Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hoover Al 130 spalony triak w programatorze

18 Kwi 2009 17:52 3562 6
  • Poziom 9  
    Spalił mi się TR5 w programatorze (upaliła się prawa dolna noga) . Jego symbol to Z0607 . DZ 1 i DZ 2 wyglądają jakby się mocno grzały . Pralka nie wypompowuje wody. Prócz tego zatrzymuje się przed wirowaniem - trzeba ręcznie przesunąć programator , czasami wystarczy wyłączyć zasilanie i po chwili ponownie włączyć i rusza dalej . Przy ostanim płukaniu nie zawsze pobiera płyn do płukania ( jak jej się chce ).Co może być powodem , czy wymiana triaka załatwi sprawę , jak sprawdzić czy pompa nie jest uszkodzona ? Może ktoś ma schemat ?
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Moderator
    Witam.
    Myślę, że trzeba zacząć od zamieszczenia bardzo dobrej jakości fotografii z płytki PCB ( góra i spód) to na pewno może pomóc w diagnozie co jeszcze mogło pójść w tym wypadku oprócz TR5 – Z0607.
    Model czy raczej firma jest mniej znana na rynku naprawy, a przynajmniej w mym przypadku...
    Pozdrawiam Brać lutującą. :D
    PS.
    Przy okazji popraw temat postu (uzupełnij go)...
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    To chyba na pompie było zwarcie i rozerwało triaka od niej.
  • Poziom 9  
    A jak ( gdzie ) sprawdzić czy jest zwarcie na pompie?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    centi napisał:
    A jak ( gdzie ) sprawdzić czy jest zwarcie na pompie?

na pompie !
  • Poziom 9  
    Acha ...No dobra ale czy na samej pompie czy na złączu pompa - programator ? Jeśli na złączu to co powinien wskazywać miernik ( ile Ohm)?
  • Poziom 9  
    Hmm... mam nową pompę , nowy triak wstawiony , a teraz dla odmiany nic nie działa . Po podłączeniu do prądu i wciśnięciu START ... tylko zaświeca się kontrolka i słychać , że jakiś przekaźnik coś załącza . Reszta całkowicie martwa . Nie bierze wody etc. Co to może być ? Czy "procesor" w programatorze ( lub cały programator jako taki ) jest czuły na ...elektrostatykę ciała (?) albo coś w tym stylu ? A mo ze to druk wielowarstwowy i przy wymianie triaka trzeba ... się "bardziej postarać" . A tak w ogóle , to jak ten triak był uszkodzony , to reszta działała więc co dię mogło stać teraz ?