Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nebelmashine h&h fg 500 n pompka nie działa

Maximoorg 20 Kwi 2009 12:12 2921 7
  • #1 20 Kwi 2009 12:12
    Maximoorg
    Poziom 21  

Witam. Kupiłem używaną wytwornice dymu, która działała, lecz gdy niedawno wlałem płyn, włączyłem ją i poczekałem aż się nagrzeje okazało się, że nie działa. Rozkręciłem i postanowiłem sprawdzić pompkę. Sytuacja wygląda następująco:
    Włączam, nagrzewam, wciskam przycisk na sterowniku, słychać jak pompka pracuje, lecz nie tłoczy płynu. Jak sobie z tym poradzić? Jaka może być przyczyna? Czy pozostaje mi tylko zakup nowej pompki?

0 7
  • #2 20 Kwi 2009 13:07
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Możesz ją rozebrać (70% szans że jej już nie złożysz) albo kupić jakąś samochodową do płynu spryskiwaczy. Może być niedrożny przewód albo zapchana dysza.

0
  • #3 20 Kwi 2009 20:43
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Odłącz wężyk od pompki (zostaw ssący) i sprawdź czy pompka faktycznie nie tłoczy. Ja stawiam raczej na zapchany piec.

0
  • #4 20 Kwi 2009 22:56
    Maximoorg
    Poziom 21  

LuckyDj napisał:
    Odłącz wężyk od pompki (zostaw ssący) i sprawdź czy pompka faktycznie nie tłoczy. Ja stawiam raczej na zapchany piec.

Właśnie w ten sposób doszedłem do tego, iż to właśnie pompka zwiodła.

Co do pompki od spryskiwaczy, to czy one nie są na 12V?

0
  • #5 21 Kwi 2009 15:46
    pol102

Nawet jeżeli są, to jakim jest to kłopotem?

0
  • #6 21 Kwi 2009 17:03
    Vampir8
    Poziom 16  

Z tego co napisałeś wnioskuję że pompka pracuje ale nie tłoczy. Proponuję sprawdzić jeszcze w pompce czy działają zaworki zwrotne, sama pompka to pewnie konstrukcja elektromagnesu zasilanego zmiennym prądem, wytworzone pole porusza magnesem lub kawałkiem metalu połączonym do membrany pompki.

Pozdrawiam

0
  • #7 21 Kwi 2009 23:13
    Maximoorg
    Poziom 21  

czyli ją rozebrać? a co do pompki od spryskiwaczy to chyba rozwiązaniem było by dołożenie transformatora z 220V na 12V, tylko ciężko było by go tam upchnąć.

0
  • #8 27 Kwi 2009 12:16
    pol102

Rozebrać łatwo, trudniej złożyć. Zasilenie pompki to raczej najmniejszy kłopot.

0
  Szukaj w 5mln produktów