Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światła awaryjne przy ostrym hamowaniu np peugeot 307

23 Kwi 2009 12:24 7643 12
 • Poziom 35  
  Takie pytanie teoretyczno - problemowe: skąd brana jest informacja o "gwałtowności" hamowania celem odpalenia świateł awaryjnych, np w peugeocie 307 ? Czy jest akcelerometr jakiś specjalny, czy może wykorzystywany ten z airbagu ? Albo może z ABSu ta informacja pochodzi na podstawie zmiany prędkości obrotowej kół ?
  Jak by było tylko w autach z ESP to by było raczej jasne, ale w autach bez ESP też jest.... Jakieś pomysły ?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Sygnał brany jest z modułu abs(esp) natomiast sama funkcja aktywowana jest w konfiguracji bsi- są z tym problemy ,nie ma możliwości regulacji czułości i awaryjne włączają się na wybojach i przy delikatnym hamowaniu. Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  pierwszy sygnał idzie z czujnika przy dzwigni hamulca
  z tego czujnika idzie info na temat prędkosci wcisniecia hamulca
  jak piszał moj przemówca nie ma mozliwosci regulacji
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 35  
  No właśnie też tam poza 2 pinowym czujnikiem wciśnięcia hamulca nic nie widzę... Więc jak to jest ?
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Zwykly czujnik przyspieszen/opoznien(G-schock)dzialajacy tylko w osi podluznej pojazdu,aktywowany w momencie zadzialania swiatel stop i podajacy sygnal do UCH-a(modele renaulta bez ESP)
 • Poziom 35  
  A godzie on się fizycznie w 307 znajduje ?
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Na allegro widziałem taki sterownik - analizował przeciążenie
 • Poziom 29  
  georgesgr napisał:
  Nie ma nic takiego w 307.
  W wersji z ESP to wlasnie ten system sledzi cisnienie w ukladzie hamulcowym i predkosc jego narastania i decyduje o ewentualnym wzmocnieniu akcji kierowcy (pomoc przy gwaltownym hamowaniu). W tym przypadku zada tez od BSI wlaczenia swiatel awaryjnych.
  Pozdrawiam

  Musi być jeszcze "coś" bo awaryjne włączyły by się przy gwałtownym naciśnięciu hamulca na postoju - np taki czujnik jak napisał milejow.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  BSI włącza światła awaryjne na podstawie informacji V>40km/h oraz opóżnienie większe niż 7m/s info pochodzi z ABS lub ESP.
 • Poziom 35  
  Czyli analizowane jest opóźnienie kątowe obrotów kół. I o to mi chodziło.
 • Poziom 11  
  Nie wiem jak było w 2009 roku, ale obecnie instaluje się czujniki przeciążeniowe z analizą czasu działania przeciążenia (żeby) nie włączało na każdej nierówności.

  Regulamin 13-H Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych określający "Jednolite przepisy dotyczące homologacji samochodów osobowych w zakresie hamowania" dopuszcza stosowanie systemu ESS w samochodach klasy M1 (osobowe) i N1 (dostawcze do 3,5t) o następujących parametrach:
  "Sygnał musi się włączać z chwilą, gdy uruchomienie układu hamulcowego roboczego powoduje opóźnienie równe co najmniej 6 m/s2. Sygnał musi się wyłączać najpóźniej z chwilą, gdy wartość opóźnienia spada poniżej 2,5 m/s2."

  Regulamin 48 EKG ONZ określa częstotliwość pulsowania świateł awaryjnych stop na 4Hz +/- 1, chyba, że są to światła żarowe, wtedy 4Hz +0/-1.