Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Bosch WFL1200 nie obraca/ nie grzeje

22 Kwi 2009 12:50 4297 29
  • Poziom 12  
    Witam może ktoś jeszcze mi doradzi co zrobić szczotki wymieniłem na nowe *starych prawie nie było* sprawdzałem przewody dochodzace do silnika wszystko jest ok ale pralka nie chodzi tzn. wszystkie funkcje sa oprócz obracania bębna i wirowania wodę pobiera później wypuszcza tylko bęben stoi w miejscu.
  • Poziom 32  
    Czy szczotki są odpowiednio doszlifowane, czy komutator wyczyszczony i czy podłączone przewody do końcówek szczotek?.Sprawdź ten silnik z wymienionymi szczotkami poza pralką. OK? Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    wszystko zrobione tak jak powinno być doszlifowane podłączonw wyczyszczone i stoi. Jak podłączyć na krótko ten silnik ma 6 przewodów?
  • Poziom 20  
    prawdopodobnie wypaliło ścieżkę na module sprawdź to
  • Poziom 12  
    dziękuję za wszystkie porady silnik na krótko chodził wiec w obroty poszedł moduł poprawiona ściezka na zwęzeniu przy złączu 6 cio stykowym i chodzi jak nowa.
    Temat do zamknięcia
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Myślałem, że juz wszystko jest ok po wymianie szczotek, ale okazało sie ze nie grzeje wody, a przy grzałce nic nie było robione. Podłączenie na module raczej jest dobrze, nie da sie podłączyc inaczej wszystkie wtyczki sa zrobione tak, ze nie pasują gdzie indziej, i co mam teraz zrobić?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    jak najprościej ją sprawdzić na programie testowym zamiast grzałki podłączyć kontrolkę np.? Jeżeli nie bedzie swieciła gdzie szukac na module jest jedna wtyczka z dwoma przewodami a gniazdo jest na wiekszy wtyk o jeden pin może ma ktoś schemat podłączenia modułu tej pralki?
  • Moderator AGD
    Foxkrzysiek napisał:
    jak najprościej ją sprawdzić

Miernikiem
  • Poziom 12  
    Grzałka wymieniona na nową i niestety dalej nie grzeje już nie mam pomysłu co tam jeszcze moze siedziec w niej i nie mam pewności ze grzała przed wymianą szczotek ale tak powiedziała właścicielka ze grzała.Macie jeszcze jakies sugestie , pomysły
  • Specjalista AGD
    Sprawdź czujkę NTC, rezystancja w temperaturze pokojowej około 6kΩ, jakość połaczeń od czujki do modułu, przekaźnik grzałki na module, pamiętaj że grzałka włączana jest dopiero po kilku minutach po nabraniu wody.
  • Poziom 12  
    właśnie problem jest w tym że na module gdzie podłącza sie czujkę jest wejscie na 4 piny a wtyczka ma dwa i można ją podłączyć w dwa sposoby ale próbowałem i dalej nie grzała ma może ktoś schemat do tej pralki??
  • Poziom 12  
    znajdzie się ktoś kto mi pomoze??
  • Moderator AGD i automatyka
    Czujnik NTC zamontuj ze starej grzałki i powinno być po kłopocie.
  • Poziom 12  
    Zamontowałem stary czujnik i dalej nic zrobiłem taki myk zamiast grzałki podłączyłem kontrolkę i czekałem czy sie zaswieci czy nie ale ona tylko się żarzy nie świeci a jak sprawdzam na programie testowym to na chwilkę się zapala i odrazu gaśnie i wypompowuje wodę a kontrolki wszystkie mrugają.Co można jeszcze zrobić??
  • Poziom 12  
    a jak go sprawdzić mozesz podać jakiś sposób
  • Specjalista AGD
    Sposoby znam dwa :
    1.Pomiar miernikiem
    2.Podmiana na nowy sprawny.
    Na początek sprawdż czy przekażnik nie ma zimnych lutów w połączeniu z płytą.
  • Poziom 12  
    zimnych lutów nie ma sprawdzałem i wygląda na to że załącza grzałkę bo na teście po załączeniu zapala na chwilkę kontrolkę potem się żarzy i słychać jak pyka i gaśnie całkiem kontrolka , a miernikiem jak??
  • Specjalista AGD
    Na cewkę przekażnika wchodzi 12V.
    Przez styki przekażnika przechodzi 230V.
    Mogą być nadpalone styki.
  • Poziom 12  
    może ktoś podpowiedziec który to jest ten przekaźnik do grzałki albo najlepiej schemat do tej pralki jeżeli ktoś ma?
  • Specjalista AGD
    Ostatnio jak widziałem to był w prawym dolnym rogu płyty.
  • Poziom 12  
    chyba się poddam z tą pralką i trzeba bedzie wezwać tzw.fachowca tylko szkoda bo oni nieźle po kieszeni jada! W momencie gdy na tescie grzałki pobiera wodę odcina dopływ wody normalnie i jak przekaźnik załącza grzałkę kontrolka sie zapala na ułamek sekundy i w tym momencie następuje odpompowanie wody a kontrolka się tylko delikatnie zaży a jak przekaźnik cyknie to gaśnie całkowicie i mrugają wszystkie kontrolki naraz na froncie pralki??
  • Poziom 12  
    zrobiłem tak wyciągnołem moduł z pralki podłączyłem go zamiast grzałki podłączyłem żarówke i pusciłem cykl na 40 stopni obserwowałem żarówkę i sprawdzałem napięcie na przekaźniku na jednej stopce od przekaźnika jest 220 v reszta nie ma napięcia po około 5-6 minutach przekaźnik chciał załączyć grzanie ale żarówka tylko na chwilkę się zaświeciła i dalej nic pranie trwało dalej ale nie szło napięcie na grzałke czy to przekaźnik jest winny prosze o odpowiedź.Dodam ze wszystkie inne funkcje działają bez problemu w pralce.
  • Specjalista AGD
    Nie wiem jak zmierzyłeś to napięcie na jednej stopce .Podmień ten przekażnik koszt 2-5zł.i będziesz pewny to i tak mniej niż kosztowała cię grzałka.
  • Poziom 16  
    Witam kolego piszesz że wejście na ntc masz na 4 piny to chyba wpiołeś czujnik nie w to miejsce , patrząc na moduł z góry masz cztery gniazda na podwujne piny czujnik powinien być wpięty w pierwsze gniazdo od prawej strony.
  • Poziom 12  
    Czujnik wpinałem i w pierwsze dwa od prawej strony i od lewej taka sama reakcja nie ma różnicy. jeszcze mam pytanie czy ten przekaźnik da się rozebrać i zobaczyć do niego po wylutowaniu czy nie bardzo? i jedna prosba ponieważ jestem w pracy może ktoś mi podać jaki jest ten przekaźnik może kupię i go podmienię?
  • Poziom 12  
    temat do zamknięcia po wymianie przekaźnika grzeje jak nowa.Dzięki za wskazówki i pozdrawiam, jak by ktoś miał pytania odnośnie kuchenek Mastercooka to zapraszam służe pomocą i radą.