Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel corsa b 1993 r. 8V 1.2i(X12SZ)czasami nie odpala

bartmot 21 Apr 2009 10:29 4840 6
    bartmot
    Level 9  
    Witam mam taki problem.
    Ostatnio niby nic zatrzymałem się pod sklepem i po zrobieni zakupów próbuje odpalić silnik i nic. Kręce zapala na sekunde - dwie i gaśnie objaw tak jakby nie miał paliwa. Dopiero po gazowaniu przez około 20 minut udało się go odpalić świeciła wtedy cały czas kontrolka silnika zanim dojechałem do domu. Potem przez około miesiąc zapalał normalnie tylko raz podczas jazdy zapaliła się kontrolka silnika (pozatym objawy prawie żadne może lekki spadek mocy)zgasiłem silnik na chwile i kontrolka zgasła.Ale do rzeczy wczoraj za trzymalem samochód jak gdyby nigdy nic i jakież było moje zdziwienie kiedy przy próbie odpalenia silnika po moim powrocie znowu autko nie chciało zapalić objawy takie jak wspomniałem na początku tylko tym razem pomimo moich usilnych prób, gazowania samochód odpala na 1-2 s i gaśnie nie chce zaskoczyć. Sprawdziłem z kumplem czy podaje paliwo do wtrysku i podaje normalnie, kumpel poruszał coś pod maską (przygazował go) i o dziwo zaskoczył, przez chwilę dziwnie buczał ale się uspokoił i teraz znowu pali normalnie.Powiedział że wygląda to na świece lub kable ale sprawdzałem i nie są zalane jednak ich wygląd wydaje się trochę podejrzany więc dzisiaj wieczorem je wymienie. Ale obawiam się że to jednak może być nie to więc proszę o radę. Bo jak mi znowu nie zechce odpalić to się wk***.
    damdam

Level 34  
    Czujnik położenia wału sprawdź.
    bartmot
    Level 9  
    a w którym dokładnie miejscu znajduje się ten czujnik, chociaż wątpie, że to wina czujnika bo jak sprawdzałem komputer to nie wywala żadnego błędu
    User removed account
    User removed account  
    andrend
    Level 26  
    Sprawdź czujnik czy czasami nie jest pęknięta jego obudowa.
    Pozdrawiam
    Stopro92
    Level 9  
    Jak nie bedzie chcial zapalic to sproboj wcisnac gaz do konca i wtedy odpalaj, jak cos to daj znac na priv.
    damdam

Level 34  
    brawo, tą Corsą już się dawno golimy.