Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z nagrywaniem dźwięku (dźwięk lekko zniekształcony)

22 Kwi 2009 23:50 1587 2
  • Poziom 9  
    Witajcie Drodzy Forumowicze,piszę bo mam problem a nie znalazłem nigdzie indziej podobnego i rozwiązania więc no...piszę i Proszę o Pomoc ;)
    Mam podłączony do lapka mixer analogowy Phonic AM240 ( lap na zintegrowanej karcie muzycznej Realteka).Do mixera mikrofon pojemnościowy. W czym tkwi szkopuł?
    W tym ,że nie wiem co się stało ale od pewnego czasu wokal ,który jest nagrywany jest lekko zniekształcony tzn. taki jakby przytłumiony i mało wyrazisty. Odsłuch ztestowany i na słuchawkach AKG i na kolumnach w wieży więc to nie tego wina. Mikrofon nie upadł, nie tknąłem go od momentu nagrywania ostatniego wokala ,a nagrywało się wszystko spoko...w mixerze też nie nic nie zmieniałem i podejrzewam ,że coś się przestawiło w windowsie tylko ,że nie wiem co. Reinstalowałem sterownik do tej karty , biorąć najnowszy z neta, robiłem formata . Kiedyś też miałem taki problem ale szybko sobie z nim poradziłem tylko ,że to było parę lat temu a metoda prób i błędów nie zapamiętana więc mam lipę:(
    Może macie jakieś pomysły? objekcje? dodatkowe pytania? cokolwiek?Proszę, nawet najmiejsza wskazówka może mi pomóc....:(
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    1. Jak słuchasz w czasie nagrania? Czy po komputerze, sygnał nagrywany, czy po mikserze - to co wchodzi do komputera?
    2. Posłuchaj mikrofonu bez komputera, może jednak coś jest z mikserem lub mikrofonem, Może spadł komuś pod twoja nieobecność.
    3. Sprawdź ustawienia filtrów w mikserze oraz przełączników. Spróbuj użyć drugiego kanału.
    4. Napisz jeszcze co to za mikrofon, jeśli to wielkomembranowy, to może ktoś go ruszał i obrócił, tak że teraz nagrywasz do "pleców" mikrofonu. Jeśli ma przełączane ch-ki kierunkowości lub filtry, upewnij się ża wszystko jest OK.
    5. Sprawdź czy w kablach wszystko jest OK.
    6. Jakiego programu używasz do nagrań?
  • Poziom 9  
    1. Słucham z komputera to co nagrałem.
    2. Słuchałem bez komputera mikrofonu i dźwięk wychodzący na głośnikach bez podłączenia do kompa jest OK.
    3.FIltry w mikserze są dobrze ustawione bo jak mówię przez mikrofon(bez nagrywania na kompie) wszystko dobrze słychać.
    4.Mikrofon MXL 770
    5.Kable chyba dobrze działają skoro słychać dobrze dźwięk bez kompa.
    6.Do nagrań używam cool edit pro 2.0

Dodam jeszcze ,że wszystko działało dobrze kurde...jedyne co mi przychodzi do głowy to coś nie tak z kompem.
    Czy możliwe jest to aby karta zintegrowana mi padła? Mam laptopa...może musiałbym kupić dodatkową kartę na USB ale nie chcę się ładować w dodatkowe wydatki:(
    Mikrofon odpada bo mam jeszcze drugi z tym, że dynamiczny shure i jest ten sam efekt:(
    Dziękuję Ci za chęć pomocy;)
    Masz może jakąś jeszcze propozycję?
    Pozdrawiam