Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regeneracja alton 80 jakie membrany ?

20 Kwi 2009 21:38 3026 11
  • Poziom 24  
    Witam. Posiadam kolumny alton 80, lecz z głośników pozostały same kosze i chce podjąć się regeneracji. Teraz cel założenia tego oto postu. Na allegro są kompletne zestawy naprawcze tylko który wybrać ? taki jak orginalny tzn z piankowym zawieszeniem i papierową membraną czy (bardziej mi się podobający z racji wyglądu) żółte membrany wykonane z włókna węglowego i gumowym zawieszeniu. Proszę o poradę. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    najlepiej papierowe na piankowym zawieszeniu, takie będą najlepsze
  • Poziom 12  
    Ja bym Ci polecił papierowe ale na gumowym zawieszeniu :) jak zawsze regeneruje jakieś tonsile to takich membran używam i głośniczki elegancko chodzą :)
  • Poziom 24  
    no właśnie jest wiele zdań na ten temat. i nie wiem co wybrać. mębrany z ,,kevlaru" :p podobają mi się bardziej wizualnie ale obawiam się ze zmienią parametry głośnika i w konsekwencji osłabią brzmienie kolumn.
  • Poziom 12  
    No dokładnie, każdy lubi co innego :) ale co do tych żółtych membran też sie kiedyśzastanawiałem nad nimi :) ale mój kumpel który już troche czasu zajmuje sie regeneracją głośników odradził mi ten pomysł :) tak więc bez zastanowienia bierz te papierowe ale na gumowym zawieszeniu :)
  • Poziom 26  
    Jeżeli podobało Ci się brzmienie tych Tonsili to regeneruj na częściach z www.umifon.pl maja tam oryginalne zestawy naprawcze. Wystarczy napisać do nich maila z zamówieniem i podać jakie głośniki chcesz zregenerować i czego potrzebujesz. Oni dobiorą Ci odpowiednie rozmiary części. Lub poprostu przejżyj ich ofertę i sam wybierz to co według Ciebie będzie odpowiednie.
    Zawieszenie gumowe wcale nie jest wytrzymalsze a tylko zmieni brzmienie i charakter tych kolumn.
  • Poziom 25  
    Odnośnie regeneracji było już miliard tematów i w każdym mniej więcej to samo da się przeczytać: Najlepsze są części jakie podał kol. wiewior_kg ale zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że nie ma różnicy w porównaniu do najtańszych z allegro albo, że z gumowym zawieszeniem są lepsze od piankowych.
    Osobiście popieram regenerację na częściach z umifon.pl
    Chcąc oszczędzić kupując tanie części płaci się dwa razy, bo i tak niedługo ludzie zastanawiają się nad kupnem jednak oryginalnych.

A jak komuś się podobają jakieś żółte membrany to oczywiście może sobie je kupić i postawić jako ozdobę na półce :lol:
  • Poziom 12  
    W moich altusach wymieniłem na te z gumowym zawieszeniem cos ok 3 lat temu i jakośnie mam zamiaru wymieniać tych membran na inne :)
  • Poziom 26  
    To, że nie masz zamiaru wymieniać ich na inne to Twoja prywatna sprawa, ale nie pisz, że głośniki elegancko chodzą bo mają jeszcze brzmieć a cel regeneracji jest taki, żeby za jak najmniejsze pieniądze zregenerować głośniki tak, by jak najbardziej odpowiadały oryginałowi. A w tym momencie taką możliwość zapewnie jedynie umifon.
  • Poziom 24  
    Zamówiłem zestaw naprawczy z allegro na piance. Zobaczy się jak to będzie grało. Kolumny dostałem za darmo wiec za 60 zł myślę ze tak czy tak będą grać dobrze. Się okaże. Dziękuje i Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Trzeba by mieć "super słuch" by odczuć różnicę między pianką a gumą. To moje zdanie. Ale jak kto woli. Ja regenerowałem już Altus 140, 110 i 70 na gumie. Grają ładnie i znajomi nie narzekają. Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Głośniki zostały zregenerowane i już siedzą w kolumnach no i grają bardzo ładnie, czysto i schodzą nisko. Myślę ze dobrze je skleiłem i się nie rozlecą po tygodniu :P