Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz mikrofonu elektretowego

focus 29 Kwi 2004 19:28 4928 12
  • #1 29 Kwi 2004 19:28
    focus
    Poziom 10  

Witam
    Szukam schematu wzmacniacza do mikrofonu o bardzo dużej czułości(podsłuch kroczącego pająka po podłodze lub lot komara).
    Dzięki

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • #2 29 Kwi 2004 20:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #3 29 Kwi 2004 21:04
    Sound Wave
    Spec od akustyki

tu na elektrodzie jest coś takiego jak inteligentny przedwzmacniacz moze cie to zainteresuje poszukaj w dziale audio

0
  • #4 29 Kwi 2004 22:05
    focus
    Poziom 10  

Dzięki za pomoc, ale kiedyś widzialem i slyszałem jak działa wzmacniacz dla osób przygłuchych. Był dość duży jak pudełko papierosów i miał dwa kable , jeden do słuchawek a drugi do mikrofonu. Ciekawe urządzenie.

0
  • #5 30 Kwi 2004 06:49
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 30 Kwi 2004 11:42
    Sound Wave
    Spec od akustyki

dzięki bo miałem zamiar go budować :D teraz wiem że niema co się w niego pachać :D

0
  • #7 30 Kwi 2004 20:31
    Vault Dweller
    Poziom 29  

A może coś na lampach byś zrobił? Jakiś pentodowy lub kaskodowy stopień wstępny powinien załatwić sprawę.

A co? Zakładasz hodowlę pająków? :)

0
  • #8 01 Maj 2004 10:58
    janek11389
    Poziom 42  

Nie wiem Kolego czy to akurat Cię zadowoli, ale zrobiłem kiedyś taki przedwzmacniacz mikrofonowy o bardzo małych szumach, zaczerpnięty z książki ; Układy amatorskich wzmacniaczy elektroakustycznych, pod tytułem ; wzmacniacz mikrofonowy wysokiej jakości i nie wiem czy usłyszysz pająka, ale był najlepszy z tych wszystkich jakie do tej pory zrobiłem i uważam go za najlepszy. Sumów słyszalnych dla ucha nie było w cale, przy rozkręceniu się nawed na maxsa. Dynamika nie do opisania, żeby uzyskać jak najmniejsze szumy, na wejściu zastosowali dwa tranzystory o kanałach PNP połączonych równolegle, gdzie obciążeniem tych tranzystorów było obciążenie dynamiczne, i tak dalej.....
    Cały ten przedwzmacniacz jest tam pięknie opisany, gorąco polecam, janek.

0
  • #9 01 Maj 2004 11:15
    janek11389
    Poziom 42  

W prawdzie nie wiem do czego chcesz to wykorzystać, ale nasunęła mi się pewna myśl, jakbyś ten przedwzmacniacz połączył z mikrofonem piszczałkowym, który jest opublikowany w elektronicznych zabawkach, który ma służyć do nagrywania głosów ptaków z bardzo dużych odległości, to kto wie ? to i może tego pająka byś usłyszał, pozdrawiam.

0
  • #10 01 Maj 2004 21:24
    Jon-X
    Poziom 28  

w przypadku dobrze ustawionego przedwzmacniacniacza mikrofonowego większą rolę odgrywają szumy mikrofonów - w przypadku mikrofonów pojemnościowych ich elektronika, a dynamicznych - szumy termiczne, więc tak naprawdę nie ma przedwzmacniacza który będzie pracował "bezszumowo", to jest abstrakcja

0
  • #11 03 Maj 2004 09:59
    janek11389
    Poziom 42  

Witam pozdrawiam, to miło spotkać bratnią duszę, w zupełności zgadzam się z twoją wypowiedzią, bo jest ona prawdziwa i na wet można ją udowodnić, podłanczając specjalistyczne przyrządy, ale czy to jest konieczne? bowiem to co oni opracowali, a ja wykonałem w zupełności dla naszych celów wystarcza, wręcz jest super. Napisali że z uzyskaniem zamierzonego celu nie mieli większych problemów co do elektroniki, próbowali nawet zastosować na wejściu 4 tranzystory połączone równolegle, żeby tylko uzyskać jak największy minimum tych szumów, ale to nie miało już żadnego sensu bo przy dwóch uzyskali to co chcieli, natomiast największy problem mieli z zaprojektowaniem płytki o jak najmniejszych szumach i dla mnie jak na razie jest to najlepsze rozwiązanie, a że jakiś tam przyrząd je czyta , to już jego problem. Szkoda że ten kolega nie napisał do czego to potrzebuje, może wtedy można by coś pomóc, bo z tym pająkiem to chyba trochę przesadził.

0
  • #12 29 Paź 2006 22:31
    rave_drone
    Poziom 10  

Witam, a czy mogłbyś zrobić skan tego wzmacniacza i opis, interesuje mnie ten temat jednak ksiażki niestety nie moge dostac :( Z gory dzieki.

0
  • #13 30 Paź 2006 12:01
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany. Zamykam, z powodu "odgrzewania" tematu.

0