Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak złożyć szlifierkę kątową?

19 Kwi 2009 12:37 3612 8
  • Poziom 2  
    Przywiozłem od mojego wujka rozłożoną szlifierkę kontową. Mówił, że wystarczy włożyć nowe szczotki i podłączyć przewody, żeby zadziałała. Mój problem polega na tym, iż nie potrafię podłączyć tych przewodów. Wywnioskowałem, że ktoś obszedł włącznik i że uszkodzeniu uległa sprężyna na złączeniu ze szczotką (z tym ostatnim sobie jednak poradziłem zawijając na niej drut, widać go na zdjęciach). Także w jaki sposób mają być podłączone przewody aby wszystko sprawnie działało. Niżej zamieszczam zdjęcia. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Kondensator równolegle do 230Volt.Jeden przewód z zasilania na włącznik .Po włączniku na uzwojenie stojana a koniec uzwojenia na szczotkę.Drugi przewód zasilający na drugie uzwojenie stojana a koniec tego uzwojenia na druga szczotkę.Kondensator daj po włączniku.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Te urządzenia maja wyłączniki dwubiegunowe więc oba przewody zasilające musisz do niego podłączyć, poza tym tak jak pisze MARIUSZ R. Tak na marginesie to stojan wygląda na mocno przegrzany.
  • Poziom 2  
    Przewody z zasilania mam podłączyć do niebieskiego i żółtego na stojanie czy do białych?
  • Poziom 37  
    To nie ma znaczenia, podłącz jak Ci będą pasować przewody, w przypadku złego kierunku obrotów zamień przewody na szczotkach.
  • Poziom 2  
    Ok. złożyłem tak jak mi poleciliście. Włączyłem ją do sieci i przez pierwsze 5 sec chodziła tak jak powinna potem zwolniła, więc wyłączyłem ją. Zauważyłem, że bardzo się zagrzała (z pewnością bardziej niż powinna) i zaczął wydobywać się z niej dym. W jaki sposób to naprawić?
  • Poziom 37  
    Tak jak pisałem wcześniej, silnik wygląda mi na mocno przegrzany i może być spalony ale poczekajmy może ktoś coś jeszcze podpowie :? Gdybyś źle połączył silnik to szlifierka by nie ruszyła.
  • Poziom 2  
    Wydaje mi się, że to wina tego kondensatora. Posprawdzałem jeszcze raz wszystko, uzwojenia na stojanie nie mają przebić, szczotki też bez zarzutu.
    Także zostało z elektryki tylko jedno. Nurtuje mnie tylko dlaczego tak dymi. Z początku myślałem, że na rozgrzany silnik dostał się smar z główki szlifierki lecz na 100% to nie to.
  • Użytkownik usunął konto