Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy magnes

30 Kwi 2004 18:57 969 11
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Można spróbować pętlą zewnętrzną, ale jeśli magnes był silny to mogła się odkleić maskownica i wtedy nic już nie pomoże.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    czesc! tak petle rozmagnesujaca posiadac powinnien kazdy servis RTV ,powino pomóc! pozdrawiam!
  • Poziom 34  
    Cześć.
    I radzę się pośpieszyć, bo jeszcze teraz może się coś dać zrobić, ale za jakiś czas ....
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Nie opowiadaj. Z czasem sama powinna zejść. Po co ma sie śpieszyć?
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Jak siatka się odkształciła to po długim czasie można wywalić na śmietnik, albo oglądać tęczę po każdym włączeniu (parę już takich widziałem). To co na ogół schodzi samo, (ale po czasie) powinno się rozmagnesować wewnętrzną pętlą.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Cytat:
    Jak siatka się odkształciła to po długim czasie można wywalić na śmietnik
    Jak sie odkształciła to co czas ma do tego ? Do wywalenia od razu.

ps. Rozbij kineskop i sprawdz czy odkształcisz trwale maskownice magnesem stałym z odległości centymetra :) "tęcze" które widziałeś są pewnie po upadku.
    Silne namagnesowanie puszcza przy pętli zewnetrznej, przy wewnetrznej nie zawsze...

:arrow: romeki : tak jak radzą przedmówcy - cewka (czy pętla jak kto woli) zewnętrzna
  • Poziom 22  
    wewnetrzne cewki rozm. sa obecnie półsrodkiem ,w starszych modelach były podwójne,były bardziej skuteczne! obecnie te co sa stosowane to parodia!. a propo problemu,nic sie nie stanie jak nie rozmagnesujesz, to nie jest odkształcenie fizyczne! napewno nie magnesem........pozdrawiam !
  • Poziom 11  
    Miałem podobną sytuację, pomogła zewnętrzna petla rozmagnesowująca. Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    witam ! no ze chyba "bawisz sie akcelatorem" do rzeczy.... sprawdzć warystor! moze być uszkodzony ,choć watpie.......Pozdrawiam....

------------------------------------------------------------------------
    "tęcze" które widziałeś są pewnie po upadku. Mało prawdopodobne! dzis miałem taki sam przypadek ! użyłem cewki rozmag. zewnetrznej ....kupiłem na targu u ruskich...... z powodzeniem mozna zrobic taka sama! pozdrawiam!

Po upływie 7 minut napisałeś drugi post nie używając przycisku "szukaj".
    Kwalifikuje się to do ostrzeżenia.
    Tym razem jeszcze nie daję.
    Posty scaliłem.
    ankuch.
  • Poziom 23  
    warystor ? 8O
    pisząc o upadku miałem na mysli trwałe odkształcenie (czytaj cały temat )
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Panowie może to zakończymy?
    Kolega romeki chyba przestał się interesować tematem.
    Pozdrawiam.