Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Sharp SJ-W40J-BE, nieprawidłowa temperatura

19 Kwi 2009 22:29 5301 9
  • Poziom 1  
    Lodówko-zamrażarka Sharp po 7 latach doskonałej pracy przestała osiągać
    temperaturę. Servisant się poddał po propozycji wymiany stopniowo poszczególnych elementów. Kompresor pracuje. Przewód wysokiego ciśnienia gorący, ssania chłodny( nie zimny). Może ktoś coś poradzi, bo nie produkują tego typu lodówek, a zależy mik właśnie na takim typie.

Moderowany przez mrhari:

Przeniosłem z Diagnoza

• Poziom 22  
    Są to chłodziarki bardzo dobrej jakości. Myślę że zrobiła się nieszczelność i część czynnika chłodniczego "uciekła". Szukałbym tej nieszczelności na parowniku. Po wykluczeniu tego następna w kolejności może być sprężarka która straciła wydajność (mało prawdopodobne). Wg mnie chłodziarka jest na pewno do zreperowania tylko może technik był z za małym doświadczeniem.
  • Admin grupy AGD
    samsu100 napisał:
    Są to chłodziarki bardzo dobrej jakości. Myślę że zrobiła się nieszczelność i część czynnika chłodniczego "uciekła". Szukałbym tej nieszczelności na parowniku. Po wykluczeniu tego następna w kolejności może być sprężarka która straciła wydajność (mało prawdopodobne). Wg mnie chłodziarka jest na pewno do zreperowania tylko może technik był z za małym doświadczeniem.

Popieram ja bym stawiał na ubytek czynnika.
  • Poziom 12  
    Mam ten sam problem, był serwisant i stwierdził, że agregat działa, ale nie spręża powietrza czy coś w podobnego i podali koszt 450 zł tutaj pytanie, czy trzeba wymieniać cały agregat, czy może może to problem podobny do kolegi powyżej?
  • Poziom 10  
    Super lodówki dzięki im dwustronnie otwieranym drzwiom.
    Niestety i moja ma podobne objawy, agregat pracuje cały czas temperatura na górnej półce 6-8 stopni na dolnej 8-10 w zamrażarce około -12, temperatura otoczenia 24-25 stopni. Lodówa nieźle napakowana.
    Czyżby ubytek czynnika i nieszczelność? Jak długo może się czynnik ulatniać? Tydzień, miesiąc ? Czy wydostanie się tylko część czynnika a reszta nie, bo już jest za niskie ciśnienie? A może kompresor kiepsko spręża(elektrolux)?
    Proszę o wypowiedz fachowców.
  • Poziom 12  
    Do mnie przyjechał serwis, wymienił Electroluxa i uzupełnił czynnik. Koszt 30 za diagnozę + 450 wymiana z usługą.
  • Poziom 15  
    Ulatnianie się czynnika chłodniczego zależy od wielkości nieszczelności układu i ciśnienia w miejscu wycieku. W każdym sprężarkowym urządzeniu chłodniczym mamy stronę niskiego i wysokiego ciśnienia. Podczas pracy sprężarki w domowych chłodziarkach ciśnienie po stronie niskiego bardzo często jest niższe od atmosferycznego. Po wyłączeniu nieco wzrasta. Podczas okresowych rozmrażań, gdy musimy pozbyć się dużej ilości szronu z części zamrażalnikowej, dochodzi do znacznego wzrostu ciśnienia w tej części wskutek wzrostu temperatury. Wtedu to dochodzi do zwiększonych ubytków czynnika. Po ponownym włączeniu urządzenia często jest nadto zauważalna różnica w efekcie chłodniczym.
    Wyciek zależy też od rodzaju zastosowanego czynnika. Najwyższą przenikliwość posiada R134A.
  • Poziom 10  
    450 zł to chyba dobra cena. Aczkolwiek to prawie połowa jakiejś tam nowej lodówki. Trochę podzwoniłem i w Poznaniu za samo napełnienie 180-220zł zależnie od firmy.
    ;Wyciek zależy też od rodzaju zastosowanego czynnika. Najwyższą przenikliwość posiada R134A.;
    Czy w takim przypadku można zastosować inny czynnik, jak to np w starych silnikach stosujemy olej mineralny a nie syntetyk? Czy do tego agregatu jest przypisany taki a nie inny czynnik i tak już musi zostać?
  • Poziom 15  
    Co do ceny za poszczególne usługi, to nie potrafię ocenić. Od blisko 10 lat nie zajmuję się już sprzętami domowymi. A po tej wymianie sprężarki działa prawidłowo?
    Napełnienie nieszczelnego układu innym czynnikiem też nic nie da. Także się ulotni. Teoretycznie można wymienić na inny, byle miał podobne własności termodynamiczne i tolerował rodzaj oleju w sprężarce. Małe urządzenia, o ile się dobrze orientuję, w ostatnich latach były napełniane R134 i R600.
    Z mojej dawnej praktyki. Wymieniałem kiedyś czynnik z R12 na R134 z jednoczesną wymianą oleju w sprężarce na syntetyczny. Były to jednak urządzenia starszej generacji i było z nimi często wiele komplikacji.
    W obecnym czasie robię podobne manewry, ale na urządzeniach o dużo większej wydajności. Np z R22 na R404A.
  • Poziom 10  
    Temat zamknięty, jednak padł kompresor. Po wymianie na nowy lodówka pracuje prawidłowo. Koszt 450zł. Po czasie przypomniałem sobie że nie widziałem żeby serwisant dodawał jakiegoś oleju, ma być czy nie musi? A może kompresor jest już fabrycznie zalany?