Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Saxo - czujnik temperatury - jak dorobić wskaźnik?

22 Kwi 2009 20:16 5186 6
  • Poziom 10  
    Witam. Chciałbym rozwiązać następujący problem. W moim samochodzie (Citroen Saxo) nie ma wskaźnika temperatury silnika, tylko lampka sygnalizująca przegrzanie silnika. Znalazłem jakie wartości przyjmuje rezystancyjny czujnik temperatury przy konkretnej temperaturze. Chciałbym się podpiąć pod ten czujnik dodatkowym układem który by mi pokazywał jaka jest aktualna temperatura, ale nie wiem w jaki sposób podpiąć się do tego czujnika, tak aby centralka w samochodzie nie odbierała fałszywych danych (żeby dodatkowy układ podpięty do czujnika rezystancyjnego nie zmieniał jego rezystancji). Może ktoś wie jak to rozwiązać?
  • Poziom 39  
    Czujnik od przegrzania to czujnik 0-1, czyli po przekroczeniu odpowiedniej temperatury następuje zmiana stanu czujnika, najczęściej zwarcie do masy. Drugi czujnik temp. w tym aucie to czujnik dający info do komputera i lepiej zostaw go w spokoju.

Napiszę jak robi się to w CC, wymieniasz zegary na zegary ze wskaźnikiem temperatury. W miejsce czujnika 0-1 wkręcasz czujnik analogowy i podłączasz go pod wskaźnik na desce.
  • Poziom 10  
    No ja właśnie myślałem o podpięciu sie pod czujnik dający sygnał do jednostki centralnej. Ale podoba mi sie pomysł zastąpienia czujnika dwustanowego czujnikiem analogowym z którego będe brał sygnał do układziku i za pomocą niego można załączać/wyłączać wentylatorem chłodnicy
  • Poziom 10  
    Po zastanowieniu nad tym tematem, doszedłem do wniosku, że jeśli zastosuje czyjnik analogowy wkręcany w chłodnice, to nie osiągnę zamierzonego celu, ponieważ, woda przez chłodnice nie płynie cały czas, tylko po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury
  • Poziom 39  
    qba_k napisał:
    Po zastanowieniu nad tym tematem, doszedłem do wniosku, że jeśli zastosuje czyjnik analogowy wkręcany w chłodnice, to nie osiągnę zamierzonego celu, ponieważ, woda przez chłodnice nie płynie cały czas, tylko po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury

A kto powiedział że w chlodnicę. Te czujniki siedzą w bloku przy termostacie.
  • Moderator Samochody
    Są też podwójne czujniki, tzn czujnik przegrzania i analogowy w jednym, sporo francuzów takie ma.
  • Poziom 2  
    Witam. Może coś podpowiem, ja zamontowałem zegar od fergusona wraz z czujnikiem . Zegar ładnie obudowałem, okleiłem skórą, podświetlenie zmieniłem za diodowe zielone. czujnik wkręciłem w miejscu zaślepki nad termostatem. Tylko trzeba przegwintować bo czujnik ma grubszy gwint . jak będę miał zdjęcie to wstawię .Pozdrawiam