Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 8340 wybija bezpiecznik roznicowy.

pug123 23 Kwi 2009 15:48 7614 9
  • #1 23 Kwi 2009 15:48
    pug123
    Poziom 9  

Witam,

Zmywarka Whirlpool ADG 8340 chodzila dobrze do wczoraj. Nie dokonczyla programu i wybila bezpiecznik roznicowy (jest na jednej fazie od sily).
    Teraz jest tak,ze kiedy wlacze bezpiecznik i wlacze zmywarke czuje,ze ciagne wode i po kilku sekundach znow wylacza bezpiecznik.
    Od czego zaczac? Gdzie szukac problemu?

Z gory dziekuje za pomoc.

0 9
  • #2 23 Kwi 2009 16:29
    Jasxx
    Poziom 21  

Od tego w którym momencie wybija różnicówka. Wtedy łatwo będzie zlokalizować uszkodzony element. Dlatego podpowiem Ci, że zmywarka rozpoczyna cykl od:
    1. Wylewa wodę z pozostałego cyklu.
    2. Pobiera wodę do nowego cyklu.
    3. Włącza pompę myjącą.
    i w zależności od wybranego programu
    4. Włącza grzałkę.
    Wyłączenie różnicówki może być spowodowane wieloma czynnikami. Tak jak pisałem wcześniej - uszkodzony element powodujący przebicie na obudowę lub wyciek wody, który w kontakcie z prądem też wybije różnicówkę.

Możliwe, że masz wyłącznik różnicowo prądowy a wtedy jest to zwykłe zwarcie, możliwe, że nie tylko w jekimś podzespole zmywarki, ale nawet w jej instalacji. Ważny jest więc moment, w któreym momencie to się dzieje.

0
  • #3 23 Kwi 2009 16:31
    sujka5
    Poziom 26  

przemierz pompę myjącą i grzałkę ....

0
  • #4 23 Kwi 2009 17:32
    pug123
    Poziom 9  

Wlasnie dzialo sie to od razu,ale chyba dlatego,ze pamietala poprzedni cykl. Jak to mozliwe bez pradu,ze pamietala?

Nacisnalem dluzej przycisk i zresetowalem ja. Teraz puszczam cykl i zobaczymy co sie stanie. Dzieki za odpowiedzi.

Dodano po 13 [minuty]:

Kurcze wyglada na to,ze zepsuta jest gdzieś w trakcie:

2. Pobiera wodę do nowego cyklu.
    3. Włącza pompę myjącą.

Dodatkowo nagle pojawiło się pełno wody...co jest dziwne,bo nic się nie wylewało dotąd.

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz wygląda na to, że już nie moge jej w ogóle włączyć. Zapewne z powodu wody. Myślałem, żę będzie w stanie odpompować chociaż,a tu nic.

0
  • #5 23 Kwi 2009 18:12
    Jasxx
    Poziom 21  

Zmywarka bez prądu pamieta swoje ostatnie ustawienia i nie tylko!

Jeżeli działa pompa myjąca to kolejna jest grzałka.

A jednak wyciek. Jak jest mały to zmywarka sobie z nim radzi. Jest tak gorąca, że w misce ściekowej woda szybko wyparuje. Jak jest większy to wtedy jest problem, bo się wylewa na podłogę. Widać, że w Twoim przypadku wyciek był po elementach zmywarki podłączonych do prądu i dlatego to zwarcie.

Woda w misce ściekowej nie przeszkadza zmywarce w jej uruchomieniu. I tak zaraz pokaże błąd o wycieku. Poszukaj więc tego wycieku, zatkaj go (jak się da), wysusz zmywarkę i postaraj się ponownie uruchomić.

0
  • #6 24 Kwi 2009 16:37
    pug123
    Poziom 9  

Może pytanie będzie odrobine głupie, ale jak mam znaleźć ten wyciek? W zmywarce jest teraz troche wody więc rozumiem, że muszę tą wode najpierw wybrać. Tylko ten wyciek.. nie za bardzo rozumiem.., jeżeli jest wyciek to zmywarka mogła się gdzieś w środku rozszczelnić tak?

Po prostu nie wiem od czego zacząć:) Dziękuje z góry!

0
  • Pomocny post
    #7 24 Kwi 2009 16:55
    Jasxx
    Poziom 21  

Zdejmij jeżeli masz osłonę pod drzwiami z przodu. Odkręć 4 śruby i zdejmij cekół. Masz teraz wgląd pod zmywarkę. Zobacz czy jest tam woda, jak jest to pozbądź się jej. Włącz zmywarkę i obserwój czy nie ma wycieku.

1
  • #8 09 Maj 2009 16:51
    pug123
    Poziom 9  

Witam,

Zabrałem się za rozkręcenie tej obudowy od dołu tzn. tej blaszki. Puściłem prąd bez bezpiecznika różnicowego, żeby duzej wytrzymało. Oczywiście wode usunąłem. Mało widać,ale podczas pobierania wody w pewnym momencie zaczyna lecieć woda z prawej strony pod zmywarką. Jest tam przeźroczysta mała rurka,która jest u góry podłączona,a na dole nie. Czy to jakiś odpowietrzacz czy też powinna być podłaczona? W każdym bądz razie tam jest woda i pryska gdzieś. Prosze o instrukcje co robić dalej.

Z góry dziękuje.

Dodano po 12 [minuty]:

Zlokalizowalem wyciek. Jest to jakas gumowa rura na srodku zmywarki, maly lacznik do czegos bialego wielkiego;) Zaczyna sie dopiero lac jak zmywarka zaczyna pracowac, nie jak pobiera wode. NIe jest to rura z przodu tylko w srodku.

Zrobilem zdjecie telefonem z dokladnym zaznaczeniem wycieku. Prosze bardzo o informacje jak sie do tego dobrac, a przede wszystkim czy da sie sama ta gumowa rurke kupic czy to jest komplet z ta pompa(chyba?)
    Gdzie takie czesci mozna kupic?

Z gory dziekuje!!

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Wyciagnalem cala pompe (bo to chyba pompa?) i widze,ze ta guma tam byla na stale z jednej strony:( Nie za bardzo mozna ja bylo sciagnac. Wyglada na to,ze to ma byc jeden element z tym plastikowym kawalkiem od pompy.. Prosze o sugestie co zrobic dalej,czy mam dalej sie meczyc z usunieciem tych resztek gumy?. Element w zalaczeniu.

1
  • Pomocny post
    #9 09 Maj 2009 22:25
    Jasxx
    Poziom 21  

Przykro mi ale wszędzie zakwalifikują Ci do wymiany całą pompę. Nie chcę mówić, jakie to koszta. Możesz dogadać się z jakimś serwisem, który z uszkodzonej pompy da (odsprzeda) Ci ten element. Możesz też sie do mnie zwrócić.

0
  • #10 10 Maj 2009 19:47
    hguzdek
    Poziom 13  

Zeskrobać dokładnie gume z pompy. Wyczyścić papierem ściernym plastik. Poszukać kawałek węża (gumowy lub plastik) dwie opaski zaciskowe i będzie działać.

1