Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać TV LCD 32 ? Budżet: 1400-1500 zł.

23 Kwi 2009 21:28 6568 32
  • Poziom 14  
    Witam,
    Planuje kupic sobie TV LCD do pokoju,32' spokojnie mi wystarcza. Koniecznie musi posiadac wyjscie antenowe. W tej cenie jest kilka w miare ciekawych propozycji, szperajac, szukajac i czytajac wybralem takie modele:
    LG 32lg2000
    LG 32l32000
    Samsung le32A451
    Funai 32ltr m32bb
    TOSHIBA 32" REGZA 32AV500PG

Mi osobiscie w tej cenie najbardziej odpowiada LG3000.

Ktorym waszym zdaniem bylby najlepszym wyborem?A moze macie jakies inne pomysly?Czekam na komentarze
  • Poziom 13  
    Ja bym kupił wszystkie:)
  • Poziom 14  
    Az tyle mi nie trzeba:)
  • Poziom 13  
    Z tej półki cenowej cudów nie będzie. Jakość obrazu ze sygnału antenowego czy kablówki raczej nędzna, może być nawet dużo gorsza niż w CRT.
    Najlepiej idź do sklepu i porównaj, jak zmienia się obraz pod różnymi kątami oglądania, no i czerń - ta czerń pozostawia często wiele do życzenia - starszej generacji matryce.
  • Poziom 11  
    ja mogę osobiście polecić LG 32lg3000. Mam taki telewizorek w 42 calach i szczerze nie narzekam. Konsola śmiga, komp śmiga, telewizja n śmiga, jedynie gorzej wypada analogowa tv :/ troszeczkę kwadratowo momentami jest. Poziom czerni też dość wysoki, więc wygląda dobrze. Z czystym sumieniem mogę polecić ten model.
  • Poziom 31  
    Witam!
    Radzę się dobrze zastanowić. Obecnie zakup telewizora bez MPEG-4 nie ma sensu. Za 2 max. 4 lata analog naziemny zostanie wyłączony.
    Cześć!
  • Poziom 13  
    Piotr Pajkert napisał:
    Witam!
    Radzę się dobrze zastanowić. Obecnie zakup telewizora bez MPEG-4 nie ma sensu.

Takie porady nie mają sensu a nie kupowanie telewizora bez Mpeg4. Za dużo się kolega nasłuchał sprzedawców chyba. Takie uogólnianie jest szkodliwe.
    To czy ma sens czy nie to zależy od tego co do tego telewizora będzie podłaczone, a możliwości trochę jest do których tenże dekoder będzie potrzebny jak na dupie pryszcz...
    A i za te 2-4 czy więcej lat będzie można kupić o niebo tańsze i lepsze tunery-przystawki.
  • Poziom 31  
    Witam!
    To tylko moja opinia, a kol. rosomak pomylił adresata - to może powiedzieć sprzedawcy. I nic tu nie pomoże wyrażenie d..a.
    Cześć!
  • Poziom 2  
    To trzeba było dopisać.
    To tylko moja wątpliwa opinia bo się na tym zupełnie nie znam. I wtedy sytuacja jasna.
  • Poziom 14  
    A wiec wracajac do sedna:) ktory z nich byscie polecili? Zastanawiam sie nad Lg3000 i Funai,choc slyszalem bardoz dobre opinie o samsungu A541. Przypominam,ze TV bede odbieral jak naraize ze zwyklem siatki,tak interesuje mnie jak najlepszy odbior na tym zlaczu.
  • Poziom 31  
    Witam!

"To trzeba było dopisać.
    To tylko moja wątpliwa opinia bo się na tym zupełnie nie znam. I wtedy sytuacja jasna.

Tymczasowy Rosomak do czasu wygaśnięcia blokady właściwego Rosomaka."

Rozumiem i współczuję.

Brio 11 - czy masz możliwość porównania jakości obrazu - subiektywnie, niezależnie od opinii "fachowców'. To powinno decydować o wyborze konkretnego modelu.
  • Poziom 14  
    Jak narazie ograniczam sie do opinii i porownywania specyfikacji oraz ogolnego obycia sie w temacie. W tygodniu planuje odwiedzic kilka sklepow i porownac obraz.
  • Poziom 2  
    Jedynie co odradzam to Funai bo mają jakieś dziwne matryce, nieciekawe. Reszta jest porównywalna i nic nie zastąpi pójścia do sklepu i oceny jakości najlepiej na obrazie ze zwykłej anteny. Jak napisałem wyżej
    Cytat:
    Najlepiej idź do sklepu i porównaj, jak zmienia się obraz pod różnymi kątami oglądania, no i czerń - ta czerń pozostawia często wiele do życzenia - starszej generacji matryce.

I mikt tu nic ci więcej nie wymyśli.
  • Poziom 37  
    wysuszona jędza napisał:
    Jedynie co odradzam to Funai bo mają jakieś dziwne matryce, nieciekawe. Reszta jest porównywalna i nic nie zastąpi pójścia do sklepu i oceny jakości najlepiej na obrazie ze zwykłej anteny. Jak napisałem wyżej
    Cytat:

I mikt tu nic ci więcej nie wymyśli.

Mam Funai od tygodnia, 32 cale, 5 lat gwarancji, wyrwany w propocji za 1200 zł. Jakość obrazu - na żywo pobił Sharpa, LG oraz Samsunga które średnio były droższe o 200 - 400 zł.

Najgorzej wypadał Sharp - ciemny i poszarpany obraz. Na 3 sprawdzanych TV. Na Samsungu ziarno i to okropne. LG w miare, ale brał ponad 200 W. Funai na parametrach nie na max bierza ok 80 W.

Polecam Funai z całym przekonaniem i po tygodniowym teście wiem co mówię. W dodatku gwarancja 5 lat zachęca.
  • Poziom 14  
    skaktus a sprawdzales moze jakso obrazu na zlaczu antenowym ze zwyklej siatki?
  • Poziom 37  
    Aktualnie jade na kablowce i obraz jest bardzo ok. Na zwyklej antenie lapie to co mam w okolicy czyli TVN, TVP 1 oraz 2, Polsat, czeskie kanaly i regionalne. Sam obraz również jest na ok tak jak na kablowce.

W polaczeniu TV + laptop obraz bajka - ostry, jasny...polecam.
  • Poziom 10  
    jaki model tego funai masz ja w tej chwili znalazłem właśnie tego lg 3000 w promocji za 1230 zl i funai l6 za 1199
    najbardziej ten kontrast przemawia za lg 15000:1(dynamiczny) a funai 1500:1

wiec mam mały problem
  • Poziom 37  
    tomekkz1 napisał:
    jaki model tego funai masz ja w tej chwili znalazłem właśnie tego lg 3000 w promocji za 1230 zl i funai l6 za 1199
    najbardziej ten kontrast przemawia za lg 15000:1(dynamiczny) a funai 1500:1

wiec mam mały problem

LG taki kontrast osiąga w laboratorium jak i inne parametry ma wyśrubowane. Nie tak dawno kupowałem LCD i taki LG / FUNAI miał taki sam obraz jak drogie sharpy według których kontrast jaki osiągają to 200 000 : 1.

Ja wybrałem FUNAI i jestem bardzo zadowolony. Kilka osób jużgo widziało i stwierdziło że niepotrzebnie leciało na Sharpa czy to LG bo nie widzą żadnej różnicy. Co ciekawe, FUNAI ma max jasność na poziomie 400 cd, a Sharpy czy to LG 500 a FUNAI jest jaśniejszy...
  • Poziom 10  
    byłem w sklepie te funaje (lt6-m32bb) przegrywają z większością tv a co dopiero z samsungiem
  • Poziom 37  
    tomekkz1 napisał:
    byłem w sklepie te funaje (lt6-m32bb) przegrywają z większością tv a co dopiero z samsungiem

Coś mi się daje że tylko piszesz a nawet nie wiesz o czym...

Sam osobiście sprawdziłem w Neonecie jak i OKAY! i było dokładnie na odwrót. Funai spokojnie dorównywał tym z wyszej półki.

No chyba że było jak pisałem - gość ściemnił na Funai obraz, pogrzebał w kolorach i wciskał mi kit zeby kupić TV za 1700 zl.

A co do samego samsunga to się nie wypowiem tak jak bym chciał, ale w cenie do ok 1600 zł dawno takiego chłamu nie widziałem-. Na antenie obraz miał taki śnieg i ziarno że szok. Dopiero na DVD było ok. Jak dla mnie samsung miał najgorszy obraz jakościowo.
  • Poziom 18  
    Funaj LCD LT6-M32BB

na plus
    1.cena to duży PLUS
    2.gwarancja 5lat to bardzo DUZY PLUS (nawet matryce Samsunga padają po 1 roku )
    3.obraz czysty i bez smużenia z DVD, tunera n-ki i komputera ale z anteny naziemnej słaby
    4.wygląd
    5.Łatwa obsługa i konfiguracja
    6.mały ciężar
    7.składany w Polsce, w Nowej Soli w województwie lubuskim
    8.polecany przez kolegę skaktus-a ;)

na minus
    1.brak mpg4 to duży minus
    2.wolne przełączanie kanałów ~2sek
    3.brak wyłącznika sieciowego
  • Poziom 10  
    ja byłem w realu ale dziś pojadę do innego sklepu i każe podłączyć zwykłą antenę do tego funai i innych modeli.
    Co do wczorajszej wyprawy były pokazywane zdjęcia i wygaszacze ekranu i kwiatów i rybek w Saturnie a w realu mtv, funaj najgorzej sie prezentował najlepiej lg , samsung i daewoo (najżywsze kolory).
    (sprzedawca specjalnie nie zachwala funai, a co do gwaranci powiedział: "każdy telewizor LCD porządny powinien spokojnie te 5 lat wytrzymać bez martwych pikseli natomiast dobrze ze funai daje takom gwarancie)
    A także dodał że wcześniejsze modele funai się psuły ale zostały wycofane.

A i zapomniał bym jak bylem w realu to sie ciągnął obraz na tym funai (szybsze ruchy postaci teledysk z mtv).

Zobaczymy jak wypadnie test ze zwykłą anteną.

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

kolego skaktus jak rozjaśnić funaja gdzie znajdę ta opcje żeby zobaczyć tak zachwalane kolory i obraz, podaj takom mała instrukcje
    Z góry dziękuje
  • Poziom 37  
    Jasność ekranu jak i jasność świetlówek zmieniasz w głównym menu.

U mnie obraz też się ciągnie, jednak wszystko zależy od kanału. Jakościowo najgorszy obraz jest na Discovery jak i TVP, choć są wypadki że przy niektórych filmach jest z kolei bdb - wszystko zależy od samego kanału.

Na zakup LCD poświęciłem ponad miesiąc na szukanie, czytanie jak i ponad tydzień na chodzenie po sklepach. Tym bardziej nie mogłem źle wybrać z tego względu że TV będzie używała najbardziej bliska mi osoba i wciśnięcie jej kitu były by nie na miejscu.

TV od miesiąca pracuje po 10 godzin dziennie, bez najmniejszego "pierdnięcia".
  • Poziom 39  
    Ano wrzucę kolegom kamyczek do ogródka. Też sobie czasem oglądam i nagle trafiam wczoraj na efemerydę w TESCO. Stał sobie taki produkt 32" co zwie się XYNO i nawet wyświetla obrazy. Pooglądałem, pomacałem, poczytałem skąpych informacji. HDredy, analog, DVBT, coś tam jeszcze, 60/120 W,wa lata gwarancji i 999 PLN. W TESCO chodził na SCART i ze słabym ich sygnałem. Chciałem dzisiaj coś jeszcze się dowiedzieć a tu pusta półka. Ponoć więcej nie ma. Jedyna informacja o pochodzeniu to: www.xyno.at a serwis gdzieś w Kobierzycach. I co koledzy na ten temat?
    Ogólnie to podzielam pogfląd kolegi rumor. Użytkuję CRT 100 Hz i też nie mogę się doszukać przewagi LED poza rozmiarem ekranu. Tyle, że żona uważa, że na nowym telewizorze będą lepsze programy.
  • Poziom 13  
    jak jeszcze trochę poczekasz to zaczną LCD dodawać do wiaderek z proszkiem do prania :):):)

kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy wawalają tv kineskopowe i z dumą stawiają supermarketowy chłam lcd, który przy dostepnej rozdzielczości sygnału jedyne co wyświetli to kupa rozmytych kwadracików :)

-ludzie gdzie wy macie rozum i oczy?

testuję na życzenie klientów wiele modeli lcd i w konfrontacji z naprawdę dobrymi, ostatnimi seriami CRT lcd jest żałosne :)
    w tych super sklepach "nie dla idiotów" lcd mają specjalne sygnały definiujące parametry obrazu (przede wszystkim rozdzielczość!! min 1240x1024) NIEOSIĄGALNĄ ze zwykłej anteny czy kablówki:) śr max 600x400 -2,3krotnie mniej niż wymaga matryca) to dlatego tak nie chętnie sklepikarze przełączają z dekoderów na sygnał tv :) (maja nawet jasny rozkaz by ludek najpierw kupił a później wciskał ciemnotę innym ludkom tłumacząc, że tak ma być, tym, którzy pytają go ze zdumieniem:
    -Mieciu ale masz fajny tv, tylko czemu ten telewizor jakoś tak dziwnie ma obraz ustawiony :), abonamentu nie płacisz, czy jaaaaak :):)

pozdrawiam fanów "nie dla idiotów"
    ...a najlepiej jak gość zapodaje 42" i po godzinie ma oczopląs z 4 metrów

ps
    ...a i jeszcze coś:
    szkoda, że ci którym wciska się te promocyjne okazje nie są wpuszczani do serwisów "firmowych" zobaczyliby jakie stosy tego "nowego standardu" zalegają w magazynach serwisowych.
    LCD, których nikt nie próbuje nawet naprawiać tylko traktując młotkiem, a co dowcipniejsi siekierką, wywala się na szmelc :)
  • Poziom 18  
    zgadza się, dopóki naziemna telewizja cyfrowa nie stanie sie
    namacalnym faktem, ładowanie się w LCD/Plazma nie
    ma sensu, ale z drugiej strony kupić dobry telewizor CRT,
    też jest trudno i z dnia na dzień jest to coraz mniej opłacalne...
  • Poziom 13  
    dziś nie kupisz juz dobrego CRT, po prostu poprzez slepy pęd ludków za jakąś modą, którą wprasowuje im się co 15min w dobranockach reklamowych pod hasłem "2 HD REDY", "3 HD REDY", "PIŃCET HD REDY" (podczas gdy tego "HD REDY" 90% ludków NIGDY nie wykorzysta i nawet nie ma pojęcia co to, tak naprawdę, jest :))
    cyfryzacja systemów nadawania a cyfryzacja odbioru to dwie rózne bajki
    bo wysłać w kosmos 0 1 to jedno a odebrać czyste 0 1 to drugie :)
    a małe, żółte rączki skośnookich niewolników nie są w stanie zrobić wszystkiego za dolca dniówki :)

ludzie w pedzie za wzorcem cyfrowości ROBOCOPA zapominają, że nawet jak kupią telewizora co im wyświetli sto tysięcy obrazków na sekunde to i tak zarejestrują only 50 :):):) i żeby nie wiem jak się sprężali to jedyne co im wyjdzie to najwyżej solidny bąk, co im wypierdzi niezłą dziurę w portfelu :):) a i wielce prawdopodobne, że i wcześniej oslepną bo poziom emisji matryc lcd nie jest tak bardzo mniejszy od CRT a w tych promocyjnych patentach wręcz wyższy! z prostej przyczyny kroi się w nich wszystko -ma być duże, ładne i tanie i ma wqrwiać sąsiadów :):)

może to i za szczere ALE TAK JEST :)
  • Poziom 10  
    to panowie doradziliście lcd nie kupować bo robią to Chińczycy i obraz jest kiepski a crt nie kupie już porządnego

to co mam kupić ? może radio
  • Poziom 17  
    spokojnie.
    Zastanow sie nad lcd. Poszukaj poczytaj poogladaj.... i wybierz :)
  • Poziom 14  
    Teraz juz juz calkiem zglupialem, juz bylem prawie zdecydowany na Funai ale po przeczytaniu postow moj optymizm troche zmalal. I takie pytanie jeszcze czy warto dorzucic to tego LCD: Sharp 32D44 lu nie dokladac i wybrac Samsung 32" LCD LE32B350?