Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AWT -5109/P nie pobiera płynów z pojemników

S.QWERT 19 Kwi 2009 11:05 3948 9
  • #1 19 Kwi 2009 11:05
    S.QWERT
    Poziom 8  

mam problem z ta pralka nie pobiera płynów z pojemników tzn. płyn do płukania itd . co może być przyczyna .Pralka ma 2 lata.

Moderowany przez mrhari:

Post był raportowany, temat poprawiłem.

0 9
  • #2 19 Kwi 2009 11:45
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Sprawdź dyszę sterującą wypływem wody do zasobnika być może nie działa prawidłowo, albo zabrudzone są rurki zasobnika płynu.

0
  • #3 19 Kwi 2009 11:50
    sujka5
    Poziom 26  

Pralka ta ma sterowanie dyszą poprzez ramię sterujące które jeździ sobie po specjalnej krzywce która znajduje się tuż pod maskownicą.
    Zdejmij maskownicę programatora i sprawdź czy jedno z "ramion" sterujących dyszą nie wypięło się....
    powodzenia

1
  • #4 19 Kwi 2009 12:08
    ROBSON33
    Moderator AGD

Witam
    Popieram kolegów ale zaistniała sytuacja może mieć miejsce również przy zbyt niskim ciśnieniu wody na dyszy dlatego zacząłbym
    od sprawdzenia filtra na zasileniu wody (takie małe siteczko)

0
  • #5 19 Kwi 2009 12:57
    bronekb
    Poziom 13  

Dysza ramienia ma dźwignie . po zdjęciu panela po środku jest mechanizm , często bywało iż forma wtrysku tego plastiku miała zadzior
    na rysunku jest 7172
    i on jest przyczyną
    i jeszcze sam dozownik jest czysty

Dodano po 8 [minuty]:

0
  • #6 20 Kwi 2009 13:02
    S.QWERT
    Poziom 8  

OK ! Dzieki ale jak sie dostać do tej rurki co podaje wodę na pojemnik .
    I jeszcze jeden mam problem :(
    Dzisiaj pojawił sie taki problem : pralka pobiera wodę ale jak chcę załączyć na wirowanie to jest dziwny głos a po otwarciu klapy stoi w t5ej samej pozycji co ja zostawiłem .Czy może spadł pasek ( lub pękł ) ? czy jest to możliwe ? Odgłos jest taki jakby chodził sam silnik a bęben stał w miejscu :(
    Jeżeli tak to jak go wymienić ja sie do niego dostać i od razu proszę mi podać jaki mam kupić ( wymiary) .
    Sory ,że tyle pytać ale z tej dziedziny jestem noga a przecież po to jest to forum aby pytać .
    dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.

0
  • #7 20 Kwi 2009 13:10
    dariusz dubinski2
    Poziom 14  

Chyba masz zapchany odplyw wody z pralki co powoduje zla prace hydrostatu co z kolei wprowadza pralke w blad podczas pracy! Proponuje sprawdzic wypust wody (pompka, weze i tp) a potem szukac innej przyczyny o ile to nic nie pomoze.

0
  • #8 21 Kwi 2009 10:40
    S.QWERT
    Poziom 8  

Sprawdziłem węże i jest Ok wpust wody także . Zajrzałem do sterowania ta rurka i tam wydaje się też w porządku.Ale dlaczego nie pobiera płynów ?
    I jeszcze jedno pytanko : dlaczego co jakiś czas spada pasek .Jak sie przypatrzeć na koło to raczej na obrotach nie chodzi równo tylko ma jakis odchyły i chyba dlatego spada ale dlaczego takie odchyły koła .Szkoda tylko ,że ten pasek nie jest klinowy tylko wielowypustowy.
    Proszę o pomoc

0
  • #9 21 Kwi 2009 20:56
    sujka5
    Poziom 26  

Zobacz czy koło pasowe bębna jest proste i czy jest dobrze przykręcone .....
    ustaw je na kole silnika tak żeby na kole pasowym bębna pracowało na środku tego koła.....czekam na następne wieści
    powodzenia

0
  • #10 22 Kwi 2009 16:45
    S.QWERT
    Poziom 8  

powiem tak : tu raczej nie ma koła pasowego pralki bo jest koło takie płaski ale ok nazwijmy je pasowym na silniku tez nie ma koła pasowego tylko wychodzi wałek z wielowpustem i taki tez jest pasek - wielowpustowy.
    Jeśli chodzi zaś o koło bebna to u mnie chodzi tak jakby ktoś je kopnął , tak jakoś krzywo i po zdjęciu obudowy i włączeniu pralki widać ,że tan pasek wielowpustowy chodzi jakoś raz bokiem , raz prosto

zrobiłem taki mały rys poglądowy jak to się zachowuje :

czy to wina koła czy łożyska czy moze jeszcze coś innego ;(

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo