Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Freevents X57 - uszkodzony chipset czy grafika ?

23 Kwi 2009 08:34 2403 2
  • Poziom 9  
    witam..
    na wstępie zaznaczam że jestem laikiem w elektronice także prosze o wyrozumiałość :]

widzialem juz posty na temat tego lapka ale nic nie rozumiem wiec spróbujmy..

Mam tego lapka juz ok 1,5 roku no i jakoś pół roku temu zrobiło się coś z karta graficzną..podczas gry komp sie zawiesił a po restarcie pojawiły sie pionowe pasy..komputer wlacza sie tylko w trybie awaryjnym i przy rodzielczości 1024/768
    usunąłem wszystkie sterowniki od grafiki i uzywam tylko trybu VGA zeby cokolwiek mozna bylo zobaczyc (wtedy pasy są nie widoczne w win)

tu jest link jak to wyglada w BIOS'ie

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    mat_ed

Czytałem ze "wymiana BGA grafiki powinna pomóc" ale nie wiem co to jest BGA i jak to zrobić(w serwisie?)
    inna sprawa ze nawet nie wiem jak dostac sie do grafiki bo nie wiem jak rozłożyć tego lapka:]
    zasadniczo chciałem sie dowiedziec czy jak zaniose go do jakiegos serwisu w polsce(bo jestem w Irlandii)to czy ktoś to naprawi bo tutaj mi powiedziano że trzeba wymienić całą płyte głowna ale nie moge takowej znaleść nigdzie i wymiana 300e:/
    pomoże ktoś?
    dzięki
  • Poziom 37  
    Przegrzany procesor grafiki lub uszkodzona pamięć grafiki. W PL zrobią to w kosztach ok 200 - 300 zł. Wszystko zalezy od serwisu.

BGA to potoczna/serwisowa nazwa procesora grafiki. Aby go wymienić trzeba mieć sporo wiedzy i umiejętności.
  • Poziom 9  
    ok czyli to nie koniec lapka?uff..bo troche szkoda by było..procek,pamięci,hdd itd itp w porządku..dzieki,bede w PL pod koniec maja to zaniosę do jakiegoś serwisu.
    Dzieki