Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybija bezpiecznik topikowy 16A

22 Kwi 2009 17:29 3283 9
  • Poziom 2  
    Witam.
    mam taki problem. Otóż wierciłem dziurę w ścianie na puszkę i przeciąłem kabel od dzwonka. Kabel zaizolowałem zwykłą taka gumową izolacją. Problem jest taki że jak położyłem gładź na ten zaizolowany fragment to wybija mi korek od światła. Dodam że korek wybija samoistnie, w różnych odstępach czasu. Raz po 10 minutach, raz po godzinie. Dodam że nawet jak nie włączam światła w domu to i tak wybija. Co może być problemem??
    Może wilgoć z gładzi robi przebicie? Proszę o pomoc
  • Poziom 16  
    Witam. Czy każdą żyłę uszkodzonego przewodu izolowałeś osobno i potem jeszcze wszystko razem?
  • Poziom 25  
    Witam,jedyne co da się zrobić to wykuć to miejsce przebicia,i porządnie zaizolować(taśmą wulkanizującą np)lub jak masz możliwość wykuj na puszkę,połącz kostkami zaciskowymi,i całą puszke zagipsuj.pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Każdą żyłe zaizolowałem osobno( nie łączylem ich razem) później bezpośrednio położyłem na nie świerzą zaprawe gipsową.

Dodano po 1 [minuty]:

Później zrobiłem tak: wyjąłem korek i zacząłem suszyc miejsce gdzie był przecięty kabel. Po jakichs 5 minutach suszenia poszedłem włożyć korek i wywaliło go odrazu.

Dodano po 3 [minuty]:

Zobacze jutro jeżeli zaprawa do jutra wyschnie i nie bedzie tego problemu to zostawie to tak jak jest.Natomiast jezeli po wyschnięciu gładzi problem będzie sie powtarzał to niestety będę musiał skuć gips i zaizolować taśmą wulkanizacyjną.Niestety w miejscu przecięcia okazało się że ściana jest cienka i nie da tam sie zamontować puszki.
  • Poziom 25  
    Znam ten problem,faktycznie jak wyschnie mur to doziemienie może zniknie,taśma wulkanizująca powinna załatwić problem,(dobrze że niemasz różnicówki)pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam.

Trochę nie na temat,ale w obwodzie oświetleniowym 16A?
    Jeżeli to dom jednorodzinny i są zastosowane typowe łączniki to coś za dużo :cry:

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Mieszkam w bloku. Na opakowaniu po bezpiecznikach jest napisane ( wkładka topikowa). Przypominają one mała buteleczkę.
  • Poziom 25  
    tyton napisał:
    Witam.

Trochę nie na temat,ale w obwodzie oświetleniowym 16A?
    Jeżeli to dom jednorodzinny i są zastosowane typowe łączniki to coś za dużo :cry:

Pozdrawiam

Może akurat taki był pod ręką kiedy 10A sie przepalił :D dobrze, że nie zastąpiono go gwoździem :!:
  • Poziom 36  
    Witam, nie musisz wstawiać całej puszki, możesz obciąć ją tak żeby zmieściło się połączenie.
    P.s.
    Jesteś pewny że w tym miejscu jest zwarcie?.
  • Poziom 2  
    Witam. Już po problemie. robiło sie zwarcie. Odkułem to wszystko, zaizolwałem porządnie i nie wybija już korka.teraz będę musiał zagipsować to wszystko jeszcze raz.Dzięki wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam