Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3310 sama ładuje po odłączeniu ładowarki

12 Gru 2002 09:45 4028 4
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam 3310 która ma problemy z ładowaniem. Po podłaczeniu ładowarki zaczyna normalnie ładować, niestety bardzo szybko kończy, ale to nie koniec po ponownym podłączeniu ładowarki nie reaguje, trzeba wyjąć i włożyc baterię. Jest jescze jeden ciekawy efekt jeśli w trakcie ładowania wyjmę ładowarkę wyświetla komunikat ŁADUJE, wskaźnik sygnalizuje ładowanie (zasilanie bierze chyba z kosmosu :roll: ), następnie jeszcze jeden komunikat NIE ŁADUJE PONOWNIE PODŁĄCZ ŁADOWARKĘ (ale po podłaczeniu i tak nie ładuje jedynie wyjęcie baterii)

Bardzo proszę o pomoc.
  • Spec od GSM
    Miałem taki problem i opisywałem go na forum www.elektronika.qs.pl/forum jak chcesz to zobacz jest tam napisane co zrobiłem żeby to naprawić. Ale było ciężko. Aha jak wyjmiesz CPU to zobacz czy są przejścia bo może być płyta walnięta.
  • Poziom 28  
    Sprawdź na innej ładowarce.
  • Poziom 12  
    Dzięki
    Ładowarek ma kilka i z innymi telefonami działają OK. W serwisie NOKII w Kielcach (wyglądał na autoryzowany) poinformowano mnie, że może być potrzebna kalibracja toru ładowania (programowo) ew. wymiana oprogramwania. Jeśli to nie pomoże to wymiana dwóch układów odpowiedzialnych za ładowanie.
  • Spec od GSM
    ja wymieniałem te 2 układy. Sa to ccont i charging control procesor i nic nie pomagało. Na schematach jechalem element po elemeencie az mnie doprowadziło do CPU. Wytargać gada jest ciężko bo jest przyklejony, ale da sie. Po sprawdzeniu ścieżek wlutowałem nowego i ładuje aż huczy :lol: