Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką płytę indukcyjną kupić?

zasadam 21 Kwi 2009 10:20 35371 26
  • #1 21 Kwi 2009 10:20
    zasadam
    Poziom 10  

Witam,
    przymierzam się do kupna płyty indukcyjnej i nie wiem która kupić, wybieram pomiędzy:
    Amica PI6508TK,
    Amica PI6508TF,
    Amica PI6516TF.
    Który z modeli byście mi doradzili?

Poprawiono temat!
    [_P-]

0 26
  • #2 21 Kwi 2009 13:22
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Żadną z tej firmy. Kup coś bardzo taniego, lub dobrego.

0
  • #3 21 Kwi 2009 13:26
    zasadam
    Poziom 10  

To co w takim razie?

0
  • #4 21 Kwi 2009 14:10
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

BSH, Miele, Teka

0
  • #5 21 Kwi 2009 15:53
    zasadam
    Poziom 10  

Myślałem też nad Teką. Ale nie wiem jaki model musi być możliwość podłączenia pod 400V. Może coś doradzicie?

0
  • #6 21 Kwi 2009 17:17
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Każdy dowolny model każdej firmy podłączysz pod obwód trójfazowy, jak i jednofazowy.

Dodano po 1 [minuty]:

Wejdź sobie na strony producentów i coś wybierzesz.

0
  • #7 26 Kwi 2009 01:09
    pasazernagape
    Poziom 10  

Witam,
    dotychczas czytałem forum jako gość ale przyszedł czas na pierwszy post.

Zastanawiamy sie nad indukcją. Żona znalazła płytę TEKA IR641 ale w opiniach w serwisie ceneo.pl można przeczytać 2 sprzeczne informacje że mozna i nie można podłączyć jej do instalacji trójfazowej.
    Można czy nie?
    Jaką płytę można polecić?
    Pozdrawiam

0
  • #8 26 Kwi 2009 10:25
    eeban
    Specjalista AGD

pasazernagape napisał:
    Witam,

Zastanawiamy sie nad indukcją. Żona znalazła płytę TEKA IR641 ale w opiniach w serwisie ceneo.pl można przeczytać 2 sprzeczne informacje że mozna i nie można podłączyć jej do instalacji trójfazowej.
    Można czy nie?
    Pozdrawiam

można podłączyć na 3fazy >>>>ale instalator z serwisu lub elektryk z uprawnieniami !!!

0
  • #9 26 Kwi 2009 20:13
    GrandoMastah
    Poziom 10  

Jan_Werbinski napisał:

Niestety smutne, ale prawdziwe, nie można mieć wszystkiego, jeśli zależy jednak na porządniejszej indukcji to możesz jeszcze zajrzeć do oferty franke, swoje niestety kosztuje, ale po pół roku myślę, że warto było. Człowiek z radością uwalnia się od starych gazowych :)

0
  • #10 26 Kwi 2009 22:45
    pasazernagape
    Poziom 10  

eeban napisał:
    pasazernagape napisał:
    Witam,

Można czy nie?
    Pozdrawiam

można podłączyć na 3fazy >>>>ale instalator z serwisu lub elektryk z uprawnieniami !!!

To nawet nie podlega dyskusji. Kilka lat temu w bloku mieszkalnym w którym mieszkałem wymieniana była instalacja elektryczna doprowadzająca prąd do tablic w mieszkaniach. Robiono to klatka po klatce a moja była ostatnia. Podczas robót pewnego dnia elektrycy źle podłączyli przewody w piwnicy i kilka mieszkań dostało tzw. prąd międzyfazowy i niestety kuchenka Amica nie wytrzymała tego i spalił się cyfrowy zegar pod blatem ceramicznym a potem cała kuchnia :-(. Nie było mnie w mieszkaniu a jak podjechałem to nie życzę nikomu widoku straży pożarnej pod domem. Ekipa elektryków zniknęła przed przyjazdem policji.. W mieszkaniu na szczęście nikogo nie było.
    Dochodziłem roszczeń z polisy OC firmy budowlanej i przed sądem uratowało mnie to że wewnętrzna instalacja w mieszkaniu jakkolwiek była zmieniona to wykonywała to solidna firma i miałem na papierze pomiary w każdym gniazdku jak i to oczywiście że kuchenka była podłączona przez osobę poleconą przez sklep i oczywiście z uprawnieniami i było to odnotowane w książce gwarancyjnej.

Dlatego moja rada dla wszystkich. Nie wolno oszczędzać a raczej pseudooszczędać zlecając podłączanie urządzeń elektrycznych znajomemu panu złotej rączce. Tylko osoby z uprawnieniami.

Wracając do tematu: ten model TEKI ma jako jedyny ramkę facette, pozostałe mają ramkę stalową. Woleliśmy ten więc padło na ten model. Czy to dobry wybór?

0
  • #11 29 Kwi 2009 21:48
    adam_zg
    Poziom 12  

Witam!
    Ja polecam Mastercooka czyli Fagora czyli koncern który wymyślił płyty indukcyjne, a w tej chwili jest głównym dostawcą podzespołów dla innych producentów. Z tańszych modeli dobra cena na ID 4R, a z wyższych np ta na której gotuje Pascal Brodnicki w "Pascal po prostu gotuj", z jednym dużym polem i dwoma mniejszymi modelu nie pamiętam.
    pozdrawiam

0
  • #12 01 Maj 2009 00:59
    Ruddygore
    Poziom 11  

GrandoMastah napisał:
    Jan_Werbinski napisał:

Niestety smutne, ale prawdziwe, nie można mieć wszystkiego, jeśli zależy jednak na porządniejszej indukcji to możesz jeszcze zajrzeć do oferty franke

Trochę przesadzasz ja za swój fakt dość prosty model płaciłem jakoś 2600zł? Indukcja jest dość droga jeśli chodzi o jednorazowy zakup, ale dużo wdzięczniejsza jeśli chodzi o użytkowanie. Co do elektryków, to chyba nie po to wydaje się co tu ukrywać ciężkie pieniądze po to, żeby dawać do podłączenia panu Jankowi co wszystko potrafi...

0
  • #13 01 Maj 2009 09:26
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Po prostu przepłaciłeś. Profesjonalne płyty dwumiejscowe przeznaczone między innymi do montażu obok siebie i dowolnego konfigurowania kosztują 1200 zł, a wolnostojące są już za 70 zł w Makro.
    Podłączenie jest w stanie zrobić każdy elektryk z IQ większym od 70, tak że nie trzeba tutaj talentu albo wiedzy tajemnej.

0
  • #14 05 Maj 2009 01:12
    Ruddygore
    Poziom 11  

Jan_Werbinski napisał:

Ja mam nadzieje, że załapałem się na drugą opcje, w gwoli ścisłości u siebie mam 3 pola grzewcze, czy przepłaciłem okaże się za parę lat, na razie jestem zadowolony. A wolałem zawołać fachowca, niby filozofii nie ma, ale sam elektrykiem nie jestem.

0
  • #15 05 Maj 2009 09:21
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Z trzema polami to jedne z najdroższych, bo niestandardowe. Dlatego tak drogo, ale praktyczniej. :-)

0
  • #16 05 Maj 2009 17:18
    lukasrhcp
    Poziom 18  

No ja sie tez przymierzam do tej TEKI IR641 .Troche mnie przerazila informacja ze podlacza sie ja do 230V.Myslalem ze jak dobra indukcja to 400V to podstawa.

1
  • #17 05 Maj 2009 18:03
    Foxkrzysiek
    Poziom 12  

Ja polecam jak kolega wyżej Fagora wprawdzie nie są robione u nas ale we Francji i Hiszpanii co nie znaczy że sa niedobre. Cała reszta jest czymś tylko podobnym do tego co robi Fagor a różnic w cenie nie ma tak wielkich. Jeżeli ktoś się decyduje na zakup takiego sprzętu to wydaje mi sie ze go stać na to a tanie mięso ... ..... wiadomo o co chodzi.Pozdrawiam

0
  • #18 05 Maj 2009 18:47
    Don antonio
    Poziom 10  

Electrolux - bardzo dobry sprzęt.

0
  • #19 06 Maj 2009 01:44
    Ruddygore
    Poziom 11  

Jan_Werbinski napisał:
    Z trzema polami to jedne z najdroższych, bo niestandardowe. Dlatego tak drogo, ale praktyczniej. :-)

Wiesz nawet nie zwróciłem na to uwagi 2 pola dla mnie za mało, trochę się jednak gotuje, 4 za dużo więc wziąłem tak żeby było akurat. I na przyszłość nie strasz ludzi, że przepłacili czy nie :P Rozkład nie wiem czy najwygodniejszy bo to moja pierwsza indukcja, ale jest bardzo przyjemnie na pewno 100 razy lepiej niż na gazowej.

0
  • #20 06 Maj 2009 20:53
    Marczeno
    Poziom 10  

Jestem na etapie wybierania indukcji, brać taką SIEMENS EH 77201,
    czy raczej jakiegoś mastercocka?

np. MASTERCOOK IDI64 S

1
  • #21 06 Maj 2009 21:17
    Ruddygore
    Poziom 11  

Marczeno parę propozycji już padło w tym temacie i to w dość różnych pułapach cenowych także polecam lekturę :) Widzę, że ilość chętnych na indukcje rośnie, jakiś czas temu to dostawałem komentarz w stylu, że to zbytek i szpan.

0
  • #22 06 Maj 2009 23:01
    pasazernagape
    Poziom 10  

lukasrhcp napisał:
    No ja sie tez przymierzam do tej TEKI IR641 .Troche mnie przerazila informacja ze podlacza sie ja do 230V.Myslalem ze jak dobra indukcja to 400V to podstawa.

Nieprawda :D Kupiliśmy w zeszłym tygodniu. Co prawda ze spodniej strony płyty wychodzi kabel do podłączenia do 230V ale jest tam instrukcja podłączenia do 400V. Podłączenie znajduje się pod małą płytką i musi wykonać to elektryk z uprawnieniami.

Pozdrawiam

Załączam plik PDF z opisem płyty

0
  • #23 09 Maj 2009 23:05
    slupeks
    Poziom 2  

Jestem w trakcie wybierania płyty indukcyjnej i zastanawiam się czy nie kupić BEKO HII 64400 T, ze względu na 5 letnią gwarancje którą daje Beko, biorę też pod uwagę Mastercook ID4 R. Ewentualnie jaka inna tanią indukcje polecacie (cena do 1500zl).

0
  • #24 11 Maj 2009 06:28
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Po co Ci gwarancja? Nie lepiej kupić od razu porządny sprzęt, niż marnować później cenny czas na czekanie na fachowca?

0
  • #25 12 Maj 2009 20:17
    Ruddygore
    Poziom 11  

Jan_Werbinski wiesz niby ja mam dobrą, ale gwarancja to zawsze spokój sumienia i tak jakoś człowiek się komfortowo czuje ;) także tak od razu nie neguj. Zresztą pechowy egzemplarz może się zawsze trafić.

0
  • #26 22 Maj 2009 19:02
    superb-s1
    Poziom 10  

ja osobiście polecam electoluxa lub bocha to są dwie według mnie najlepsze firmy wiem bo sam pracuje w sklepie rtv /agd klienci którzy kupują są zadowoleni z tego sprzętu a jeżeli o beko chodzi wybił bym sobie z głowy tak samo mastercooka jak dla mnie mimo to ze dają 5 lat gwarancji płyta indukcyjno-ceramiczna

0
  • #27 22 Maj 2009 20:36
    skryn
    Admin grupy AGD

A producent podzespołów do takiej kuchni, zaciera tylko ręce! :D
    Ciekawe. Naklejcie sobie naklejkę z nazwami poszczególnych firm na blacie ceramicznym - a w środku to samo.
    To nie jest koncert życzeń, tylko Forum Elektroda.pl
    Każdy "producent" robi reklamę własnego "produktu". To, że ma xxx miesięcy gwarancji, zależy od "widzimisię" danego produktu, według wcześniejszej, przyjętej strategii.
    Proszę patrzeć na gwarancję (nie mylić z ubezpieczeniem dostępnym w hipermarketach, typu euro AGD i Media DLA NIE IDIOTÓW) i kierować się tą zasadą.
    Temat zamykam.

0