Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdka na pilota , czy da się to naprawić (FOTO)

19 Kwi 2009 14:12 4622 6
  • Poziom 9  
    Witam, kupiłem sobie zestaw 3 gniazdek sterowanych z pilota takich jak tutaj Link , wszystko było OK lecz wczoraj jedno gniazdko przestało działać. Otworzyłem obudowę i zobaczyłem jedną podejrzaną rzecz tzn przepaloną cienką ścieżkę co widać na foto , strzałka nr2 , oraz zakopcenie na obudowie - strzałka nr1 . Dodam że rozebrałem drugie sprawne gniazdko i tam w tym miejscu jest zwykła ścieżka drukowana, czy to może jest jakiś bezpiecznik? Czy da się to naprawić? Jesli tak to co mam zrobić...

• Poziom 18  
    Jeśli to spalona ścieżka to ja bym zlutował to kabelkiem. tak gdzie jest 230V in i tam gdzie jest cos lutowane na tej ścieżce. RozumiesZ?.
  • Poziom 9  
    Rolnik95 napisał:
    Jeśli to spalona ścieżka to ja bym zlutował to kabelkiem. tak gdzie jest 230V in i tam gdzie jest cos lutowane na tej ścieżce. RozumiesZ?.

Rozumiem, i też na to wpadłem, tylko chciałem się zapytać tutaj fachowców czy to może być jakiś bezpiecznik , czy wogóle się takie stosuje ( na obudowie na naklejce jest napisane FUSE INSIDE - NOT REPLACEABLE ) , więc tak mi się skojarzyło że to może być bezpiecznik. A jeśli zlutować to czy to będzie ważne jaka będzie grubość tego kabelka ? Bo przecież skoro to miałoby działać jako bezpiecznik to lepiej byłoby tam wlutować zwykły rurkowy bezpiecznik o odpowiedniej wartości który nadal by spełniał swoje zadanie...

Czy ktoś spotkał się z takiego rodzaju bezpiecznikami?
  • Poziom 37  
    To jest rodzaj bezpiecznika. Wez cienki drucik i podmien ta sciezke. Jak znowu przeciazysz to sie przepali... Mozesz wlutowac rurkowy albo taki do druku tylko nie wiem czy jest tam na tyle miejsca.
    Na nalepce dokladnie pisze "bezpiecznik wewnatrz - nie wymienialny".
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    gabik001 napisał:
    To jest rodzaj bezpiecznika. Wez cienki drucik i podmien ta sciezke. Jak znowu przeciazysz to sie przepali... Mozesz wlutowac rurkowy albo taki do druku tylko nie wiem czy jest tam na tyle miejsca.
    Na nalepce dokladnie pisze "bezpiecznik wewnatrz - nie wymienialny".
    Pozdrawiam

Oczywiście wiem co znaczy FUSE INSIDE - NOT REPLACEABLE ;-) . Gdybym jednak wcisnął tam bezpiecznik to jaką mam dać wartość? Max. obciążenie gniazda to 1000W . Czy dobrze liczę że 5 A ?
  • Poziom 37  
    Napisale w razie czego ;)
    Daj 5A bezpiecznik ale staraj sie go tak wysoko nie obciazac. Powinno dzialac. Musisz sobie zdawac sprawe ze te 1000W troche jest przereklamowane :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Może troszkę inaczej- jeśli wiesz, że nie będziesz obciążał gniazdka żelazkiem, to załóż bezpiecznik dużo mniejszy niż 5A... Po co robić się gorszym od Chińczyków, którzy to na "drucikach" zabezpieczali ;-).
    A może takie coś...
    http://www.micros.com.pl/index.php?id=154