Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie karty muzyczne w programie Traktor DJ Studio

guciofilucio 21 Kwi 2009 22:18 6430 13
  • #1 21 Kwi 2009 22:18
    guciofilucio
    Poziom 17  

Mam laptopa i zintegrowaną karte muzyczną oraz karte na usb .Chciałem je tak podłączyć żeby jeden deck A był na jednej karcie a Deck B na drugiej i wtedy bym mógł mieć odsłuch na mikserze zewnętrznym .Ale programem można ustawić tylko jedną z tych kart wiec odsłuch jest nie możliwy .Czy da się tak ustawić jak myśle ?

0 13
  • #2 21 Kwi 2009 22:50
    rnb_bolii
    Poziom 32  

Witaj. A co z programem Virtual Dj. Tam na pewno się da.

0
  • #3 21 Kwi 2009 22:54
    ArtHurO1
    Poziom 17  

Da się to zrobić. korzystałem osobiście z AC97 i SB Live - na SB Live było wyjście na wzmacniacz a z AC97 podsłuch na uszy...

0
  • #5 23 Kwi 2009 21:13
    guciofilucio
    Poziom 17  

Dzięki ,da się ale w tym programie moja karta pod USB (Behringer UCA200) daje rytmiczne trzaski i zniekształca czego wogule niema w winampie np . A w sobote impreza echh.......

0
  • #6 24 Kwi 2009 09:59
    vanaxis
    Poziom 15  

Czy przypadkiem nie jest włączona opcja "odsłuchu tępa"?, która powoduje takowe rytmiczne trzaski?

0
  • #7 25 Kwi 2009 19:09
    maciek_sl
    Poziom 14  

Hmm może masz za bardzo głośność w programie podkręconą a wtedy wiem z doświadczenia że zniekształca .

0
  • #8 07 Cze 2009 18:47
    kbbejo
    Poziom 9  

Witam
    a rozwiązał ktoś problem z pierwszego posta guciofilucio ???
    Jeśli tak prosze o podanie sposobu jak zrobić tak żeby 2 karty naraz w Dj traktorze podłączyć.
    z góry thx za odpowiedzi

0
  • #9 07 Cze 2009 21:11
    ArtHurO1
    Poziom 17  

kbbejo napisał:
    Witam
    a rozwiązał ktoś problem z pierwszego posta guciofilucio ???
    Jeśli tak prosze o podanie sposobu jak zrobić tak żeby 2 karty naraz w Dj traktorze podłączyć.
    z góry thx za odpowiedzi

W SETUP->AUDIO wybierasz MASTER&MONITOR 2xSTEREO, w zakładkach obok wybierasz kartę nr1 (odsłuch) i kartę nr2 (wyjście na głośniki). Ot tyle w opcjach konfiguracji. U mnie to działa na SB Live! i zwykłej AC97 zintegrowanej z płytą główną...

0
  • #10 07 Cze 2009 22:00
    kbbejo
    Poziom 9  

ale gdzie jest to setup???
    bo mam 2 wersje Traktora, w najnowszej 3.4.1 mam tak:
    w pasku na górze File->preferences, audio setup i midi setup. jak wchodze na audio setup to pokazuje sie normalne okno (to z ustawień(preferecnes)) i tam mam do wyboru 4 "podzakładki":Soundcard, output routing, input routing i tracking.
    nie widze w żadnym z powyższych opcji którą mi podałeś;/
    jaką masz wersje Tractora???

0
  • #12 07 Cze 2009 22:58
    kbbejo
    Poziom 9  

łoooł to chyba najstarsza;]
    dzięki za info;]
    poszukam jeszcze może jakiegoś rozwiązania do 3.XXXX
    Widziałem na jakimś forum ktoś pisał o jakimś scalaniu 2 kart w jedną (w tedy 4 wyjścia będą) ktoś coś więcej wie na ten temat??? bo tam nie było szczegółów ;/

0
  • #13 28 Lip 2009 21:09
    guciofilucio
    Poziom 17  

Problem rozwiązałem w następujący sposób:
    w ustawieniach pierwsza karta jako master ,druga karta ta na USB która zniekształca na odsłóch.
    Oczywiście odsłuch jest wtedy zniekształcony ale nie jest on aż tak potrzebny gdyż program świetnie miksuje sam.
    Program wtedy sam sprytnie ustawia co gdzie ma być słychać w zależności jak ustawiony jest "crosfader"

Program Virtual Dj okazał się bardzo przyjaznym programem i myślę że ma wszystko czego potrzebuje DJ.
    np pokazuje tempa utworów w play liście
    zaznacza utwory już wygrane.

0
  • #14 28 Lip 2009 21:25
    WMichał
    Poziom 31  

Co do trzasków jest tam taki suwak latency. Pobawcie się nim. Chociaż nie poznaliśmy o którą wersję programu chodzi, ponieważ w starszych taka możliwość była. Jak w nowych nie wiem.

0