Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes E 220D 1996 nie zapala

21 Kwi 2009 06:37 4467 10
  • Poziom 11  
    autko jak w temacie - po przekręceniu kluczyka nie zapala się kontrolka EDC - jak się zapali to samochód odpala. Potrafi zgasnąć w trakcie jazdy. Wczoraj mnie zcholowano a dzisiaj po paru godzinach znowu odpalił - na jak długo?
    Czy ktoś może mi pomóc w lokalizacji.Był podłączany do kompa widać nie wykazywał większych błędów bo nie potrafią sobie poradzić.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z mercedesem e210 2.2D 1996r. w którym po przekręceniu zapłonu na desce rozdzielczej nie zapala się kontrolka EDC. Próbując go odpalić na lusterku wewnątrz auta migają na przemian kontrolki (zielona-czerwona). EDC cały czas nie zapala się. Jeżeli ktoś mógłby coś doradzić podpowiedzieć gdzie tkwi problem proszę odpowiedzieć na forum lub e-maila (mtsjanicki@gmail.com) lub gadu-gadu (10685782) proszę pisać nawet gdy jestem niedostępny z góry dziękuję.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    EDC ma związek z elektroniczną regulacją pracy silników dieslowskich poprzez elektrozaworki, czujniki,itd i moim zdaniem może to mieć związek z pompą wtryskową Lucasa jakie macie w swoich autach.
    Bez dobrej diagnostyki komputerowej to wróżenie z fusów, a wymiana części na chybił trafił może nic nie dać.
  • Poziom 9  
    Ja w swoim mam pompę Lucasa która była regenerowana z powodu wycieków
  • Poziom 19  
    One często ciekną. Jak zapala sie kontrolka EDC to na pewno wina leży w pompie.
  • Poziom 9  
    Ale u mnie nie zapala się kontrolka EDC.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Tak - po wielu staraniach trafiłem na normalnego elektrka spod Siedlec, który udzielił mi porady telefonicznie.
    A teraz do rzeczy - pod maską po stronie pasażera za zbiornikiem wyrównawczym płynu jest duża skrzynka plastikowa a w niej chyba trzy moduły.
    Pierwszy /chyba/ po otwarciu ma trzy przekaźniki -trzeba ten moduł wyjąć i albo samemu /albo ktoś choć troszkę parający się elektroniką/ przelutować wszystkie luty - mnie to pomogło. Wg mojego instruującego jeśli by to nie pomogło to wymienić kostkę elektryczną stacyjki.Od tego czasu już nie mam problemu.
    pozdrawiam Kradyna Jerzy
  • Poziom 19  
    kradynaj napisał:

Pierwszy /chyba/ po otwarciu ma trzy przekaźniki -trzeba ten moduł wyjąć i albo samemu /albo ktoś choć troszkę parający się elektroniką/ przelutować wszystkie luty -

Pewnie był to srebrny przekaźnik przepięciowy, opisywany na każdym forum jak antidotum na wszelkie usterki pod maską.
  • Poziom 9  
    wymontowałem te 3 moduły i jutro dam je do elektronika jeżeli wszystko będzie działać dam znać na forum z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 9  
    Elektryk po wy lutowaniu i wlutowani nowego przekaźnika okular odpala. Serdecznie dziękuję za podpowiedź pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Witam po raz kolejny mam nieco mniejszy problem który tkwi w ABS-ASD. Nieraz po trzaśnięciu drzwiami zapala się na desce ABS-ASD. Jeżeli zgaszę i odpalę ponownie wszystko jest w porządku. Jeżeli mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie tkwi problem z góry dziękuję.