Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Escort combi 1997 1.8TD ciężko odpalić.

koszar 23 Apr 2009 16:14 3330 3
 • #1
  koszar
  Level 10  
  Witam!

  Od 3 miesięcy borykam się z problemem na którym poległo już kilku mechaników.
  Otóż po kilkunastu godzinach np noc pod blokiem, auto odpala za pierwszym razem, pochodzi ok 2s i gaśnie, następne próby długiego kręcenia czasem przynoszą rezultat, a czasem nie i wtedy auto jest uziemione, trzeba je wtedy odpowietrzyć i wstrzyknąć paliwo do pompy i zalać filtr i wtedy z bólem odpala.

  Wygląda jakby odpływało paliwo, pierwszy serwis założył na przewód miedzy filtrem, a pompa zaworek zwrotny - nic nie dał, drugi wymontował przeciekająca pompkę na filtrze i go wymienił na nowy - nic nie dało, trzeci przetkał przewód odpowietrzania baku - nadal kupa. Od tego krencenia wykonczyłem jzu jeden akumulator...nie mam juz siły do tego

  Ratunku co to mzoe być ? od czego zacząć sprawdzanie zęby nie pójść z torbami na jedna awarie ?
 • #2
  sadek1979
  Cars specialist
  Ja zaczął bym od wymiany zaworu odcinającego na pompie ponieważ niedawno miałem takie autko i objawy podobne (nie sugeruj się tym że zawór pyka . bo u mnie też tak było i dodatkowo parę godzin w plecy )
 • #3
  glosny83
  Level 28  
  sprawdzić zasysacz w zbiorniku paliwa
 • #4
  robert29475
  Level 12  
  Przełóż zaworek zwrotny żeby znajdował się nie za filtrem jak masz założony ale przed biorąc pod uwagę kierunek przepływu paliwa. Powinno rozwiązać problem przy okazji sprawdź czy ten zaworek trzyma. Powodzenia. Sprawdź jeszcze przewód paliwowy od zbiornika do filtra paliwa czy jest szczelny.