Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik krokowy z drukarki HP

01 Maj 2004 08:44 4107 4
  • Poziom 22  
    Posiadam taki silnik o oznaczeniu 55SPM25D7ZA wymontowany z drukarki HP, niestety nie jestem pewien ale chyba z modelu HP DeskJet 660C. Moze ktos orientuje sie jakim napieciem zasilany jest taki silnik ? Na obudowie jest napisane tylko 13 Ohm 7.5DEG. Znalazlem strone ze zdjeciem dokladnie takiego samego silnika i identycznymi oznaczeniami ( tutaj jest link), ale niewiele mi to pomoglo :)
  • Poziom 28  
    a jakim była zasilana drukarka?
    powinno pisć na zasilaczu
  • Poziom 26  
    Z tego co ja pamiętam to coś z 30V - Zasilanie. Ale te zasilanie to tylko w impulsie - sterującym. Ale ten silniczek z obrazka jest to raczej silnik z nowych drukarek HP od karetki do czyszczenia-Parkowania głowicy - Też jest zasilany podobnym napięciem 24-33V - ale zdecydowanie mniejszej mocy (Drukarki HP930 i 980 coś w tym rodzaju - W nowszych HP w ogóle zrezyglował z tego typów silników - taniej).
  • Poziom 22  
    Dzieki za zainteresowanie tematem :)

Tak, drukarka zasilana byla napieciem 30VDC. Oprocz tego silnika byly tam jeszcze dwa inne, do ktorych udalo znalezc mi sie dokumentacje. Jeden to taki nieduzy silnik krokowy, a drugi zwykly na napiecie stale, obydwa mogace pracowac przy napieciu 24V. Ten trzeci tak jak mowi Telex tez chyba bedzie na 24V. Podlacze i zobacze jak bedzie sie mocno grzal to najwyzej obnize napiecie zasilajace :)
  • Poziom 28  
    oszczędzają na wszystkim, aż dziw bierze ile rzeczy można zrobić urzywając dwóch silników
    patrz hp3820:)