Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamek szyfrowy jak podłączyć?

tomekw19_1985 20 Apr 2009 12:47 8529 7
    tomekw19_1985
    Level 18  
    Witam Mam zamiar kupić zamek szyfrowy do drzwi wejściowych. Na all są dostępne do 130zł. Znalazłem jakiś zamek eura ma podświetlana klawiaturę i jest teoretycznie widoszczelny. Za sam zamek nie będą działały jakieś ekstremalne warunki ponieważ drzwi są pod zadaszeniem. Chciałbym zapytać czy są jakieś klamki, które pozwolą na to by z zewnątrz przy braku zasilania można było otworzyć zamek z kluczyka a wewnątrz by normalnie można było otwierać poprzez przekręcenie klamki? Nie chcę montować wewnątrz pomieszczenia dodatkowego włącznika który będzie otwierał elektrozaczep. Może jakieś pomysły bo nie montowałem jeszcze takiego zamka.
    Lee.LW
    Level 24  
    Witam!
    Masz do rozwiązania dwa oddzielne tematy, mimo że, dotyczą tych samych drzwi:
    1. Elektrozaczep- montowany w ościeżnicy ( futrynie ) drzwi, sterowany z zamka szyfrowego.
    2. Zamek mechaniczny- z zewnątrz nieruchoma klamka ( gałka ) i wkładka na klucz, od wewnątrz tradycyjna klamka.
    Zamki takie jak w p.2 są łatwo dostępne, ew. problem to dobranie pasującego do otworów w drzwiach. Wejście z zewnątrz - szyfr - działa elektrozaczep - ciągniesz za gałkę - otwierasz, ew. klucz - otwierasz. Od wewnątrz, normalnie - klamka.
    Pozdrawiam,
    Lee
    User removed account
    Level 1  
    tomekw19_1985
    Level 18  
    Lee.LW możesz zaproponować jakieś dokładniejsze rozwiązanie zamków z punktu drugiego. Jakiś link czy coś.
    Lee.LW
    Level 24  
    Nie bardzo. Zrób tak, jak napisał kol. sharp, przedtem zmierz rozstaw otworów w drzwiach, może uda się uniknąć wiercenia, piłowania itp.
    Owocnych poszukiwań,
    Lee
    opeluser
    Level 2  
    witam, zamek o ktory pytales to abloy, nie wiem czy dostepny w Polsce, musialbys sprawdzic. dziala to tak (w zaleznosci od wersji) ze, klamka jest aktywna gdy podajesz napiecie (np. prawidlowo wpisany kod). gdy nie ma napiecia na zamku klamka jest "bezwladna". awaryjnie otwierasz zamek z kluczyka. Daj znac jak potrzebujesz wiecej informacji
    bartez132
    Level 18  
    Witam ! Abloy bezporblemowo jest dostpeny w polsce w linku dystrybutorzy. Zamki do tanich nie naleza ale sa B. dobre Link