Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fluke 199C - czy nada sie do warsztatu

Doctor-jarocin 23 Kwi 2009 11:45 2358 9
  • #1 23 Kwi 2009 11:45
    Doctor-jarocin
    Poziom 11  

Witam serdecznie forumowiczow. Mam takie pytanie, planuje zakup oscyloskopu do diagnostyki samochodowej a z racji ze jest to zakup na pare lat planuje uderzyc w Fluke 196C badz 199C. Co sadzicie o tym oscyloskopie ?

0 9
  • #2 23 Kwi 2009 19:34
    Jacek_paw
    Poziom 15  

Śmiało polecam. Jest to bardzo dobre urządzenie, raczej niezawodne, tylko ta cena :/

0
  • #3 23 Kwi 2009 20:33
    Doctor-jarocin
    Poziom 11  

Fakt, cena troche powalajaca. Staram sie to sciagnac ze stanow bo tam polowa ceny "naszej", zobaczymy czy da rade. Jacek uzywasz tego modelu? I jeszcze takie pytanie, czy wersja z USA moze miec jakies istotne zmiany, orientujesz sie? Pozdrawiam!

0
  • #4 23 Kwi 2009 22:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 24 Kwi 2009 07:45
    Doctor-jarocin
    Poziom 11  

Dzieki za informacje, myslalem o tych oscyloskopach ale sadzilem ze czestotliwosc probkowania 25MS bedzie troche za mala do ukladu zaplonowego. Teraz to mam dylemat bo jak kupie Fluka 199C za tyle sianka i bedzie zbieral pasozyty to nerwowo sie wykoncze. :) A nie ma w nich jakis filtrow? Mowie o 199C. Musze ta sprawe dobrze przemyslec...

Tak wieć skoro sa watpliwosci postanowilem sie umowic z przedstawicielem Fluke na próby przy samochodzie. Bardzo chetnie sie zgodzili, bardzo mila obsluga. Podjade jakims autem z rozdzielaczowym ukladem zaplonowym i dam Wam koledzy znac co z tego wyszlo.

0
  • #6 24 Kwi 2009 13:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 24 Kwi 2009 15:19
    Doctor-jarocin
    Poziom 11  

Wczesniej mi to odradzales a teraz pytasz czy ma sady...?

Nie ma sad napieciowych ale to niestanowi problemu, chodzi o sprawdzenie wplywu zaklocen na przyrzad a nie ma do tego nic lepszego niz uklad rozdzielaczowy. A propo zabytkow, zdarza sie mi naprawiac auta wlasnie z takim ukladem i sa one czasem tak utrzymane pod katem technicznym jak i wizualnym ze naprawde nie jedno duzo nowsze musi uchylic czola a wlasciciele tych aut chca miec je tak dalej "prowadzone", a nie zaraz jak cos glebszego z autem nie tak to od razu taki jeden z drugim sprzedaje, wciskajac komus kit. I dlaczego robisz sie zlosliwy, przeciez robimy w tym samym fachu przypuszczam ?

0
  • #8 24 Kwi 2009 16:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 24 Kwi 2009 16:36
    Jacek_paw
    Poziom 15  

Używałem chyba większości fluków z serii 190 uważam je za bardzo dobry sprzęt. Nie wiem natomiast jak zachowają się w warunkach warsztatu samochodowego, ja mam z nimi styczność wyłącznie w laboratorium.
    Nie polecam jednak kupować tego sprzętu w stanach, chyba że masz tam znajomego który Ci to kupi i wyśle (koniecznie ubezpieczoną paczką), zwłaszcza jeżeli planujesz kupić używkę.

0
  • #10 24 Kwi 2009 17:20
    Doctor-jarocin
    Poziom 11  

Dzieki elektrit za informacje bo to wlasnie dzieki nim sie teraz zastanawiam i dzieki nim umowilem sie z przedstawicielem. I planuje zrobic dokladnie to co Ty, zrobic kilka pomiarow i zobaczyc wplyw zaklocen na oscylogram. Jacek rowniez dzieki za odpowiedzi, mam zaufana osobe w stanach tak wiec chyba nie powinno byc problemow. Pozdrawiam i zycze sukcesow. Dam znac o wynikach.

0