Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 3510i po upadku nie włącza się

21 Apr 2009 16:33 2673 20
  • Level 26  
    Witam
    Dziś kupiłem od kolegi nokię 3510i, która po upadku nie chciała się włączyć. Sprawdziłem LCD-bez pęknięć, płyta wygrzana HA, sprawdziłem napięcie baterii-0v, kompletnie rozładowana, po podłączeniu ładowarki nie reaguje na włączanie przyciskiem (I). Czy da się ją jakoś ożywić?

PS
    Widziałem kiedyś jak ten kolega rzucał nią kiedyś, może to spowodowało uszkodzenie (wtedy mu jeszcze działała, mówił, że gdy mu z kieszeni wypadła to się uszkodziła)
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 28  
    jak ma ci się włączyc jak napięcie masz zero,podłacz baterię bezposrednio pod ładowarkę, na parę minut żeby ją pobudzic
  • Level 26  
    Pod + i - ? A co z dwoma środkowymi wyprowadzeniami?

Dodano po 1 [minuty]:

Czy telefon z rozładowaną baterią podłączony pod ładowarkę nie może się włączyć?

Dodano po 5 [minuty]:

Czy nalepka z paskiem czerwonym obok blaszek w baterii jest wskażnikiem zalania?
  • Helpful post
    Level 13  
    Zasilacz z zabezpieczeniem przeciwzwarciowym, 5v lub trochę więcej zobacz czy ładuje, czerwony znacznik w tej baterii świadczy o kontakcie z cieczą, rozkręć i zobacz czy nie ma śladów zalania,może jest zwarty + i - w niej i rozładował baterie
  • Level 26  
    + zasilacza do + baterii? w telefonie nie ma śladów zalania. + i - na płycie nie są zwarte. Do czego służą 2 pozostałe piny na baterii? (bez + i -)

Dodano po 1 [minuty]:

W telefonie brakuje czegoś okrągłego nad wyświetlaczem obok głośnika na dwa piny, co to może być?
  • Helpful post
    Level 28  
    tak plus do plusa minus do minusa,na obudowie powinno byc opisane gdzie plus a gdzie minus
  • Level 26  
    A jak bateria będzie w telefonie i podłączy się ładowarkę to się nie naładuje?
  • Level 13  
    Jak jest sprawny to powinien naładować,a jak nie jest to nie naładuje,tylko może to długo trwać,dlatego najpierw trzeba sprawdzić baterie
  • Level 26  
    A można zamiast baterii podłączyć zasilacz 5V? a co z pozostałymi pinami?

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Podłączyłem zasilanie 5V z zasilacza do telefonu tam gdzie są + i - baterii. Nacisnąłem guzik włączenia i na chwilę zapaliło się podświetlenie. Co trzeba podłączyć do pozostałych wyprowadzeń baterii w telefonie by mógł działać normalnie?
  • Level 17  
    Lepiej naładuj zasilaczem baterię, a nie włączaj tel z zasilacza. Jak się naładuje to sprawdź, czy się włącza.
    Pozdr.
  • Level 26  
    bateria nie za bardzo chce się ładować
  • Level 28  
    jak na bateri nie podnosi się napięcie,czyli jest uszkodzona,oczywiscie mowa o bezposrednim podłączeniu do zasilacza
  • Level 26  
    Ja tak zrobiłem z baterią

Dodano po 1 [minuty]:

teraz chcę wiedzieć jak podłączyć zasilacz do telefonu by telefon mógł normalnie działać NA ZASILACZU.

Dodano po 42 [minuty]:

Podłączyłem mu 5V + do + a masę do - i obok znajdującego się pinu i na lcd (niepodświetlonym) pisze : TEST MODE .Co to oznacza?
  • Level 28  
    test mode -tryb serwisowy,moze dlatego ze podłączyłes bsi bezposrednio z minusem,spróbuj podłączyc bsi przez opór do minusa,ale masz cierpliwosc zeby tak się bawic

Dodano po 2 [minuty]:

nie pamiętam dokładnie, ale róznica między bsi a minusem chyba jest około 0,5v
  • Level 26  
    I co można robić w tym trybie serwisowym?
    Może telefon się nie załączył gdy podłączyłem ładowarkę bo bateria była zepsuta?
  • Helpful post
    Level 28  
    jak niemasz sprzętu to nic nie zrobisz w tym trybie,dokładnie jak bateria jest zepsuta to tel.się nie załaczy
  • Level 26  
    no to kupię nową baterię
  • Level 26  
    Kupiłem mu baterię i telefon normalnie działa. Tylko czy wyświetlecz ma być tak słabo podświetlony i blady?
  • Level 20  
    Jezeli masz nieorginalny wyswietlcz to wlasnie tak bedzie swiecil.Sadzac po wczesniejszej informqcji o lotachtelefnu prawdopodobnym jest ze lcd jest juz wymieniony.
  • Level 26  
    Jest orginalny pisze na nim NOKIA
  • Level 26  
    TEMAT ZAMYKAM