Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt - Bus Video Monitor - brak synch V i H i kolorów.

Sebastian S 20 Apr 2009 21:57 2573 1
    Sebastian S
    Level 17  
    Witam
    Właśnie trafił do mnie tv z autobusu (właściwie jest to monitor). Schemat dostępny na elektrodzie do (prawie) tego modelu. Problem polega na tym że brak całkowicie synchronizacji V i H. Obraz lata w każdą stronę. Podstawiłem już TDA2579 i wymieniłem wszystkie współpracujące z nim elektrolity. Przelutowałem i posprawdzałem chyba wszystkie "małe" C i R obok niego i brak poprawy. Może ktoś spotkał się z tym problemem i coś podpowie. :cry:

Jest to monitor 15", model: 7 607 005 500 501
    Sebastian S
    Level 17  
    Już z synchronizacją sobie poradziłem. Obraz stoi. Uszkodzony był tranzystor V6278 na n5. TDA2579. Teraz mam inny problem, brak kolorów. Obraz jest czarno-biały i jak podkręcę kontrast na max to pojawia się takie kolorowe smużenie, jakby kolor chciał wskoczyć, ale są dziwnie pozmieniane obraz jest zielono-różowy tak jakby nie było sygnału B-Y. Ale sygnał wychodzi prawidłowo z TDA4650 i przez TDA4661 i TDA4565 dochodzi do TDA3505. Może ktoś pomoże bo już mi się kończą pomysły.

Dla kolegi "Szopenfeldziarz".
    Sygnał podaję z wejścia AV z dvd. Sam sygnał video, bo monitor nie posiada toru audio.