Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skracanie anteny od radia CB

21 Kwi 2009 21:05 4477 10
  • Poziom 9  
    Mam pytanie. Mam antenę do radia CB magnetyczną i bat ma długość 90cm. Czy istnieje możliwość skrócenia jej i nadal będzie wszystko ok?

Poprawiłem. /c2h5oh/
  • Poziom 11  
    Jeśli antena zostanie skrócona, nastąpi rozstrojenie układu CB-antena. Będzie zły odbiór CB oraz przy nadawaniu mocne grzanie końcówki mocy nadajnika CB. W konsekwencji do jej uszkodzenia. Pozdrawiam.

Poprawiłem. Proszę po kropce na końcu zdania wstawiać spację.
    Będzie łatwiej nam czytać. /c2h5oh/
  • Moderator - GSM
    Przy zestrajaniu anteny też się ja skraca, chcesz ja dostroić czy po prostu skrócić?
  • Poziom 23  
    Witam!
    Większość anten celem dostrojenia, skraca się lub wydłuża. Jeśli jednak myślisz o radykalnym skracaniu "bo antena nie mieści się w świetle bramy garażowej" to zapomnij o takim zamiarze. To jest tak samo jakby ją zdjąć i wyrzucić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    przy strojeniu skraca sie tylko anteny sredniej jakosci..
    lepsze anteny w celu zestrojenia reguluje sie cewka a bat pozostaje nieruszony...

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę poprawić post.
    Użyj przycisku skracanie anteny od radia CB przed wysłaniem postu.
    Nie kasować wpisu ! /c2h5oh/
  • Poziom 23  
    Umcys czytaj pytanie a potem się wymądrzaj. Ja pisałem ogólnie o większości anten i skracaniu aby odpowiedzieć na pytanie kolegi.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    klucha323 napisał:
    Czy istnieje możliwość skrócenia jej i nadal będzie wszystko ok?

NIE.

Promiennika nie można tak bez karnie skracać.

Panowie proponuję zamykać temat bo zaczynają się juz jakieś docinki i sprzeczki. :cry:

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Jeżeli skracanie promiennika jest potrzebne do zestrojenia anteny to promiennik można ciąć bez żadnych konsekwencji!
    Lecz jeżeli chcesz ją skrócić bo Ci się nie mieści w garażu to ciąć NIE MOŻNA!
  • Spec od TV
    Prosta zależność , skracamy "bat " czyli promiennik , to zwiększamy indukcyjność cewki skracającej , to znaczy zwiększamy ilość zwojów.
  • Poziom 15  
    możesz ja trochę skrócić ale wtedy będzie wykazywać mocny charakter pojemnościowy co trzeba kompensować odpowiednio dobraną cewką (każda antena CB posiada wbudowaną cewkę ponieważ jej długość dla pasma CB powinna wynosić ok. 2,75m a jak wiadomo rzeczywista długość jest często dużo mniejsza)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Panowie powiedziano już wszystko na ten temat.

Twórca tematu klucha323 nie zalogował się więcej po napisaniu tego postu.

Aby nie było podejrzeń regulaminowych pkt. 13 , temat Zamykam.

Pozdrawiam.