Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupie lampy IFK 500;IFK 2000

mirek mua 20 Kwi 2009 12:29 3306 5
    mirek mua
    Poziom 9  
    Kupie lampy(palniki) IFK 500(IΦK 500);IFK 2000(IΦK 2000) produkcji radzieckiej.
    DJ.TRoX
    Poziom 17  
    Witam,
    Posiadam jedną sztukę lampy 2kJ,
    Produkcji francuskiej sprzed wielu lat,
    Lampa mało eksplatowana, pracowała w dziale laserowym,
    Zwinięta w spiralkę, dostosowana do umieszczenia pręta rubinowego w środku,
    Napięcie pracy 1,6kV do 2,5kV + impuls wyzwalający 25kV,
    Szczerze mówiąc nigdy nie udało mi się jej zmusić do pracy,
    Polecam odezwać się do Instytutu Fizyki Plazmy i Syntezy Laserowaej w Warszawie, na pewno mają w "śmietniku" wiele różnych lamp podobnych do IFK,
    Co do mojej lampy to oddam w dobre ręce i ile ktoś mnie przekona, że jest w stanie zmusić ją do błysku i zastrzegam sobie prawo do obejrzenia jej w akcji:)
    Pozdrawiam
    mirek mua
    Poziom 9  
    Nie jestem w stanie nic powiedzieć na temat twojej lampy
    te które wymieniłem mają posłuzyć do budowy większej lampy błyskowej do fotografi wcześniej zbudowałem lampe na IFK 120,a teraz mam apetyt na coś większego już nabyłem kondensatory elektrolityczne na ogólną pojemność około 8000 µF/450V dlatego szukałem IFK 500,IFK 2000 .
    DJ.TRoX
    Poziom 17  
    Rozumiem, z tą moją lampą jest ten problem że trzeba koszmarnie wysokiego napięcia więc raczej się nie przyda,
    A swoją drogą może lampy XOP?
    Tyle, że one są duże.
    mirek mua
    Poziom 9  
    Widziałem w necie schematy lamp blyskowch na XOP ale są one gabarytowo dla mnie dość trudne do obudowania w porównaniu z IFK. IFK są mniejsze a co za tym idzienie trzeba modyfikować softboxa.
    DJ.TRoX
    Poziom 17  
    Właśnie sobie przypomniałem, że miałem kiedyś lampę która chyba by Ci pasowała. Też zwinięta w świński ogon o długości około 10cm z tego co pamiętam. Jest ogromna w stosunku do IF2000 tak na pierwszy rzut oka przynajmniej. Średnica rurki koło centymetra. Nie mam pojęcia gdzie ją mam ale na pewno gdzieś jest, poszukam i prześlę zdjęcie o ile znajdę oczywiście.
    ---
    Kupie lampy IFK 500;IFK 2000
    Przesadziłem z rozmiarem ale generalnie i tak lampa nie jest mała,
    Jeśli Ci się przyda to może być Twoja.
    ---
    Jak tam postępy w budowie?