Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet Ogar 200 schemat przerobionej instalacji

20 Kwi 2009 20:01 5323 3
  • Poziom 12  
    Witam jestem jeszcze niedoświadczonym elektrykiem, mam taki problem. Chcę zrobić instalacje w swoim motorze na 12V. Cewki mam już przewinięte bo na początku były na 6V a teraz są 2 po 12V. Chcę aby ta instalacja podzielona była na 2 części jedna część to cewka-prostownik-kondensator-akumulator-bezpiecznik-tylne swiatło na diody-kierunkowskazy-sygnał dzwiękowy. Druga część ma zawierać cewka-przednie swiatło. Do tego 2 pozycyjna stacyjka.
  • Poziom 18  
    Światło przednie podłącz przed prostownikiem. A prostownik najlepiej jedno-połówkowy (jedna dioda na 5-10A).. O co chodzi z tą stacyjką?..:/
  • Poziom 12  
    na rza ma byc sam zaplon a na 2 zaplon i swiatla
  • Poziom 14  
    cos ci powiem kolego.nie warto sie bawic w przerabianie instalacji w ogarze.też chciałem to zrobić ale odpuściłem. za mało prądu w instalacji. stale niedoładowany akumulator. przerabiałem kilka schematów i sposobów żeby to zrobić, ale dałem spokój. jak już masz 2 cewki na 12v to moim zdaniem najlepiej było by zrobić tak: cewkę w/n (i cała resztę zapłonu) podpiąć tak jak jest, pod orginalną cewkę 6v. tylko ustaw odległość cewki od koła magnesowego, bo to sporo daje, tam powinno być chyba 0,15 mm jak sie nie mylę. te 2 cewki 12v puść przez diodę (każdą cewkę przez osobną diodę, albo przez mostek prostowniczy, ale to się wiąże ze stratami) i potem z tego sobie poprowadź zasilanie do całej instalacji.żarówki radzę wymienić na led-y (do tylnej lampy i do kierunków możesz zrobić je sam jak masz z czego).stacyjkę wykorzystaj tą co jest, tylko będziesz musiał trochę inaczej poprowadzić w niej kabelki. Akumulator jest tutaj zbędny.

No chyba, że chcesz co kilka dni doładowywać ten aku prostownikiem, to wtedy po prostu poszukaj, takich schematów jest masa.