Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lite-onCM 1766CMLR - niebieski ekran

29 Kwi 2004 18:05 1008 13
  • Poziom 10  
    Witam
    Po włączeniu tego monitora bez przewodu sygnałowego ekran jest niebieski i nic więcej. Gdy podłącze przewód sygnałowy ekran też jest niebieski tylko że na nim zaczynają latać takie cieniutkie kreski i nic pozatym.
    Bardzo prosze o pomoc.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Coś blokuje działo B (upalony tranzystor, rezystor) na PK. Sprawdź napięcia na PK RGB - powinny być porównywalne.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dzienki
    zaraz sprawdze.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem napięcia i tak zarówno na wyjściu R,G,B jest po 0 volt.
    Niewiem co dalej czy to napewno jakiś tranzystor czy coś a może scalak.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    No to szukaj napięcia na katodach RGB powinno być w granicach 60-120, także 0 to stanowczo za mało, Ale swoją drogą to dziwne że 0 - może nie włączyłeś :D , bo skoro świeci na niebiesko to raczej tu może być zero. A może nie do tej masy mierzysz?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    jesli masz wzmacniacz wizji na jakimś LM to go podstaw powinno to rozwiązać problem.usterka z pewnością jest na PK.
  • Poziom 10  
    Witam
    Walnięta była dioda zenera na PK
    Uruchomiłem ten monitor teraz na nim pisze tylko jest taka sprawa, że w rozdzielczości 640/480 jest wszystko OK ale na wyższych obraz robi sie troszke zamazany(literki nie są abardzo wyraźne) Próbowałem regulować ale na nic.
    No i widze że HOT mi sie grzeje, czym dłużej przcuje tym bardziej.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Wymień elki w zasilaniu - pewnie na zasilaniu są jakieś śmiecie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Cześć
    Jest jeszcze taka sprawa,że po włąceniu obraz jest ekstra a po kilku minutach ciemnieje(tz. białe litery na ciemnym tle robią się jakby bordowe).
  • Spec od monitorów
    Przelutk całą PK - powinieneś od tego zacząć....
  • Spec od monitorów
    Wymień na PK elki na wyjściu wzmacniacza RGB - te na 160V oraz przeczyść gniazdo i cokół kinskopu.
  • Poziom 10  
    Ciemnienie zrobiłem natomiast został mi jeszcze rozmyty obraz.
    Przy rozdzielczości 640/480 i 800/600 jest OK. Natomiast na wyższych obraz jest troche rozmazany. Na testerze monitorów widać na pionowych kreskach odbicia i poprostu nie wiem co jest grane. Dodam jeszcze że np. przy rozdzielczości1024/768 przy częstotliwości 60Hz jeszcze coś niezabardzo wyraźnie widać natomiast przy optymalnym ustawieniu częstotliwości już obraz jest konkretnie zamazany.
  • Poziom 10  
    Monitor naprawiłem do końca.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Temat uważam a zamknięty.