Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta tv i problem z fonią 5,5 i 6,5 MHz kablówka multimedia

Traco 19 Kwi 2009 19:51 1889 6
  • #1 19 Kwi 2009 19:51
    Traco
    Poziom 11  

Witam wszystkich.
    Proszę mi nie pisać textów typu "poszukaj na forum" bo szlifuję google i inne od kilku dni.
    Problem polega na tym że kablówka multimedia we wrocławiu ma pomieszane systemy nadawania - część kanałów nadawana jest w systemie OIRT (6,5 MHz) a cześć w systemie CCIR (5,5 MHz). W żadnym programie który testowałem nie ma możliwości przyporządkowania systemu do pojedynczego kanału. Jak ustawię w ustawieniach programu do obsługi karty fonię OIRT to szumią kanały CCIR i odwrotnie.
    Pytanie brzmi : czy zna ktoś program do obsługi kart TV który umożliwia ustawienie systemu CCIR dla części kanałów i jednocześnie OIRT dla pozostałych kanałów.
    Testowałem oryginalne oprogramowanie karty ze strony AverMedia AverTV oraz DScaler i ChrisTV.
    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze.
    Acha karta to Medion na chipie SAA7134HL Philipsa z radiem FM i Nicam stereo.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

0 6
  • Pomocny post
    #2 19 Kwi 2009 20:22
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Sprawdź inne programy kart TV opartych o ten układ SAA np: FLY 2000 TV lub coś od LifeView .

0
  • #3 19 Kwi 2009 21:00
    krzysiek
    Poziom 27  

Cześć,coś pokręciłeś,zadzwoń do BOKu poproś o wizytę technika,żadna kablówka nie nadaje w systemie CCIR.
    Ps acha pisze się przez samo h:D to do wiadomości mało czujnych ale ambitnych moderatorów.

0
  • #4 20 Kwi 2009 02:07
    Traco
    Poziom 11  

Dzięki za podpowiedź.
    FLY TV 2000 ma możliwość ustawienia standardu fonii dla każdego kanału TV niezależnie - i to mi chodziło.
    A byłem tak blisko - gdy pisałem post ściągał się właśnie FLY TV 2000.
    Dziękuję za pomoc DriverMSG :-)

Do krzysiek (pisownia oryginalna - imiona podobno piszemy dużą literą ? a propos ortografi ...)

Nie napisałem w poście że nadają w systemie CCIR tylko że fonia dla niektórych kanałów jest z CCIR 5,5 MHz np:
    Polsat Sport Extra 231,25 MHz to w standardzie OIRT DK kanał S10 i tak jest wyszukiwany przez tuner na karcie skoro każę mu wyszukiwać OIRT DK tylko że fonia powinna być wtedy 6,5 MHz. Nadawana jest fonia 5,5 MHz co odpowiada kanałowi S11 w CCIR BG i w tym problem. Wszystkie odbiorniki mające zapisany prawidłowy plan kanałów wyszykują to poprawnie czyli z punktu widzenia gamoni z Tepsy uruchamiających dawno temu kablówkę błędnie. Odbiornikom z podwójną fonią jest wszystko jedno - fonia przejdzie albo przez tor 5,5 albo 6,5 bo oba pracują jednocześnie i nie jest wyłączana niewłaściwa z punktu widzenia planu kanałów fonia. Wizyta technika nic tu nie pomoże to nie on kilkanaście lat temu kiedy powstawała Dolnośląska Telewizja Kablowa nie doczytał opisu standardów TV i źle zamówił moduły stacji czołowej a później wstyd było się przyznać ...
    I tak to zostało do dziś bo nikt z tym nie chce zrobić porządku.
    A z technikiem to możemy "zrobić flaszkę" bo to akurat moi koledzy z którymi razem kiedyś pracowałem.
    Więc jeśli nie masz do powiedzenia nic konstruktywnego to pisz bloga albo przenieś się do jakiejś kafejki internetowej i daruj sobie kąśliwe uwagi.
    Dziękuję za pomoc.

0
  • #5 20 Kwi 2009 20:49
    krzysiek
    Poziom 27  

Cześć,jednak napisałeś o systemie CCIR .
    Nie sądzę że tak duża TVK jak multimedia pracuje na sprzęcie sprzed kilkunastu lat.Dalej jestem zdania że się mylisz.

0
  • #6 20 Kwi 2009 23:56
    Traco
    Poziom 11  

Ale się zrobiła polemika :-)
    Na liście kanałów w część kanałów "esowych" mam BG a część DK (w programie FLY2000TV mogę tak zrobić w innych nie) i nic nie szumi :-)
    Nic mi się nie pomyliło.

Nie twierdzę że pracują na sprzęcie z przed kilkunastu lat tylko że tkwią w błędzie od tamtego czasu.
    Około roku 1999 (mogę się mylić o +/- 2 lata) tuż przed sprzedażą DTVK wymienili starą całkowicie analogową stację czołową (taką strojoną trymerami, śrubokrętem) na nowoczesną na tamte czasy. Przy mnie facet łączył się via intranet ze stacją czołową na ul.Dębowej i stroił ją zdalnie z laptopa.
    Teraz pewnie mają jeszcze kilka innych nowych urządzeń - przecież nadają paczkę cyfrową w MPEG4. Mówię o tym, że nie mogą lub nie chcą (co bardziej prawdopodobne) uporządkować planu kanałów obawiając się że będzie straszne zamieszanie po stronie abonentów właśnie z powodu tego bałaganu. Nie obraź się ale jesteś naiwny uważając że jak firma jest wielka to pracują w niej ludzie o wysokich kwalifikacjach. Na wyższych stołkach siedzą "inżyniery" - kolesie którzy na wykładach z telekomunikacji 30 lat temu uczyli się o nasycających się triodach, wybierakach Strowgera a szczytem nowoczesności były logistery - order z kartofla dla tego kto wie co zacz ;-)
    Jeśli któryś naprawdę lubił elektronikę, był pasjonatem, to czasem poczytał o układach TTL, najambitniejsi to i CMOS bramki znają trochę a i rezystory do sprzężenia zwrotnego dla wzmacniacza operacyjnego potrafią wyliczyć - tyle że ci nie zajmują wysokich kierowniczych stanowisk i nie podejmują kluczowych decyzji.
    Te "inżyniery" (między innymi moi byli szefowie) trzymają się zębami stołków na zasadzie "byle do emerytury"
    Wytłumaczenie takiemu jołopowi co to takiego psychoakustyka i dlaczego rozkodowanego MPEG nie wolno już ponownie kodować i dalej przesyłać radiolinią jako sygnał modulujący do nadajnika TV to jak tak wykładać teorię względności kozie.
    Między innymi dlatego zwolniłem się z tej chorej firmy i pracuję na własny rachunek.
    A Multimedia jest prywatną firmą - ma zarabiać pieniądze bo zapłaciła Tepsie za DTVK jak za zborze i jakoś się musi odkuć - a nie dawać dobry sygnał tym wrednym, czepialskim abonentom bo to kosztuje.
    Nie obce im poziomy sygnału 50 dB na gnieździe...
    Jak się klient nie burzy - a zmierzyć nie ma czym bo nie zainwestuje 1000 zł w miernik, niezależnego montera nie weźmie bo to też kosztuje - a tu się i jeszcze jeden multitap podepnie i też jakoś to będzie ... 48 dB ...
    Jak zadzwoni że mu obraz śnieży to na tydzień da się mu 60 dB z przelotu multitapa żeby podpisał protokół naprawy usterki a później wróci do "normalnego układu" he he - przecież i tak niczego nie udowodni...

Ale się rozgadałem ...
    Dzięki za wymianę zdań.
    Powodzenia !

0
  • #7 22 Mar 2010 11:30
    plamka12
    Poziom 2  

Mam pytanie i prośbę czy ktoś może mi wytłumaczyć jak przysłowiowej "blondynce" gdzie dokładnie w ustawieniach fly 2000 TV mam dostroić część moich szumiących programów? część kanałów nadawana jest w systemie OIRTa cześć w systemie CCIR. Mam taki sam problem jak Traco tyle że ja mam UPC i na 50 programów 10 mam dźwięk a reszta mi szumi, oczywiście w DScaler i ChrisTV jest to samo. też mam karte Medion na chipie SAA7134HL Philipsa.

0