Napisał mi że mój monitor też się mu wyłączył i komputer zawiesił/zrestartował.

Mój monitor jest w 100% sprawny.

Teraz jestem na jego monitorze od 2h i nic się nie dzieje (strony www itp.)

PS: Zapomniałem dopisać jaki model jego karty

Radeon 9550 128mb 128bit pasywnie chłodzony
    takty 250mhz core/150mhz ram

Sprawdzane w RiviaTuner
  • Admin grupy komputery
    Skoro ma chłodzenie pasywne to zainteresuj się jej temperaturą .
  • Poziom 9  
    Nie wiem zbyt mocno się nie grzała podczas grania i normalnego użytkowania.(nie parzyła, ani nie była zbyt ciepła)

Ona chyba nie posiada czujnika temperatury więc zbyt dużo nie zdziałam.
    (Sprawdzałem kilkoma programami i nic się nie doszukałem.)
  • Admin grupy komputery
    A jaki to model zasilacza jest ?
  • Poziom 9  
    Mode Com FEEL III 350w ATX (pomyliłem się co do mocy:)
  • Admin grupy komputery
    Mocy by starczyło gdyby nie ta marka - miernikiem sprawdź napięcia tego zasilacza - czy są w normie i czy stabilne.
    Ewentualnie podmień zasilacz do testów .
  • Poziom 9  
    Zasilacz był wymieniany bo myślał że to wina zasilacza. Miał stary na którym też się to działo . Robi mu się tak od paru miesięcy. Przedtem miał kartę GeForce 5200 FX i było ok(jeszcze na starym zasilaczu). Potem z kartą coś zaczeło się dziać i się zepsuła. Więc zasilacz jest na 100% dobry. Potem dostał od brata Radeona 9550 który też na niego nie narzekał.

Miernika nie posiadam więc tego nie zrobię.

Zasilacz działa dobrze u mnie na moim komputerze zarówno stary jak i ten nowy.

Słowa kolegi co do radeona i geforce:

"bo jak gralem kiedys to mi sie komp wylaczyl i brat gadal ze karta jeb**** i zmienilem i sie zaczelo je*** "
  • Admin grupy komputery
    Może po zmianie karty niedokładnie odinstalował sterowniki ze starej . Jeśli gry były konfigurowane dla GeForce to też powinien je ponownie zainstalować .
  • Poziom 9  
    Był robiony format