Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przełącznik 12 we/2x12 wy czy istnieje cos podobnego?

23 Apr 2009 14:11 933 1
  • Level 10  
    Witam

Mam problem z przełączaniem wyjścia z komputera na 2 źródła dźwięku. Głośniki mam 7.1 a słuchawki 5.1 (nie stereo symulujące 5.1 a autentyczny system 5.1 - 4 wtyczki 3 pinowe 3,5 mm jack wliczając wtyk mikrofonowy - model Aero 5.1). Z komputera mam wyprowadzone 4 3 pinowe 3,5 mm gniazda jack dla systemu max 7.1 (centralny/sub, przód, bok, tył). Za każdym razem jak chcę przełączyć źródło dźwięku muszę włazić pod biurko. Z różnych powodów doszedłem do wniosku że najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłoby przełączanie źródeł dźwięku przełącznikiem. No i tu napotkałem problem. Nigdzie (a szukałem długo) nie znalazłem przełącznika 12 we/2x12 wy o parametrach odpowiednich dla toru sygnałowego audio (ze złoconymi elementami).
    1. Czy cos takiego istnieje (i gdzie to dostać), czy będę musiał bawić się np w połączenie 12 przełączników 1 we/2x1 wy?
    2. Czy przy zakupie NYS240BG lub NYS231BG (Neutrik) wystarczy rozwiercić obudowę do 6 mm żeby otrzymać coś w rodzaju wersji L (zależy mi na złoconych wtykach)?

Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    1. No więc do tej pory się z czymś takim nie spotkałem a i widać odwiedzający temat też nie ;)
    2. Nie sprawdziłem tego.
    Zamykam temat.