Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy kupilem zepsuty głosnik??

29 Kwi 2004 21:57 1290 7
  • Poziom 12  
    cze!!kupilem gdn tonsila 20/80/2 za 150zl.chodzi mi o to ze jak podglosnie na wzmacholu do cwiartki do dlosnik mi charczy i to w jakis dziwny sposob tak jak by o cos ocieral i nie wiem czy kupilem popsuty czy mam glosnik za slaby do wzmachola.model amplitunera to:technics sa-ax730.piszcie co o tym sadzicie.bo trochce dziwi mnie ze jak wezme na cwiartke to juz charczy i membrama chodzi ale nie tak bardzo.dzieki!!!!!!!
  • Poziom 20  
    sprawdz jaki ten wzmak miał obciązalnośc znaczy sie na ohmy czy nidałes mu 4 a miał miec 8 nie wiem co to za wzmak. A czy na innym głośniku wzmak dobrze chodzi ? super rozumie te ćwiartki ciekawe jaka moc tego wzmaka czy niezdużo do głośnika :P powiedz coś więcej o wzmaku i o głośnku też możesz coś powiedzieć bo fuks a moze lipny jest :)
  • Poziom 43  
    co ma do tego impedancja?, poruszaj delikatnie membraną w celu sprawdzenia czy coś 'charczy', jesli charczy to lipa.

przyczyną mogą być 'skaczące' w rytm zimne luty na wyprowadzeniach + i - głosnika - jakieś zwarcia układu... po co Ci jeden głosnik do amplitunera jak sądze stereo... zamień miejscami kolumny

No a tak przypadkiem to tonsile podrabiają...
  • Poziom 22  
    a głośnik był w obudowie? Jak nie, to pewnie to mogło być przyczyną. zrób to co pisał Tremolo, wciśnij lekko membranę i jak nic nie będzie szurać ani stukać to głośnik jest ok
  • Poziom 12  
    jak wcisne lekko to trze o cos.to znavczy ze zepsuty tak??
  • Poziom 43  
    czy ty wiesz jak głośnik jest skonstuowany?? mogło coś tam wleciec między cewke a szczeline w magnesie, dodając do tego ruch cewki wewnątrz szczeliny charczenie bezie nieznośne w dodatku cewka która nie wchodzi prostopadle do powierzchni szczeliny, tez daje nieciekawe efekty.
  • Poziom 36  
    Ja miałem podobny efekt w używanym głośniku, który kiedyś kupiłem na giełdzie. Ktoś mu tak dał czadu, że cewka spłynęła z karkasu. Szuranie było słyszalne dopiero przy wychyleniu większym niż 2 mm.
    Jeżeli przy lekkim naciskaniu głośnika dokładnie na środku kopułki (czasem się nie da jak kopułka jest miękka, wtedy trzeba równo z dwóch stron jak najbliżej kopułki) słychać tarcie, to głośnik jest uszkodzony bądź wadliwy.
    Chyba nic więcej nie da się w tym temacie powiedzieć, poczytaj na forum o głośnikach i regeneracji (naprawie) głośników. Od użytkownika, jego finansów oraz wymagań zależy to, czy opłaca się taki głośnik naprawiać.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: głośnik uszkodzony. Możesz próbować naprawiać lub kupić nowy.
    Zamykam temat.