Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer pokładowy/multimedialny zrobiony na Xbox

informatykatw 19 Apr 2009 11:51 2579 4
    informatykatw
    Level 11  
    Witam wszystkich!

Ostatnio znajomy zdecydował że w jego Hondzie Civic z 95' brakuje elektroniki : D

Wykorzystując nieużywaną konsolę Xbox (1) zmodyfikowałem jej elektronikę, bios i zainstalowałem system Linux, a na nim nawigację GPS (podłączany odbiornik na wyprowadzone z płyty porty USB), telewizję (tuner na USB), oraz funkcję odtwarzania muzyki i filmów. Wszystko ładnie chodzi i chyba zrobię takie drugie cacuszko i wystawię na aukcji Allegro, ALE!

W tym samochodzie nie ma komputera spalania benzyny. Pomyślałem że ktoś z ambitnych forumowiczów podpowiedziałby mi jak wykonać i oprogramować interfejs podobny do tych co można znaleźć po w pisaniu w allegro "Uniwersalny komputer pokładowy", ale zamiast wyświetlacza wyposażony w złącze USB a dalej wyniki odczytywane przez dedykowany program na Linuksie. To uzupełniłoby cały projekt i poprawiłoby jego funkcjonalność.

Czekam na pomysły i pozdrawiam!
    desiderata220
    Level 1  
    jaki wyświetlacz dałeś do tego komputera?
    Ile mniej więcej chciałbyś za drugi taki komputer?
    Pzdr
    informatykatw
    Level 11  
    Wyświetlacz to radio z DVD z 4.5" LCD kupione okazyjnie na allegro za 250zł. W między czasie robiłem drugi carpc tym razem na atomie z dotykowym wyświetlaczem prawie 8".

Narazie nie liczę ile by kosztowało drugie takie urządzenie, bo nie skończyłem tego (kupa rzeczy - mała obudowa, dopracowanie obsługi interfejsu, założenie różnych metod wprowadzania danych, i dużo innych), ale dziękuję za zainteresowanie.

Ponadto może ktoś miał coś do czynienia z linuxem na xboxie i zna jakiś dobry sposób na GPS... Aktualnie używam nawigacji Garmina na linuxie na Crossover Office + GPS mouse na USB, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie.
    informatykatw
    Level 11  
    Nikt mi nie pomoże? Chciałbym dokończyć ten projekt, a nie wiem jak się zabrać za ten pomiar spalania.
    Pozdr.
    buko1981
    Level 10  
    Jeżeli chodzi o gps to na Linuksa to NAVIT jest chyba najlepszym rozwiązaniem.