Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nebelmashine h&h fg 500 n pompka nie działa

Maximoorg 20 Apr 2009 12:12 3167 7
    Maximoorg
    Level 21  
    Witam. Kupiłem używaną wytwornice dymu, która działała, lecz gdy niedawno wlałem płyn, włączyłem ją i poczekałem aż się nagrzeje okazało się, że nie działa. Rozkręciłem i postanowiłem sprawdzić pompkę. Sytuacja wygląda następująco:
    Włączam, nagrzewam, wciskam przycisk na sterowniku, słychać jak pompka pracuje, lecz nie tłoczy płynu. Jak sobie z tym poradzić? Jaka może być przyczyna? Czy pozostaje mi tylko zakup nowej pompki?
    pol102
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Możesz ją rozebrać (70% szans że jej już nie złożysz) albo kupić jakąś samochodową do płynu spryskiwaczy. Może być niedrożny przewód albo zapchana dysza.
    LuckyDj
    Level 33  
    Odłącz wężyk od pompki (zostaw ssący) i sprawdź czy pompka faktycznie nie tłoczy. Ja stawiam raczej na zapchany piec.
    Maximoorg
    Level 21  
    LuckyDj wrote:
    Odłącz wężyk od pompki (zostaw ssący) i sprawdź czy pompka faktycznie nie tłoczy. Ja stawiam raczej na zapchany piec.

Właśnie w ten sposób doszedłem do tego, iż to właśnie pompka zwiodła.

Co do pompki od spryskiwaczy, to czy one nie są na 12V?
    pol102
    Nawet jeżeli są, to jakim jest to kłopotem?
    Vampir8
    Level 16  
    Z tego co napisałeś wnioskuję że pompka pracuje ale nie tłoczy. Proponuję sprawdzić jeszcze w pompce czy działają zaworki zwrotne, sama pompka to pewnie konstrukcja elektromagnesu zasilanego zmiennym prądem, wytworzone pole porusza magnesem lub kawałkiem metalu połączonym do membrany pompki.

Pozdrawiam
    Maximoorg
    Level 21  
    czyli ją rozebrać? a co do pompki od spryskiwaczy to chyba rozwiązaniem było by dołożenie transformatora z 220V na 12V, tylko ciężko było by go tam upchnąć.
    pol102
    Rozebrać łatwo, trudniej złożyć. Zasilenie pompki to raczej najmniejszy kłopot.