Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podziałem Netii.Zyxel P-2602R-D1A plus inny router

23 Kwi 2009 00:28 5760 11
  • Poziom 12  
    Witam,

mam następujący problem:

posiadam router ZYXEL P-2602R-D1A (dostałem go po podpisaniu umowy z Netią).
    Router został do mnie dostarczony w pełni skonfigurowany i gotowy do pracy, podpiąłem tylko kable i działa...
    Nie znam nawet hasła dostępu poprzez WWW (standardowe 1234 oraz admin itp. nie działa), a nie chcę go resetować aby nie stracić ustawień.

Mój problem polega na tym, że nie mogę rozdzielić sobie łącza za pomocą następnego routera (ten Zyxel posiada tylko jedno wyjście Ethernet).
    Schemat wygląda w ten sposób: linia DSL Netii -> P-2602R-D1A -> kolejny router (np. linksys WRT54GC).
    Po podłączeniu linksys nie otrzymuje adresu IP z Zyxel-a (po wpisaniu adresu na "sztywno" również nie mam internetu).

Czy jest możliwe, że programowo zablokowano na routerze Zyxel P-2602R-D1A możliwość podziału internetu poprzez kolejny router?

Router który próbuję podłączać jest na pewno sprawny, próbowałem również chyba wszystkich kombinacji (DHCP, static, gateway, router...) i nic...:cry:

Dodam tylko, że po podłączeniu Zyxela do komputera automatycznie dostaję adres IP i wszystko działa.

Proszę obeznanych o odpowiedź.

Pozdrawiam!
  • Poziom 42  
    A próbowałeś zmienić MAC?
  • Poziom 12  
    Tak, oczywiście. Podłączałem tego Zyxela do różnych komputerów i zawsze działa bez problemu tylko z routerem nie chce...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Nie wiem, nie próbowałem... Poza tym zależy mi na Wifi...
  • Poziom 12  
    Dokładnie to Linksys WRT54GC (napisałem w pierwszym poście).

Może zapytam ponownie: Czy jest możliwe, że programowo zablokowano na routerze Zyxel P-2602R-D1A możliwość podziału internetu poprzez kolejny router?

Najlepiej jakby znalazł się ktoś kto miał do czynienia z Netią i tym Zyxelem. Chociaż czekam na wszelkie wskazówki...
  • Poziom 12  
    To zależy jaki serwer pinguję:

wp.pl - TTL=249
    onet.pl - TTL=58
    google.pl - TTL=54

Jakieś pomysły?
    Pozdrawiam:!:
  • Poziom 2  
    Najczestszy problem to podobne zakresy ip.....wtedu Twoj router glupieje.
    Na przyklad:
    z zyxela mozesz dostawac adres (z dhcp) 192.168.0.x
    Taki tez adres dostaje Twoj router.....tylko ze na jego wyjciu on skolei moze miec defaultowo rowniez identyczna adresacje 192.168.0.x....wtedy zglupieje i moze to byc powod.

Po drugie sprawdz dokladnie jaki dostajesz adres DNS z Zyxela....i ustaw podobny na Linksysie. To tez czesty problem.
  • Poziom 10  
    Zgadzam sie z poprzednikiem. Zmień adres lan linksysa na inny np 10.0.0.x w każdym razie inny niż 192.168.1.x a adres wan nich automat przydzieli. Ten modem zyxela ma wbudowany router tyle ze bez switcha.
  • Poziom 12  
    Temat już nieaktualny, nie korzystam już z Netii i nie mam jak tego sprawdzić...
    Mimo to dziękuję za odpowiedzi :!: :D

Temat do zamknięcia