Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo AKF-0827R

wmak 30 Kwi 2004 12:39 5699 13
  • #1 30 Kwi 2004 12:39
    wmak
    Poziom 27  

Uprzejmie zapytuję, może ktoś wie : co to za diody D152 i D193 w tym odbiorniku? Chyba zenery 5.6V, ale odcyfrować ciężko.

Pozdrawiam
    Wmak

0 13
  • #2 04 Maj 2004 09:34
    wmak
    Poziom 27  

Uprzejma prośba do specjalistów:
    Szukam pomocy (może być rozsądnie odpłatnie) przy naprawie zabitego radia AKF-0827R
    Jakiś chyba szewc, bo napewno nie elektronik, próbował podłączyć nowe radio. Przewody lutował do kołków wtyku,
    zamiast znaleźć pasujące złącze. Oczywiście zabił radio, bo pewnie nie odróżniał plusa od minusa.
    Nie było żadnych objawów życia, poza podświetleniem.
    Znalazłem odpaloną ścieżkę i zwartego zenera na linii REMOTE+ i takiego samego zwartego zenera przy pamięci.
    Panel OK, mam takie samo radio w swoim aucie.
    Po wymianie diod radio zasilane tylko BACK UPem prawidłowo mruga diodką.
    Po założeniu panela dioda gaśnie.
    Gdy właczę zasilanie, od razu (bez naciśnięcia ON) pojawia się napis CODE----, ale nie reaguje
    na naciskanie klawiszy, ciągle jest ----.
    Oba zasilaczyki 5V (backup i on) na tylnym brzegu płyty dają 4.8V, oscylują oba kwarce (proc i rds), widać, że procesor jakoś żyje.
    Nic się nie grzeje.
    Na złączu panela widać impulsy, ale nie ma reakcji na przyciski.
    Przy zasilaniu tylko backup, na 5 i 6 nodze pamięci są stany niskie (zasilanie jest), po włączeniu B+ robią się wysokie - żadnych impulsów.
    Tutaj moja wiedza się kończy - poszukuję pomocy kogoś doświadczonego.
    Przepraszam za zawracanie d..gitary,
    Pozdrawiam,

Włodek

wmak(malpa)o2.pl

0
  • #3 07 Maj 2004 14:28
    wmak
    Poziom 27  

Czy specjaliści od wspaniałych radioodtwarzaczy firmy Daewoo są już na urlopach ?

Uzupełniając poprzednie listy:
    Zdobyłem schemat - ciekawostka, spalonych diod, o które pytałem, na schemacie nie ma - pewno dołożone jako dodatkowe zabezpieczenie - szkoda, że nie pomogły.
    Przesłuchałem pamięć - zgadza się z oryginalną kartą kodową, na podstawionych danych też nie startuje.
    Wygląda mi to niestety na zabity procesor - czy może ktoś ma za rozsądne pieniądze.

Może ma ktoś jakiś jeszcze pomysł ??
    Wmak

0
  • #4 07 Maj 2004 15:05
    djlj24
    Spec od car audio

Z częściami do daewoo jest duży problem a padają jak muchy. W sumie to ja bym podłożył jeszcze panel - bo może mamy zbyt czarny scenariusz.

0
  • #5 07 Maj 2004 18:27
    wmak
    Poziom 27  

Już pisałem, mam dwa sprawne panele.
    To tak się zachowuje, jakby procesor w panelu, po włączeniu mu zasilania startował i chciał , ale nie mógł dogadać się z (uszkodzonym) procesorem w radiu.

Sprawdzałem dobre radio w aucie: po odpięciu i właczeniu akumulatora, przekręceniu kluczyka, display radia jest martwy.
    Dopiero po naciśnięciu ON pyta się o kod. Kolejne cyfry kodu wyświetlają się, po ostatniej prawidłowej wyskakuje chyba OK i radio gra.

W tym felernym, po włączeniu zasilania od razu (bez naciskania ON) display pokazuje CODE__IN, po chwili CODE____ i nie reaguje na naciskanie klawiszy.
    Chyba mam zapasowy panel , wzmacniacz i mechanizm kaseciaka a samochód żony nie doczeka się radyjka.....
    Wmak

0
  • #6 07 Maj 2004 22:16
    djlj24
    Spec od car audio

Czasem jest tak, że wyświetlacz chodzi, on chodzi a reszta klawiatury nie. Tak jest w clarionie.

0
  • #7 07 Maj 2004 22:21
    romoo
    Użytkownik obserwowany

mam go na tapecie ale napisy się zestarzały a gdzie są te diody

0
  • #8 07 Maj 2004 22:37
    wmak
    Poziom 27  

Jedna dioda jest przy pamięci a druga na lewo od napisu IC106, ale to już nie problem, bo one miały zabezpieczać przed wzrostem napięcia ponad 5,6 V albo odwrotną polaryzacją pamięci i procesora. Chyba im się to nie udało. Normalnie jest na nich poniżej 5 V.
    Teraz muszę chyba szukać procesora albo całej płyty, niestety.
    Wmak

0
  • #9 10 Maj 2004 16:53
    wmak
    Poziom 27  

Ponieważ fachowcy nie odezwali się, sam wziąłem się do roboty.
    Wprawdzie piny PowerON i RadioON procesora nie żyją, pin Remote ma upływność, ale przy pomocy kilku rezystorów i diód radio dało się obudzić - działa wyłącznik, gra FM i LW, kaseta, RDS. Po przełączeniu na MW gaśnie, ale kto słucha średnich fal.
    Dalej poszukuję dobrego procesora LC72366 9553.
    Wmak

0
  • #10 16 Cze 2004 14:09
    dziobak
    Poziom 13  

Miałem taki sam przypadek. Tzn. po załączeniu (włożeniu panela) wyświetla ---- bez możliwości wpisania kodu. Proszę spróbować obniżyć napięcie zasilania - wtedy radio zaczyna reagować.
    :)

0
  • #11 13 Kwi 2006 21:41
    scorup
    Poziom 10  

Witam
    @wmak czy mógłbyś napisać coś więcej na temat jak Ci sie udało uruchomić to radio. Moje ma w 100% te same objawy. Tzn. po podłączeniu do zasilania radio od razu sie wlącza, a panel na nic nie reaguje. Moze przy Twojej pomocy uda mi się je odratować.
    Pozdrawiam

0
  • #12 03 Gru 2007 11:01
    Arczieku
    Poziom 15  

Witam to stary temat ale mnie interesuje mam radyjko jak w temacie o podobnych objawach interesuje mnie jak sprawdzić procesor czy żyje i
    ewentualnie gzie i jak podłączyć wspomniane diody i rezystory aby go
    obudzić .może jakiś odręczny schemacik. Za informacje z góry dziękuję

Pozdrawiam

0
  • #13 25 Kwi 2008 19:21
    scorup
    Poziom 10  

Czy ktos moglby odpowiedziec na 2 poprzednie pytania??

0
  Szukaj w 5mln produktów