Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta GIGABYTE MA78G-DS3H-problem z grafiką na dwa monitory

21 Kwi 2009 23:51 1398 4
  • Poziom 14  
    Cześć Koledzy. mam kompa zbudowanego na płycie GIGABYTE MA78G-DS3H. Grafika jest oparta na wbudowanej Ati Radeon HD3200. Z płyty sa trzy wyjścia: DVI, D-SUB oraz HDMI. Podłączyłem monitor do wejścia D-SUB i telewizor do gniazda HDMI. Niestety dzieją się dziwne rzeczy. jak mam załączone oba monitory, to komp wyświetla na jednym wszystko, a na drugim tylko pulpit bez ikon itd. Próbowałem ustawić rozdzielczość taka samą na obydwa monitory, nic to nie daje. Jak na monitorze 1 mam rozdzielczość 1280x1024, to telewizor pokazuje mi rozdzielczość 1080p ( jako drugi monitor) i nie odpala filmu ( dźwięk jest). Jak ustawię telewizor jako monitor domyślny to dział komp na telewizorze, nie działa na monitorze. Jak chcę powrócic do korzystania tylko z monitora, to musze wyjąć kabel HDMI inaczej nic nie jestem w stanie zrobić, mimo że telewizor jest odłączony od sieci. Co zrobic, aby mozna było jednocześnie kozystac zarówno z monitora przy kompie (LCD 17") i telewizora jako drugi monitor. Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem najnowsza wersję

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

obraz juz mam, ale dżwieku niestety brak, help
  • Poziom 29  
    Pamiętaj:

Klonowanie obrazu na na obydwu wyświetlaczach - pozwala na uzyskanie kopi 1 na drugim i odwrotnie :)

Dźwięk: - powinieneś upewnić się czy wszystkie i pełne sterowniki masz zainstalowane do płyty głównej.

Ale proponuje zaktualizować BIOS. Ponownie wgrać steroniki, sprawdzić ustawienia w panelu sterownia - dźwięk.
  • Poziom 14  
    To pięknie, nie mam pojęcia jak to się robi. Musze poczekać na syna , jak pojawi się zw domu. (student) Sterownik zassałem najnowszy ze stronki ATI.
    A co z dźwiękiem. POjawia się sygnał windowsa, GG, a dźwięki inne, typu WMplaer, SMplaer nie. Spróbuje zassać najnowsze stery realteca pod Vistę
  • Poziom 29  
    bo dźwięk z odtwarzaczy leci już na HDMI - widocznie podpiąłes już wtyczkę. Jak wyjmiesz - powinieneś słyszeć dźwięk z filmów na głośnikach komputerowych.
  • Poziom 14  
    włąsnie jest odwrotnie. Na głosnikach mam, na TV z HDMI nie mam, kabel jest ok