Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Akumulator słabo trzyma

19 Apr 2009 18:33 5127 10
  • Level 9  
    Dzień Dobry pisze ten post ponieważ mam problem z akumulatorem 12v 9Ah.Problem polega na tym ze akumulator bardzo słabo trzyma mam go juz pól roku był raz wlewany elektrolit teraz jest praktycznie sama woda destylowana pomóżcie co można zrobić czy może akumulator do wyrzucenia
  • Level 22  
    Spróbuj wylać tą wodę destylowaną i zalać świeżym elektrolitem.
  • Level 9  
    aha a nie wybuchnie xD ? bo ktos mi mowil ze po wlaniu 2 raz elektrolitu moze taka reakcja nastapic
  • Level 12  
    Akumulatorów nie uzupełniamy elektrolitem
    Podejrzewam ze w twoim przypadku moze pomóc wylanie tego co zostało i zalanie czysta woda ( do akumulatorów a nie z kranu) i naładowanie go prostownikiem i wylanie tego i taka czynnosc powtózyc 2 krotnie
    Kwas poszedł w płyty i musisz go odsiarczyc
    Ładowac prądem 20% pojemnosci aku czyli 1,8 A max i około 4 do 5 godzin
    po takiej czynnosci dopiero zalewamy elektrolitem i tez ładujemy
    Za czasów komuny tak sie reanimowało akumulatory
    Moze sprubuj po prostu doładowac prostownikiem bo jak sie domyslam skuter ma słabe ładowanie dlatego pokazuje mała gestosc elektrolitu
  • Level 36  
    Witaj, spróbuj naładować ten akumulator, może jest niedoładowany.
  • Level 9  
    ok zrobie tak ale w tym przypadku to quad :P
  • Level 36  
    Zmierz napięcie na akumulatorze w czasie pracy silnika (na wyższych obrotach), powinno być powyżej 14V.
  • Level 9  
    kurcze nie mam jak tego sprawdzic bo mam prostwonik domowej roboty i nie pisze jakie jest napiecie v tylko Ah ;/

---
    czy istnieje prawdopodobieństwo ze jesli zrobie tak jak napisal josef1402 to moze mi wybuchnac akumulator po wlaniu nowego elektrolitu ( link do elektrolitu
    Code:
    http://allegro.pl/item607955187_elektrolit_opakowanie_1l_akumulator_37.html
  • Level 36  
    Dobrze by było żebyś jednak zmierzył napięcie ładowania, jeśli wymienisz elektrolit to akumulator nie wybuchnie ale jak napięcie jest za niskie to nic to nie da.
  • Level 21  
    Witam.
    Zastanawia mnie jedno... jaki jest to akumulator. Wszyscy doradzają a autor postu napisał tylko że chodzi o akumulator 12V 9 Ah, nie podał typu akumulatora i do czego służy. Może to jest akumulator zasadowy?
  • Level 9  
    akumulator jest taki jak w skuterach jednak różni się wielkością i iloscią Ah ;)