Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL VECTRA 1.6 C16NZ, nie chce odpalać.

grzegorzginko 23 Kwi 2009 10:26 2576 4
  • #1 23 Kwi 2009 10:26
    grzegorzginko
    Poziom 2  

WITAM WSZYSTKICH
    Mam problem ze swoim oplem vectra 1.6 silnik c16nz, mianowicie była wymieniana uszczelka pod głowicą , został wyjęty aparat zapłonowy , wtrysk rozłączony od końcówek [kostek ] i nic pozatym po złożeniu wszystkiego samochód nie chce odpalać na benzynie ani na gazie jak wezme go na chol zapali momentalnie na gazie świeci się kontrolka [czek kontrol ] lecz nie ma żadnego błędu. Nieraz w trakcie jazdy zgaśnie kontrolka silnik dostanie wolne obroty i jest ok. lecz na drugi dzień lub po długim postoju zazwyczaj po nocy jest apiać spowrotem to samo .Byłem u kilku fachowców lecz oni powiedzieli że nie wiedza co jest ale wiedzą bardzo dobrze ile zapłace za robocizne i dodatkowo za części .Sprawdzaliśmy z kolegą wszystko po kolei jest chyba ok , tylko na wtryskiwaczu po wypięciu kostki jest napięcie na jednym przewodzie a gdy tą kostkę wepniemy we wtryskiwacz ponownie napięcie jest na obu przewodach [ ogólnie wtryskiwacz nie podaje paliwa ] jak wlejemy w gardziel paliwa odpali od razu . PROSZĘ PORADŻCIE CO MAM Z TYM FANTEM ZROBIĆ .??????:cry:

0 4
  • #3 23 Kwi 2009 10:48
    grzegorzginko
    Poziom 2  

Ciśnienie sprawdzone jest ok ? paliwo dochodzi do wtrysku tylko on go nie podaje , a jeśli można to co mam poprawić , przepraszam że pytam lecz ja szukam porady pierwsze raz w ten sposób a za uwagi bardzo dziękuję .

0
  • #4 23 Kwi 2009 15:56
    robokop
    Moderator Samochody

Ciśnienie "ok" to znaczy jaką wartość osiąga? Bo to że dochodzi do wtryskiwacza to nie znaczy że jest dobre. Dalej - trzeba by sprawdzić czy przewód do wtryskiwacza nie jest po drodze do komputera przerwany. A co trzeba poprawić w temacie to tutaj proszę poczytać - punkty 10 i 11. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php?sid=85a15f3768e59760397fc51dd9636b2c

0
  • #5 23 Kwi 2009 21:22
    kwok
    Poziom 38  

a jak odcinany jest wtryskiwacz? może tam tkwi problem
    jeśli zapaliszgo na holu to chodzi na benzynie?

na lpg może nie zapalać - niewłaściwy skład mieszanki do rozruchu bo zakładam że iskra jest ale gazem na razie się nie przejmuj napraw najpierw benę

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo