Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak z J-35 wycisnąć 250W?- proszę o pomoc

czarek18 25 Sty 2006 14:23 5642 74
    bocian90
    Poziom 27  
    jak trafo ma 500W to więcej nie osiągniesz więc 4 pary wystarczą spokojnie.Ja mam końcówke na 3 parach zasilam ją 2x63V po odfiltrowaniu i mam 600W/2ohm w takiej konfiguracji chodziło to w sylwestra na pełnym wysterowaniu radiator był ciepły,ale mam troche tego radiatora ;) http://img470.imageshack.us/my.php?image=dsc000015co.jpg . Przy twoim trafie bedziesz miał ok 280W/4 i na 2ohm to 500W powinno być.
  • Computer ControlsComputer Controls
    kozik
    Poziom 15  
    Witam!
    Widze że temat odżył :D . Mam pytanko czy zaprojektował ktoś juz płytke do tego przerobionego jabla z uwzglednieniem tych 4 par 2sc5200(w zaleznosci od potrzeb można by montowac tyle par ile potrzeba) ?? bo to by był świetny projekt nadał by sie idealnie do DIY jako "uniwersalny moduł" wzmacniacza ogólnego zastosowania ( konstrukcja prosta i tania , nie liczac zasilacza oczywiście ). Chętnie bym wykonał sam te płytke no ale nie posiadam takiej umiejętności ogsługi programów ;/ a narysowana pisakiem nie jest najlepszej jakości :D . Gdymy jakiś chetny sie znalazł i wykonał tę płytkę na pewno otrzyma odemnie troche punktów.
    pozdrowienia!
  • Computer ControlsComputer Controls
    Hefajstos
    Poziom 35  
    4 par? z 4 par, to holton wyciąga 400W na 4 omach (oficjalnie, w prktyce 800). Poza tym, ja już nic nie rozumiem, nie mam schematu tego jabla - to ma być para 2SA1943/2SC5200 czy para 2SC5200/2SC5200? Poza tym wydaje mi się, że do optymalnie było by wyciągnąć z jednej pary 150...200W na 4omach (z dwóch par spokojnie 300W).

--
    Hefi

PS: Czy ktoś tego próbował w praktyce?
    kozik
    Poziom 15  
    4 pary dla tego że chodzi mi o ewentualną prace prace na 2 omach.:D
    bocian90
    Poziom 27  
    jak napisałem u góry ja na 3 parach wyciągam 600W.Więc nie widze peoblemu.Wiem ze to mało ale wystarcza.
    czarek18
    Poziom 24  
    Witam ja dzisiaj posadziłem 5 par na radiatorach wiem że to za dużo ale od przybytku głowa nie boli tranzystory kupowałem po 5zł sztuka więc mogłem zaszaleć.Sprzedawca powiedział mi że to oryginały toshiby.Jak skończę wzmacniacz zamieszczę w DIY.
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Generalnie z pary top-3 / to-247 można wyciągnąć 200W, a z pary to-220 100W. Chociaż jak patrze na IRF540, to ma tylko 1,2K/W (kiedyś to-220 miały więcej...)
    Z drugiej strony więcej tranzystorów wymaga (przy tej samej mocy) mniejszego radiatora - mniejsza rezystancja termiczna obudów polepsza ogólny bilans, w związku z czym temperatura struktur spada i można dać mniejszy radiator. Mniejszy radiator nagrzewa się wtedy bardziej, ale tranzystory w środku mają taką temperaturę jak w poprzednim wariancie (mało tranzystorów, duży radiator)

--
    pozdrawiam
    Hefi
    demanufacture
    Poziom 17  
    witam. odswieze temat.

jakie tranzystory sterujace i koncowe (i ile) dac zeby ta koncowka pracowala stabilnie na napieciu +- 75V przy 2 ohm na 500-600W??

Dodano po 7 [minuty]:

aha i zalezy mi na w miare dobrzej jakosci dzwieku
    demanufacture
    Poziom 17  
    no i nikt nie odpowiada...
    mtx32
    Poziom 15  
    a czy można by zastosować jako sterujące tranzystory darlingtona np BD681/BD682 one mają chyba jeszcze większe wzmocnienie ??
    kaka22
    Poziom 18  
    Witam.
    Mam trafo 2x36V zmiennego czyli ok 2x50-52V po wyprostowaniu o mocy 380VA. Chce zastosować je do mojego J-35. Jako końcowe chce dać 2sc 5200 (myślę, że 1 para starczy) i teraz czy muszę jeszcze coś zmieniać w układzie? Czy BD139/140 wytrzymają takie napięcie? i czy muszę podmienić jeszcze jakieś inne tranzystory?
    Pozdrawiam
    irek2
    Poziom 40  
    Dobrze byloby wymienic BD139/140 na dedykowane do toshib sterujace ze wzgledu na napiecie jak i wzmocnienie.
    Tranzystor wzmacniacza napieciowego musi wytrzymac pelne napiecie zasilania a para wejsciowa jego polowe.
    kaka22
    Poziom 18  
    Czyli jakie sterujące? MJ15030 i 15031? I oprócz tego żadnych wartości rezystorów nie trzeba zmieniać?
    irek2
    Poziom 40  
    moga byc te mj choc toshiby maja swoje sterujace ale to bez znaczenia najwazniejszee jest napiecie.
    Bez zmiany rezystorow beda plynac wieksze prady i rezystory beda sie bardziej grzac wiec dobrze by bylo przeliczyc wszystkie wartosci. Jesli ktos sie bierze za takie rzeczy i nie zna prawa ohma to niestety za wysoko mierzy.