Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena 144/430MHz AM-6000 firmy ANMAR...

21 Kwi 2009 10:01 4186 3
  • Poziom 22  
    Witam kolegów serdecznie...

W związku z uruchomieniem nowego przemiennika w mojej okolicy tj. SR2BW (70cm) w mieście Bytów. Pragnę zapytać kolegów o antenę na dwa pasma 144 i 430 MHz? Szukając w internecie odnalazłem antenę firmy ANMAR AM-6000 jest to antena przypominająca Laffayette MA-6000 i Diamond-a X510. Zatem mam pytanie czy któryś z kolegów mógłby podzielić się informacjami na temat osiągów i jakości wykonania takiej anteny.

Dodam iż jestem oddalony ok 50km od przemiennika i mogę go otworzyć ale tylko i tu dziwna sytuacja z anteny CB Spectrum 1600 (ok 12m nad ziemią odsłonięta) która wykazuje rezonans na 70cm moc jaką dostarczam do anteny to 20W. Przeprowadziłem już próbną łączność z której wynika iż jestem na skraju zasięgu. Czy zakup AM-6000 może pomóc mi przy łącznościach przez przemiennik?

Maciej SQ2MMV
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Dziękuję za odpowiedź - w związku z małą frekwencją odpowiedzi wnioskuje iż muszę ją kupić i sam przetestować - oczywiście podzielę się wrażeniami. Temat pozostawiam otwarty...
  • Poziom 22  
    Witam po przerwie...
    Antena kupiona model NAGOYA BA-6300 z http://www.radio-sklep.pl wersja przeceniona ze względu na słabość mocowań poszczególnych rurek promiennika. Po zamontowaniu na dachu budynku 2 kondygnacyjnym + maszt 3m antena pracuje poprawnie na 2m oraz 70cm. Wspomniany wcześniej przemiennik w Bytowie oddalony ok 50km odbieram na S3 - S9+10dB (w zależności od warunków). Otworzyć mogę go podając 5W mocy natomiast praca swobodna przy min. 10W. Antena "usztywniona" dodatkowymi odciągami mniej więcej na 2/3 wysokości od przeciwwag (zdjęcie zamieszczę w późniejszym terminie).