Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson Alcatel Speedtouch ST 585 a internet z ethernetu

23 Apr 2009 17:34 1713 4
  • Level 14  
    Cześć
    Czy taki sprzęt (Netia) może dawać internet od dostawcy lokalnego po Ethernecie a nie DSL?
    Próbuje konfigurować i niby działa, ale kompy mają internet tylko kablem a nie przez WIFI. Z wifi niby się łączą, ale nie ma internetu, tylko lokalnie
    Co robić i czy robić?
    Dzięki
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    alojzikftp wrote:
    Cześć
    Czy taki sprzęt (Netia) może dawać internet od dostawcy lokalnego po Ethernecie a nie DSL?
    Próbuje konfigurować i niby działa, ale kompy mają internet tylko kablem a nie przez WIFI. Z wifi niby się łączą, ale nie ma internetu, tylko lokalnie
    Co robić i czy robić?
    Dzięki

Kabel od dostawcy osiedlowego należy podłączyć do portu ETHERNET 4. Należy oczywiście w konfiguracji routera wyłączyć ADSL i odpowiednio skonfigurować WAN.
  • Level 14  
    Dzięki, ale to troszkę skomplikowane:).

U mnie w sieci jest tak, że trzeba zarejestrować adresy MAC i komputery mogą korzystać. Zrobilem to z adresem Speedtoucha i karty wireless komputera. W najlepszym ustawieniu mogę:
    wejść na 192.168.1.254 bez kabli:)
    widzę inne urządzenia w sieci, ale jest napisane "Tylko lokalne"
    Jeśli polączę też kablem, to wykrywa że to ta sama sieć i w jakimś stopniu jej używa.

Pytanie zatem o konfigurację, co i jak ustawić w SpeedTouchu, bo w sieci jedyne ważne parametry to ten MAC a reszta automatycznie, więc nie mam mu co podać. Żadnych ręcznych ustawień dostawca mi nie podal.
    Może masz jakiś dokladny sposób?
    Troszkę tu bledów jest, ale to laptop i caly post jest nim sprowokowany:)

Dodam, że skonigurowaem go na ethernecie w Netii, a tu jest problem...
  • Helpful post
    Level 24  
    W ustawieniach komputerka podłączonego bezprzewodowo dopisz w właściwościach prawidłowy adres bramy (do sprawdzenia na kompie co ma internet )
  • Level 14  
    Wiesz - próbowałem z tą bramą, ale wszędzie radzą by zostawić to automatycznie. Nic to akurat nie zmienia.
    Dzięki za pomoc, teraz się jeszcze parę dni z tym pobawie i może się uda.:D
    Mam 3 takie routery bo Netia nie kontroluje wysyłki i miło by było mieć wifi...
    Pozdrawiam

PS. Oczywiście jeśli ma ktoś jakieś porady to ciągle będę wdzięczny.

Czy wiecie co to jest "vpi/cpi" i jakie mam wybrać, żeby korzystać z "osiedlowej" na ethernecie a nie netii na DSLu. Ogólnie cała konfiguracja mi zawala...